• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всички имаме коли, нали ?
Avas_co - майстор
пет яну 26, 2024 11:01 amhidrazin написа:
пет яну 26, 2024 6:50 amAvas_co написа:
но проблема на демокрацията ни е, че и нея я правиха комундетата. Както и те създадоха силовите групировки. Цялата работа ни е по съветски модел.
Не там проблема а проблема е че не разбираш. Измислената демокрация я правиха престъпници.
Може да са бивши комундента но бивши, защото вече са станали престъпници.
Същите онези твои любимци дето ни експлоатират сега и се наричат правителство.
Демокрацията по принцип е нещо илюзорно. Особено съчетана с капитализъм.
Нейната роля е да прикрие от масите как я управляват олигарсите/елитите.
Това може да работи и работи само в развити богати страни, където масите са задоволени и не им се гледа в канчето на управляващите ги.
В бедни, развиващи се държави като БГ това не работи и няма как да работи.
Демокрацията спира икономическия растеж и това вече се забелязва осезаемо не само у нас.
Честите смени на правителства и с това смяната на политиката спрямо бизнеса спират инвестициите - страх.
Прибавяйки неизбежната при "демокрацията" имиграция и картинката става плачевна. :)
:partyman:
И друг път съм ти го казвал, пиши за неща от които разбираш. Икономиката и политическите науки са ти много далечни, отделно си толкова облъчен от най-ранна възраст, че е страшно.
Накратко за чугунени глави.
След Освобождението, за около 30 години успяваме да се възстановим и направим една не лоша държава. Периода, в който нямаме дипломатически отношения с РИ е много силен. Преди началото на WWI имаме една от топ армиите, в световен мащаб, което не става без силна икономика.
Тия 45 години, като съветска колония, са ни нанесли толкова големи поражения, че вече 35 дълбаем дъното. 500 години, като част от ОИ не са ни нанесли толкова вреди.
Прехода правен по москалски модел е с видими резултати.
Мога и още много, но темата е за друго.
Както и да е, явно няма да спреш с пропагандата която сееш, в полза на чужда и враждебна държава.
hidrazin - майстор
Пак ли дръпна някоя линия безполезни троле?
Накратко - с такива сбъркани чутури сте вредни за държавата.
А това ще си го запазя. За да ми напомня колко сбъркани в главата боклуци има.
вт яну 23, 2024 10:41 pmAvas_co написа:
Одеве пазарувам в Лидъл, засичам една кака, която я знам, че има възможности. На касата плати с ваучери, и си доплати остатъка от два лева, в жълти стотинки. Беше с дъщеря си, та съм убеден, че и малката ще е такава, когато порасне.
:partyman:
P.S. Ти няма да спреш със сбърканата си политическа пропаганда тук, нали?
Нормално. И в това, и във всичко останало си напълно безполезен.
Погледни си постовете - талаш и кал в ушите.
Avas_co - майстор
пет яну 26, 2024 6:26 pmhidrazin написа:
Пак ли дръпна някоя линия безполезни троле?
Накратко - с такива сбъркани чутури сте вредни за държавата.
А това ще си го запазя. За да ми напомня колко сбъркани в главата боклуци има.
вт яну 23, 2024 10:41 pmAvas_co написа:
Одеве пазарувам в Лидъл, засичам една кака, която я знам, че има възможности. На касата плати с ваучери, и си доплати остатъка от два лева, в жълти стотинки. Беше с дъщеря си, та съм убеден, че и малката ще е такава, когато порасне.
:partyman:
P.S. Ти няма да спреш със сбърканата си политическа пропаганда тук, нали?
Нормално. И в това, и във всичко останало си напълно безполезен.
Погледни си постовете - талаш и кал в ушите.
За толкова умен, колкото се мислиш, доста често си тъп на гъдулка.
Каката я дадох за пример за финансова култура, нещо което липсва масово.
А, ти си продължавай с пропагандата, като не те огрее, нали знаеш.
Така и така от дълго време се излагаш на темата, на никой няма да направи впечатление.
Поредната опсихарена копейка.
П.П.
За вчера не ми се сбъдна прогнозата, но днес си се изстрелял от рано.
Давай тигре, още можеш!
bigdragon - майстор
пет яну 26, 2024 6:26 pmhidrazin написа:
...
Накратко - с такива сбъркани чутури сте вредни за държавата.
...
Потвърждавам, вредни сме!
За държаваТА, в която Андрешко е положителен герой.

ПП Извън точните науки, сбъркани, правилни, е въпрос на гледна точка.
hidrazin - майстор
Извинявай че се подведох и пак те нахраних. Ще гледам да не се повтаря.
Так че за сега остава това :
чет яну 25, 2024 5:57 pmhidrazin написа:
Не се хабите? Просто игнорирайте трола Хаяско и той сам ще си умре.
Троловете идват да се хранят там, където ги хранят - както в момента храните Хяско. Той за това е дошъл.
Так е редно да се постъпва с боклуци и тролове. Оставете ги гладни.
:partyman:

Изображение
Avas_co - майстор
Да се повтаря и да не се повтаря, мисля е повече от ясно, че си някаква психо ватенка.
Пък като почнеш да сееш пак пропаганда, пак ще ти го направя на въпрос!
bigdragon - майстор
пет яну 26, 2024 6:47 pmhidrazin написа:
...

Изображение
Каската се връзва с кредото ти в живота...

ПП В парламента има един, който ще отваря остров Персин...
B0bi - специалист
Avac_co, претендирам за сравнително трезво мислещ и политически неутрален. 1944г. ние сме на губещата войната страна. Чисто практически СССР ни окупира. Както и другите такива страни. Имаме да изплащаме репарации. От войните икономиката ни е занулена. Нормално е окупиращата страна да постави някакви верни на нея поданици. Това се случва навсякъде, по всяко време. Това е цената на установения мир.
Противопоставянето ... много сложен и опасен процес. 500 години не сме смогнали да го направим срещу османците. Тези 45 години под "съветско присъствие" имат много нюанси. Май не си наясно, че икономическото ни състояние точно тогава е било тотално катастрофално? В мирните вече години следва нормален подем. Народа бързо възприема новата власт, след като нещата започват да де оправят. Ясно е, че при надигане на главата е гарантирано отсичането й. Така се закротва положението. Все пак икономическият напредък е факт. Даже имаме прекомерен напредък, който точно хваща окото на едни (не)заинтересовани страни. Пускат ни се едни мухи и ... става точно каквото са замислили заинтересованите страни. Посятите зрънца на алчност и злоба, дават реколта. Римското "разделяй и владей", просто е вечно.
Да, днес сме малко по-добре от вчера ... в някакъв смисъл. Но някои. Много са много по-зле. Това отричаш ли го? Виж, аз не искам да съм много по-добре за сметка на много мизерстващи! Ти искаш ли го?
Последна промяна от B0bi на пет яну 26, 2024 7:09 pm, променено общо 1 път.
Avas_co - майстор
пет яну 26, 2024 7:04 pmB0bi написа:
Avac_co, претендирам за сравнително трезво мислещ и политически неутрален. 1944г. ние сме на губещата войната страна. Чисто практически СССР ни окупира. Както и другите такива страни. Имаме да изплащаме репарации. От войните икономиката ни е занулена. Нормално е окупиращата страна да постави някакви верни на нея поданици. Това се случва навсякъде, по всяко време. Това е цената на установения мир.
Противопоставянето ... много сложен и опасен процес. 500 години не сме смогнали да го направим срещу османците. Тези 45 години под "съветско присъствие" имат много нюанси. Май не си наясно, че икономическото ни състояние точно тогава е било тотално катастрофално? В мирните вече години следва нормален подем. Народа бързо възприема новата власт, след като нещата започват да де оправят. Ясно е, че при надигане на главата е гарантирано отсичането й. Така се закротва положението. Все пак икономическият напредък е факт. Даже имаме прекомерен напредък, който точно хваща окото на едни (не)заинтересовани страни. Пускат ни се едни мухи и ... става точно каквото са замислили заинтересованите страни. Посятите зрънца на алчност и злоба, дават реколта. Римското "разделяй и владей", просто е вечно.
Да, днес сме малко по-добре от вчера ... в някакъв смисъл. Но някои. Много са много по-зле. Това отричаше ли го? Виж, аз не искам да съм много по-добре за сметка на много мизерстващи! Ти искаш ли го?
Боби, питай баба си, ако е жива жената. Ще ти каже интересни истории.
За занулената икономика, пак провери кое я занулява.
B0bi - специалист
И баба ми, и бащами - лека им пръст ...
Войните! Зануляват икономикота ни! Чети!
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Увеличение данък за старите бензин и дизели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: