Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gmarkov1 - напреднал
Намерих една стара тема от 2014-та по въпроса, но това си е преди 10 години.

Та...

Има ли някаква технология за запечатване на вече поставен фугин? За под - дали баня, дали коридор, дали кухня - няма значение. Въпросът не е да не влиза вода, а да не се мърси. Защото, дори при чистенето с моп, след 1 месец пак е черна, каквото и да се прави. Търкаме с жена (на смени) всеки месец или два с обезмаслител, става, чисти се, но не е съвсем работа.

Все си мисля, че при толкова изобретения и какво ли не, няма как някой да не е измислил "вечна" фуга (образно казано).

Нашите са много малки - по около 1 мм, плочките нямат фабрична фаска, но въпреки това фугите лесно се цапат и стоят черни. На бели или бежови плочки. И е грозно. Чак мен ме дразни. По стените - няма проблем. За подовите ми е въпроса.

Благодаря на отзовалите си.

П.п. Надявам се на някакъв лак за запечатване, а не да стържа стари фуги, за да фугирам наново. Надявам се.... :)
yanko78 - специалист
Има и се казва епоксиден фугин, но трябва само с него, става на камък и много по лесно се чисти, не поема мръсотия. Може да пробвате и с импрегнант да ги запечатите.
gmarkov1 - напреднал
пон дек 18, 2023 6:49 pmyanko78 написа:
Има и се казва епоксиден фугин, но трябва само с него, става на камък и много по лесно се чисти, не поема мръсотия. Може да пробвате и с импрегнант да ги запечатите.
Видях и линка на другия колега, но май.... май иска къртене на старите фуги. Не е до мързел, но ще е голяма мъка. Все се надявах на някакъв импрегнатор. Но доказан. Да не съм първият, който опитва :-D
gmarkov1 - напреднал
Знам за това, но имаше мнения, че след година почвал да се рони на люспи.

https://bauhaus.bg/impregnator-za-fugi- ... 10/p/28353

Тема "Запечатване на подови фуги от мръсотия, не от вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: