Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
strelec - специалист
Най-вероятно "майстора" си е спестил доста усилия - почистване на прахоляка от фугите първо ръчно, после с прахосмукачка и забърсване, и намокряне с влажна гъба. Мръсни (прашни) фуги и незалепнала фугираща смес към плочките.
chapara - майстор
Така ще е, като не се полага качествена топлоизолация на тръбите за парно, а се мушкат в шлаух за кабели :roll: А с това стъргало дето ти го е показал Владо ще заякнеш като бате Арни в ръцете :-D
prascho - майстор
Абе за да пристърга 1-2 м фуга ще стане :).

П.П. Шлаухът предпазва тръбите от механични наранявания, но не е топлоизолация.
Supercoooooool - специалист
Все още се чудя дали да се префугира всичко или само проблемните части...минало е само месец и са тези, но след време може и другите да се цепнат.

Въпросът ми е и за времето от пукването до поправката. Това че в банята има вода по пода при къпане би ли създало големи проблеми с вода влизаща под плочките или образуване на мухъл или пукнатите фуги обикновенно са повърхностни пукнатини, а не дълбоко до основата?
prascho - майстор
Виж, аз вчера правих същата операция. Бяната е направена преди година и малко. Цепнатини има само в отделни участъци от 5-10 см. Вчера, поизтъргах фугата само в тези участъци и малко отгоре до твърдо и ги минах. След два -три дни ще се види дали ще напука отново. Според мен не. Не се вкарвай в приключение да махаш цялата фуга, а само проблемните участъци до твърдо.

Купи си фуга същия цвят. Най-вероятно масторът не е вложил старание в тези участъци /поне при мен са само в ъглите, а там си трябва внимание/!

Тъй като си с церезит, аз си купих за пода изомат PS-21 и след префугирането ще мацам с него! Лайняни български фуги, които потъмняват при вода!

П.П. Префугирай и изчакай с ползването на банята поне 1-2 дни. Няма да се усмърдите толкова. Едно време и по цял месец не са се къпали хората :-D .
strelec - специалист
Supercoooooool написа:
Това че в банята има вода по пода при къпане би ли създало големи проблеми с вода влизаща под плочките или образуване на мухъл или пукнатите фуги обикновенно са повърхностни пукнатини, а не дълбоко до основата?
Привет!
Започвам от зад напред. Най-вероятно само фугата е напукана, а не основата в дълбочина. При положение, че кухините винаги ще са влажни -Да, ще се образува мухъл. Още повече, че си направил грешка като мен да купиш от прехвалената антибактериална, водоотблъскваща и т.н. фугир. смес на Церезид. Моите фуги няма и месец след полагането се покриха с мухъл. Освен това попиват влага. Пратих им имейл. Отговоро им бе, че не винаги рекламите отговаряли на действителността и с цялата си наглост ми предлагаха да си закупя някакъв техен продукт, с който да си импрегнирам фугите!!!... :axe:
По съвет на познат ги намазах с олио и вече нямам тези проблеми.
А при теб най-големия проблем, който може да се получи, ако не оправиш фугите и продължи да навлиза вода под плочките е да се разхлопат и да се отлепят.
Октомври правих баня с такива плочки. Хубавото е, че много лесно се отлепят. :-D
genkogenev - специалист
strelec написа:
Supercoooooool написа:
Това че в банята има вода по пода при къпане би ли създало големи проблеми с вода влизаща под плочките или образуване на мухъл или пукнатите фуги обикновенно са повърхностни пукнатини, а не дълбоко до основата?
Привет!
Започвам от зад напред. Най-вероятно само фугата е напукана, а не основата в дълбочина. При положение, че кухините винаги ще са влажни -Да, ще се образува мухъл. Още повече, че си направил грешка като мен да купиш от прехвалената антибактериална, водоотблъскваща и т.н. фугир. смес на Церезид. Моите фуги няма и месец след полагането се покриха с мухъл. Освен това попиват влага. Пратих им имейл. Отговоро им бе, че не винаги рекламите отговаряли на действителността и с цялата си наглост ми предлагаха да си закупя някакъв техен продукт, с който да си импрегнирам фугите!!!... :axe:
По съвет на познат ги намазах с олио и вече нямам тези проблеми.
А при теб най-големия проблем, който може да се получи, ако не оправиш фугите и продължи да навлиза вода под плочките е да се разхлопат и да се отлепят.
Октомври правих баня с такива плочки. Хубавото е, че много лесно се отлепят. :-D
Сериозен ли си за олиото ? Имам същия проблем със същия фугинат
chapara - майстор
strelec написа:
Октомври правих баня с такива плочки. Хубавото е, че много лесно се отлепят. :-D

Направо отиде в "Бисерите" :-D
Supercoooooool - специалист
strelec написа:
ги намазах с олио и вече нямам тези проблеми.
...това сериозно ли е за олиото?
VLADO66 - майстор
Supercoooooool написа:
strelec написа:
ги намазах с олио и вече нямам тези проблеми.
...това сериозно ли е за олиото?
Сигурно не :) http://www.gsstroimarket.bg/view/8992.html

Тема "Напукани фуги в банята само няколко месеца след полагането?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: