• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
С профил, иначе ще о..рат цялата работа :wink:
Дунавска - помощник
Привет, майстори! Изчетох доста от темите и реших, че е време и да питам сега "КАК", за да не питам после "ЗАЩО?" Ремонтираме баня и предстои да изграждаме куфари от гипскартон. Натъкнах се на едно мнение, че зад профилите се слагала някаква шумоизолираща лента. Може ли малко повече инфо?
Питам в тази тема, защото имам още най-различни въпроси и ако нямате нищо против да възродим малко темата! :?: :?: :?:
jekasus - майстор
Дунавска написа:
някаква шумоизолираща лента.
http://www.tashev-galving.com/058+UNG+1 ... 0%B8%D1%8F
Дунавска - помощник
jekasus написа:
Дунавска написа:
някаква шумоизолираща лента.
http://www.tashev-galving.com/058+UNG+1 ... 0%B8%D1%8F
=D> Иии, бях се отчаяла, че никой няма да ме чуе, тъкмо търсех по-гола за аватар!
А да слагам ли такава лента, има ли нужда? В единия ъгъл ще заграждаме отдушник, а в другия отдушник за каналите и общи тръби. И двата ъгъла са на една стена, гранична със спалня, апартамента е панелен на осми последен етаж.
jekasus - майстор
Дунавска написа:
А да слагам ли такава лента, има ли нужда?
Като цяло, не, няма никакъв смисъл, освен да предпази профили от влага.
Дунавска написа:
а в другия отдушник за каналите и общи тръби.
Тези са обикновенно са в банята, там основно итонг използвам, картончето, когато ме мързи и бързам да се махна от там :-D
Дунавска - помощник
Банята е ню-ню малка 130 на 200, пакет отляво 32/24, голям пакет отдясно 70/30 и ако ползваме итонг става +5 от всяка страна, +замазка, плочки...отиде ми банята. Аз съм амбициозна обаче : :) , искам и тоалетна чиния да експонирам вътре! Препоръчително ли е с нещо да се обработи бетона в пакета-вар, боя, венециано, що ли? С какво да предпазя профилите от влага? Видях в банята на Чапара, че е сложил и вата в пакета :?:
Може и линк към някоя по-конкретна тема с пакет в панелка, щото е все оттук-оттам.

П.П. Не съм ползвала банята на Чапара, видях от снимка във форума. :)
jekasus - майстор
Дунавска написа:
Видях в банята на Чапара, че е сложил и вата в пакета
Основно за шумоизолация на канализация, ама твоя е последен, ама пак е по добре.
Дунавска написа:
щото е все оттук-оттам.
Дунавска написа:
Банята е ню-ню малка
давай снимките тук и да я мятаме,
Па може и да я направиме по-голяма ... банята :-D
chapara - майстор
Дунавска написа:

П.П. Не съм ползвала банята на Чапара, видях от снимка във форума. :)
Добро уточнение, че току виж ми излезнало име :-D :lol: :-D Иначе пък ако я беше ползвала едва ли щеше да питаш тук :goodman: :lol:
А и твойта баня си е лонг-лонг, моята е на половината на твоята 160/100 :roll:
Дунавска - помощник
Банята има такива размери Изображение, Изображение. Подовият сифон ще се мести. По план е само баня, но ще има и тоалетна.
В момента е изкъртено старото (беше така Изображение-отдушника отляво
и пакета отдясно Изображение, Изображение. Новото ВИК Изображение, нескопосаните дървении са за временно укрепване на тръбите.
Следва изграждане на пакети от зелен гипскартон по тази схема Изображение, Изображение, може би е редно да се сложи сифона и оформи първо пода , но по-трудното по-късно. :)
:?: Зад картона необходимо ли е да се обработи с нещо стената?
:?: Вентилаторът на отдушника вдясно добре ли е така или да го завъртя на някъде Изображение, да сложа ли вентилатор и на отдушника за каналите? Какви са тия тръби за отвеждане на конденза и къде се слагат?
Нямам претенции за правилността на чертежите, не съм спец (аз и по баните не съм), но поне са в мащаб. :)
chapara - майстор
Свят ми се зави, явно ще ми трябва време да осмисля нещата :shock:
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51

Тема "Ремонтът на банята в действие..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: