• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
Има много интересни линкове, нека ги споделим.
ср мар 06, 2024 8:06 ambrum написа:
Няма смисъл да комуникирам с тези след това: https://bgrabotodatel.com/company/9700


Как подхождате към Алиекспрес за dispute в ситуация когато пратката е на майната си? Мен ми отговориха да си приказвам с куриера или да съм ходил да си я взема...
Плащам стока, при обявена безплатна доставка или съм платил известна сума- все едно.
В установеният срок стоката не пристига- отварям диспут и туй то.
Както може да е на другия край на София, така може да е на другия край на България.
Факт е, че нещото което съм платил не ми е доставено.

Получавал съм пратка за седмица. Не помня куриера- буса спря на адреса.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср мар 06, 2024 11:04 amТрифон П.Трифонов написа:
ср мар 06, 2024 8:06 ambrum написа:
Няма смисъл да комуникирам с тези след това: https://bgrabotodatel.com/company/9700


Как подхождате към Алиекспрес за dispute в ситуация когато пратката е на майната си? Мен ми отговориха да си приказвам с куриера или да съм ходил да си я взема...
Плащам стока, при обявена безплатна доставка или съм платил известна сума- все едно.
В установеният срок стоката не пристига- отварям диспут и туй то.
Както може да е на другия край на София, така може да е на другия край на България.
Факт е, че нещото което съм платил не ми е доставено.

Получавал съм пратка за седмица. Не помня куриера- буса спря на адреса.

Не намерих оригинала на въпроса, та така ...
И аз като ТТ - Не съм получила стоката на заявения адрес, в уговореното време = отварям диспут
brum - майстор
Няма кой да ги чака 90 дни. При "премиум" бързата им доставка нещата стигат за около 15-20 дни до тук. И после още Още два+ месеца ще си седи нейде и да ще прашасва.

Има развитие по моят казус. Пратката е върната в централата им. Явно някоя част от цялото бучене е била полезна. Издирих мейли на някакви ръководители, писах на около 5-6 различни офиса и накрая девойката в клона дето си вземам пратката писа по Вайбър на другият клон. Кое от всичкото е било ключово не знам :) .
hidrazin - майстор
чет мар 07, 2024 1:01 pmbrum написа:
И после още Още два+ месеца ще си седи нейде и да ще прашасва.
Днес с Express One ми пристигнаха три поръчки в два пакета (единия пакет комбиниран - два търговеца, две отлени опаковки но събрани в обща опаковка).
Единия пакет с поръчка от 14-ти февруари - 22 дена за доставка.
Другия пакет (комбинирания) с две поръчки от 21-ви февруари - 15 дена за доставка.
И двата пакета в правилния PUP. И за двата пакета получих не само SMS ами и за двата получих и email-и ... :shock:
Направо бях сащисан!
Дано не е единичен случай.
Ако продължават в същия дух, ще е коректно да си променя мнението за тях.
:partyman:
Единствената ми забележка е, че се ослушват с доставката до адрес.
Обединената доставка на поръчки си е от Алиекспреса.
bigdragon - майстор
чет мар 07, 2024 9:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Обединената доставка на поръчки си е от Алиекспреса.
+1
В тракинга преди две години беше отбелязано обединяването.
Интересто е, че и при мен дойде с Express One .
brum - майстор
Масово идват така с alixpress shipping-а - през express one. И мен ме дразни, че ги доставят до PUP, ама т'ва е положението. Проблеми не беше имало до скоро, обаче туй да ме мотат почти 3 седмици с пратка в грешен PUP и да не могат да кажат кога ще се препрати е пълно дърво.
hidrazin - майстор
чет мар 07, 2024 9:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
Единствената ми забележка е, че се ослушват с доставката до адрес.
При мен не беше единствената а много. Но ако продължават все така добре ... вече писах.
За доставката на адрес... В цялата ни ши...бана и мила, демократична родина всичко стана "Бай Мошеник".
Те си получават парите за доставка до адрес. Адреса който си обявил за доставка а не някакъв си PUP или пощенски клон, или незнае офис, или кафене като при brum...
Ама жаждата за по-голяма печалба за сметка на потребителя е по-голяма.
Тихомълком всички престанаха да носят на адреси. Ми нормално.
Що трябва да плащат заплати на куриери, като могат да го натикат на клиента който вече веднъж си го е платил?
И в БГ пощи видях една камара ентусиазирани пощальони дето не изкараха и два месеца със смешните заплати...
И тихо, лека-полека и неусетно дори ... ни приучиха да маааме крачоли да си вземем пратките с платена доставка.
За да могат правилните хора да си купуват яхти, поръчкови коли, вили, отрочетата да одят в тъпия Харвард...
Та те така с нашата дИмокрация...
чет мар 07, 2024 9:06 pmТрифон П.Трифонов написа:
Обединената доставка на поръчки си е от Алиекспреса.
Комбинираната доставка е ясна. Писал съм за тези дето се сблъскват за пръв път с няколко пакета в един общ.
Ама я си представи КАКВА логистика а?
Няколко пратки, от различни търговци ... да занаят че са за теб, да си сортират, да ги опаковат в обща опаковка, да ги изпратят и че и да ги ПОЛУЧИШ в кратък срок! :-D
А в Европейска България какво? Две седмици от Китай до България и един месец от София до някоя си планка...
Абе ще ги стигнем. Кога тати ми купи колело... Мир на праха му!
:partyman:
Киррил - специалист
Европейската комисия обяви, че е започнала официално разследване на онлайн търговеца "АлиЕкспрес" (AliExpress), собственост на китайския технологичен гигант "Алибаба" (Alibaba), заради опасения относно разпространението на незаконно съдържание, предаде Си Ен Би Си, цитирана от БТА.

Комисията започна разследването съгласно Законодателния акт за цифровите услуги (DSA), който влезе в сила на 17 февруари. Широкообхватното законодателство има за цел да контролира технологичните гиганти по отношение на антиконкурентни практики, както и дезинформацията.

Разследването се фокусира върху това дали "АлиЕкспрес" може да е нарушил Законодателния акт за цифровите услуги в области, свързани с управлението и смекчаването на рисковете, с модерирането на съдържанието и вътрешния механизъм за обработка на жалби, с прозрачността на рекламните и препоръчителните системи, с проследимостта на търговците и с достъпа до данни за изследователи, обясни ЕК.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

Тема "Получаване пратки от АЛИЕКСПРЕС след 01.07.2021 от пощата и куриери." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: