• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Жените го умеете🤣
yanko78 - специалист
ср юни 14, 2023 4:06 pmDurlioburlio написа:
ооо супер! :prayer:
Мисля да го направя по второто видео, с кълчища и такова лепило. Утре ще ги застрелям отново с въпроси в практикер :-D
Щом сте решили с калчища, то самите калчища са напълно достатъчно. Не слагайте и лепило, че после да не отидем в тема, как да сменим водопровода.
Само ще вметна, предполагам сне видели, навиват се обратно на завиването на резбата, така, че да се “увличат” при завиване, а не да се развият когато навивате. Плюнката и калчищата са добра комбинация, особено на края, дет се вика, да залижите перчема.
Durlioburlio - напреднал
ср юни 14, 2023 4:36 pmyanko78 написа:
ср юни 14, 2023 4:06 pmDurlioburlio написа:
ооо супер! :prayer:
Мисля да го направя по второто видео, с кълчища и такова лепило. Утре ще ги застрелям отново с въпроси в практикер :-D
Щом сте решили с калчища, то самите калчища са напълно достатъчно. Не слагайте и лепило, че после да не отидем в тема, как да сменим водопровода.
Само ще вметна, предполагам сне видели, навиват се обратно на завиването на резбата, така, че да се “увличат” при завиване, а не да се развият когато навивате. Плюнката и калчищата са добра комбинация, особено на края, дет се вика, да залижите перчема.
Добреее без лепило. То преди само с кълчища и то малко беше и не течеше. Аз гледах, но казват само по посока на часовника да се навива?
Прескача се първото и се слага на следващите по резбата, не до края. Даже ще се направя на баш майстор и ще го понадраскам малко по дължина да е по така професионално 😅
Прикачен файл:
IMG_0284.jpeg
yanko78 - специалист
Точно така. Ако го гледате точно преди да завиете по часовниковата стрелка, калчищата трябва да са увити, обратно на часовниковата стрелка, така че, да се увличат, а не да се развиват като навивате.
Янко, тая жена си знае работата сякаш.
Поне кълчища може да те научи къде и как.
yanko78 - специалист
ср юни 14, 2023 6:10 pmТрифон П.Трифонов написа:
Янко, тая жена си знае работата сякаш.
Поне кълчища може да те научи къде и как.
Или остарях много, или съм прекалено млад, ама туй нещо не го разбрах.
Нищо де! Добре, че не се налага уплътняване на джендър резбово съединение, че такива часовници няма. За обяснението се притеснявам.
vlax - майстор
На мен пък ми хареса това.
ср юни 14, 2023 1:30 pmDurlioburlio написа:
Господ здраве да ви дава, жена ви все да е в настроение 😀
B0bi - специалист
ср юни 14, 2023 4:36 pmyanko78 написа:
ср юни 14, 2023 4:06 pmDurlioburlio написа:
ооо супер! :prayer:
Мисля да го направя по второто видео, с кълчища и такова лепило. Утре ще ги застрелям отново с въпроси в практикер :-D
Щом сте решили с калчища, то самите калчища са напълно достатъчно. Не слагайте и лепило, че после да не отидем в тема, как да сменим водопровода.
Само ще вметна, предполагам сне видели, навиват се обратно на завиването на резбата, така, че да се “увличат” при завиване, а не да се развият когато навивате. Плюнката и калчищата са добра комбинация, особено на края, дет се вика, да залижите перчема.
Нещо изказването ли ти куца или не си наясно с навиването на кълчища? Казваш, че начина на клипа не е верен или ...?
Не е лепило това дето го маже и не стяга. Никога! Развиването на резба намазана с такава паста е много лесно. Лошото е, че много лошо цапа! И не се мие с нищо.
За мен този на втория клип слага много кълчища. В смисъл - хваща много още в началото. Важно е да се държат изпънато през цялото време на навиването. Ако ще е с паста, трябва да се притиска кълчищата малко преди края на навиването им. Върху края да се мацне паста, която да ги фиксира против саморазвиване. Или да се плювне и приглади с пръсти. Пуснат ли се на сухо, веднага се охлабват и това е предпоставка за избутването им при навиването на фититга.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Мокро петно на фуга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: