Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
М
Здравейте, имам следния проблем: банята и тоалетната ми са наедно, но помещението е много малко (2x1.5м). Зад тоалетната точно има ниша, която е достатъчно широка за да се побере бойлер (голям проблем ми е този бойлер, така и не успях да му измисля място :(). Но точно на отвора на нишата върви отходната тръба на блока, по цялата й височина, и 'изяжда' около 10-15 см от 'входа' на нишата. Проблема е, че не мога да разширя отвора от другата му страна, защото там се падат комините.. Та се чудя дали има възможност тази тръба да бъде леко изместена (в случая вкопана в стената)?!
Мога да пусна план на банята, да давате идеи ;)
masteradmin - майстор
Ами качи чертеж пък да видим иначе може да сложиш хоризонтален бойлер. Ако искаш виж тази статия за канализация може да ти хрумне нещо
Вътрешна канализация

Прикачен файл

3434.jpg
3434.jpg (56.46 KиБ) Видяна 5396 пъти
Последна промяна от masteradmin на ср мар 29, 2006 11:04 am, променено общо 2 пъти.
8180 - майстор
С отходната тръба ще е "беля работа", а и май е забранено да се правят чупки.
Бих помислил за краймия комин (отдушник може би), ако е само мой. Отвора му е горе, под него евентуално може да се "усвои".
А хоризонтален бойлер не влиза ли някъде?
mimi
Здравейте! Искам и аз да попитам мога ли да местя мивката в банята, защото където е в момента не ме устройва?Искам да я сложа на противоположната стена.Мерси много!
Bobby - специалист
Можеш, обаче зависи откъде ще минават тръбите, пусни една снимка за информация.
mimi
За съжеление нямам цифров фотоапарат да пусна снимка.Ще обясня: банята е 2м х 1,5м - абсолютна теснотия, като по дългата страна отляво са наредени тоалетна, мивка и душ. Вратата е от едната къса страна, а на другата ще има хоризонтален бойлер горе, като от него тръгват тръби надясно за душа и мивката.Сега обаче като направиха мазилката на банята, стана съвсем тясно и за душево пространство няма място, та искам мивката да я преместя отсреща на дясната стена, пак по средата. На земята има два сифона-под душа и до тоалета. Не знам дали правилно обяснявам, ама не съм спец по тия работи.
velsi - Почетен майстор
Никой не пише, предполагам защото никой не е съвсем наясно със ситуацията. Иначе може всичко. Хората си изкарват мивките на терасата... Като няма възможност за снимка поне някаква скица ако можете да направите. Другия вариант е нормален фотоапарат - снимки - копиране на снимките - сканиране. Във всеки интернет клуб извършват тази услуга. Мисля, че си струва усилията.

Тема "Питанка за отходна тръба?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: