Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Жица написа:
jekasus написа:
Да натроши плочки и в чували за боклук ? :-D
Да махне лепилото.
Ако ги е шлепал с флексово, няма начин.
ъглошлайф, диамантина, сядаме на гъза и стържим... На втората плочка, ще заебе и ще опъне тревата...
plamen6703 - майстор
borkata3000 написа:
Плочките залепих върху предварително грундирано OSB, което е изложено на открито. Зимата плочките паднаха с цялото лепило върху тях. ВЪрху OSB-то не беше останал и кв.мм. лепило. Дали OSB-то се е свило от ниските температури или аз не съм си написал домашното, само мога да предполагам. Сега се чудя, дали ако им сваля лепилото има вариант да ги залепя върху OSB-то или да си обкантя външната мивка с изкуствена трева, както бях планирал изначало.
Не съм фаянсаджия, но според мен не е необходимо човек да е фаянсаджия за да знае, че върху такива дървесни плоскости не се лепят плочки. Виждал съм в един магазин за фаянс върху такива плоскости да лепят амбалажна хартия с Ц200 и отгоре да лепят плочки със силикон, но само да направят рекламно пано, на което след известно време без особени затруднения свалят плочките и лепят други плочки за мостри... Ти искаш да вършиш работа с такова изпълнение...по-добре зарежи този вариант и измисли нещо друго, което наистина ще ти върши работа :partyman:
chapara - майстор
Аз направо нямам думи, а и то за външна направа, то бива направи си,.........то бива сам , ама преди начинанието се пита , а не постфактум :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
jekasus - майстор
chapara написа:
а не постфактум
Опит му се вика :-D Сега има интернет, ама преди...
kolcho - специалист
Жица написа:
jekasus написа:
Да натроши плочки и в чували за боклук ? :-D
Да махне лепилото.
С тесла е просташко, по-добре с лакочистител!
lpoik - специалист
Най добре плочките ги хвани с винтове за ОСБ-то(и това е вариант). :drinkers: :rock: :partyman:
borkata3000 - специалист
Тревата, да е свежо и зелено. :lol:
Плочките право в продавалника. :lol:
chapara - майстор
borkata3000 написа:
Плочките право в продавалника. :lol:
Вярвам че се шегуваш, плочки под път и над път, нови , по 5-6 лв. :lol: :-D :-D :-D :-D /кв.м.
ivo_steel - специалист
Има вариант да се залепят плочките върху ОСБ-то , но трябва да се опакова с рабицова мрежа ( захванта начесто с види по плоскостта) ,да се измаже с цимент и пясък и след това се лепят плочките !
chapara - майстор
ivo_steel написа:
Има вариант да се залепят плочките върху ОСБ-то , но трябва да се опакова с рабицова мрежа ( захванта начесто с види по плоскостта) ,да се измаже с цимент и пясък и след това се лепят плочките !
На чешма-мивка :?: ...,външна :?: ..., зимата :?: , може ама на мостра в магазин за кухни или пано в магазин за плочки :!: :idea:...., може ако от горе му се отлее армиран бетон през цяло и ОСБто остане погребан кофраж :-D :idea:

Тема "Паднаха ми плочките. Как да им остраня лепилото?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: