• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
user223 - напреднал
Мислил ли си за обръщане на вратата /да се отваря навън ако е възможно/ ще си отвориш място и за по-голямя мивка.
Имам подобна баня ако намеря ще кача снимки. Аз предпочетох моноблок по - къс е от структурата за вграждане и по-малко пари.

Изображение


моноблока е с долно оттичане а тръбата за канал е в дъното в ъгъла

изводите за душ с в дъното от лявата страна след прагчето (което е предвидено за параван) от дясно (където е канелката) е извод за батерия за минидуш.
Последна промяна от user223 на съб фев 13, 2016 10:32 am, променено общо 2 пъти.
chapara - майстор
user223 написа:
Мислил ли си за обръщане на вратата /да се отваря навън ако е възможно/ ще си отвориш място и за по-голямя мивка.
Имам подобна баня ако намеря ще кача снимки. Аз предпочетох моноблок по - къс е от структурата за вграждане и по-малко пари.
При 100 см. широчина на банята дали ще обърнеш вратата (с което може да избиеш зъбките на някой преминаващ от вън, а и проблем с "капката" при къпане) е без особено значение. Стеснява се подхода към тоалетната и мястото за къпане :wink: Виждам някакъв комин, който ако не се ползва по предназначение може да обособи ниша за мивката :wink:
Здравейте, утре отивам да меря. Аз също обмислях обръщането на вратата и най-вероятно така ще е защото наистина заема много място в и без това тясното пространство, а пък вратата се намира на ъгъл, така че няма опасност от избиване на зъби :D . Отворът с капак в стената всъщност не е комин, а доколкото разбирам (сам си разсъждавам) е направен за да минава кюнецът от кухнята през банята. На срещуположната стена на банята има друг отвор, който пък е свързан по хоризонтален път с комин, намиращ се в коридора. Абе измислено е да топли банята, ама колко е качествена тягата в този случай не знам. Обмислих и варианта вградената структура да е под прозорецът, НО... тръбата за мръсният канал, ако я местя ще трябва да е със съответния наклон, а това означава за да я скрия минавайки по стената, да облека и цялата стена, става супер тясно. Също така ми се иска концентрацията на пара да е под прозорецът, а и да може да се ползва тоалетната, дори ако някой се къпе зад стъклен параван. Разводката на тръбите за чиста вода реших да върви по тавана и да се спуска по стената до съответният консуматор, а тръбния път да остане скрит под гипскартона, с който ще облека тавана. Лошото е, че нарушавам правилото да няма вода над тока, ама ще разчитам, че ще направя всичко, надеждно и съобразено. Измислих и място за водомерите и филтрите за вода в едно вградено шкафче извън банята. Така смятам пестя още място. После ще върна две тръби от разводката обратно в мазето за бойлер, ако някога реша да слагам. Утре ще наснимам още неща и ще се опитам по-разбираемо да обясня какво съм намислил :) Много благодаря, че се включвате :)
chapara - майстор
Ето ти и по тясна с широчина само 85 см. :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

, в общи линии влизаш на заден ход Изображение

И да не стане къпането, ама преди него бягане с препятствия, като нещо таковаИзображение

Изображение

Щото хората к'ви неща измислят от теснотия

Изображение

:-D :lol: :-D

Малко майтап :cool: :wink:
Значи все пак имало и по-тесни бани от моята :)
Хахахахаха, това с пералнята е просто покъртително. За поставяне на рекорди по бързо акане :D :D Интересно ми е като включи центрофугата и ти си отдолу :lцl: :lol:
tanq222 - специалист
При нас стана подобен проблем. Нашата къща е също горе-долу тогава строена и при нас плочата излезе по-тънка, отколкото мислехме и като къртихме около мръсния канал се отчупи парче и падна в съседите и после се наложи да ремонтираме и техния таван. По-добре пробвайте да отлеете плоча върху съществуващата.
  • 1
  • 2

Тема "Къртене на мозайка от под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: