Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ivanovbg - майстор
Реда на работа съм измислил следния:
1. Фибрана го лепя тук таме с полиуретаново лепило на всеки лист. Слагаам алуминиево фолио за да отразява топлината нагоре
2. Отгоре слагам мрежа 4мм 20х20 и я дюбелирам.
3. Навивам подовото по схемата, свързвам и надувам на 3бара с вода за тест няколко дни
4. Отгоре слагам мрежа ф2 5х5
5. Викам да сложат замазката с турбозол. На другия ден добавям замаската в баните да наглася наклона.
6. След 14 дни пускам топла вода с постепенно нагряване за да изсъхне хубаво замазката до работна температура. Слънчевото засега поддържа 80градуса на 200литров буфер и смятам, че топлината ще ми стигне.
7. Мажа хидро изолация в баните с ъглова лента както ми казахте и почвам плочките.

Поправете ме ако нещо пропускам или не е както трябва.
chapara - майстор
:drinkers: :wink:
Последна промяна от chapara на чет юни 15, 2023 7:55 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Аз бих го залепил на гребен с лепило за изолации Баумит Стар Контакт. Имам съображения защо да е толкова здраво.
ivanovbg - майстор
чет юни 15, 2023 11:44 amradius написа:
Аз бих го залепил на гребен с лепило за изолации Баумит Стар Контакт. Имам съображения защо да е толкова здраво.
Е нали ще е анкериран с мрежа отгоре. Здраво ще е и няма да мърда. Лепя го колкото да не мърда преди анкерирането. Под него него ще е намазано с хидроизолация и понеже има подравняваща замаска е супер равно.
Krasi_S - специалист
чет юни 15, 2023 4:28 pmivanovbg написа:
Лепя го колкото да не мърда преди анкерирането. Под него него ще е намазано с хидроизолация...
Аз ли пропуснах нещо или...? Ако все още говорим за хидроизолацията в банята, тя трябва да е върху замазката. Иначе какъв е смисъла от нея, като я пробиеш с дюбелите?
chapara - майстор
чет юни 15, 2023 4:56 pmKrasi_S написа:
чет юни 15, 2023 4:28 pmivanovbg написа:
Лепя го колкото да не мърда преди анкерирането. Под него него ще е намазано с хидроизолация...
Аз ли пропуснах нещо или...? Ако все още говорим за хидроизолацията в банята, тя трябва да е върху замазката. Иначе какъв е смисъла от нея, като я пробиеш с дюбелите?
Нищо не пропускаш но чорбаджията май - ДА.
В Реда на работа съм измислил следния: не е записал такова нещо!!
ivanovbg - майстор
На първия етаж под цялото подово ще мажа с хидроизолация да отделя от капилярната влага отдолу. Може да е излишно, но така и така имам една бака. То плочата е на 50 см от нивото на земята и под нея е насип от основите.
На втория етаж нама да има хидроизолация под фибрана защото няма смисъл от нея. Е освен ако не протече подовото де (;
Krasi_S - специалист
За първия етаж един наЙлон ще свърши същата работа като хидроизолацията, а и е в пъти по-евтин. Бяхте написали алуминиево фолио над фибрана. То реално е найлон + алуминиев филм. Та от него ще си имате пароизолация. А и да не забравяме и самия фибран.
Препоръчвам ви да си използвате хидроизолацията за там, за където има нужда - за всички бани и мокри помещения.

Тема "Подово в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: