• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 24
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
VLADO66 - майстор
Пазарувам вече два телефона от тук www.tinydeal.com/?gclid=CjwKEAjwjqO_BRD ... oCWXXw_wcB от европейския им склад дойдоха за 3 до 5 дена.
gogyto - специалист
Ами те общо взето са тези двата тинидийл и гиърбест който са със складове в Европа.
DX също имат но не знам защо не доставят до нас, а в Румъния правят доставки :?
gogyto - специалист
Да и този също го знам но не го определям като съществен. Между другото все се чудя как в OLX има потребители който продават стоки от Китай на цени по ниски дори от техните сайтове, от къде ли пазаруват се чудя?
resistbody - майстор
gogyto написа:
Да и този също го знам но не го определям като съществен. Между другото все се чудя как в OLX има потребители който продават стоки от Китай на цени по ниски дори от техните сайтове, от къде ли пазаруват се чудя?
Има и големи търговци тук, който са вкарали контейнери китайска стока, платили са някакво мито, продават без ддс, по пазари, онлайн и т.н. Освен това в цената на продукта в повечето случай е включена доставката..... Опитай да изпратиш една кутийка до Китай, да видиш колко е транспорта само :)
Hoвoceлckи - майстор
Трябваше ми трафче за пералня Fagor. Чичо Гого ми подсказа да си го поръчам на този английски сайт. С доставката (5€) ми излезе 24лв. Обаче ми начисляват 2€ ДДС? В един момент разбрах, че си е чисто китайско производство и веднага попитах чичо Али. Естествено, че го предлагаше, но беше по-скъпо (не запомних точно, пък не ми се рови). По важното беше, че няма да дойде много скоро. От английския сайт пристигна на 11-тия ден. Та може на някого да свърши работа ...
hidrazin - майстор
Това си е най-обикновено малко трафче 9V 250mA.
У нас струва 7 кинта на дребно и без отстъпка.
http://www.elimex.bg/product/96322/traf ... 42041.html
Това с ДДС-то нещо не ми се вързва. Стоката заедно с транспорта е под 30 лева - не се дължи ДДС.
Да не е някаква такса за обработка?
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
И най-обикновено трафче като го затърсиш у нас няма да намериш точно каквото ти трябва. Намирах на няколко места. Звънях, писах ... Я размерите не са такива, я тока само 200мА, я температурата ... Този дето си го показал е до 40ºС. Оригиналният е до 70ºС. Не е за мен. Върша услуга за без пари, малко зорлем ... та не ми се рискува :wink:
Не знам каква такса е, но така пише:
Прикачен файл:
поръчка.jpg
поръчка.jpg (87.19 KиБ) Видяна 1550 пъти
Antonii - майстор
Това си е обикновенно ДДС за покупката, каквото ви начисляват във всеки магазин и тук в БГ.
Hoвoceлckи - майстор
Абе то нищо не е така. В този запис не е упоменато, че 5-те € са за транспорт. Фактически ДДС-то е начислено и върху транспорта. Заради това, че сме в Общия пазар, не следва да се начислява мито, от ДДС не мисля, че са освободени стоките (освен, когато са за фирми ...). Добре ще е някой, който е наясно, да ни обясни как точно са нещата.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 24

Тема "Каквито се сетиш Китайски стоки, безплатна доставка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: