• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Пусто, не мога да ги завъдя около 30 години вече.
...........................................
Чапи, това е ново клипче, естествено без фаянса, хаха.

пп. Клипчето вече е в архив.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет ное 02, 2023 8:11 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
чет ное 02, 2023 12:40 pmHursa написа:
ср ное 01, 2023 10:20 pmchapara написа:
Започвам да се съмнявам в ефекта от безплатния урок, почиващ на 43 годишни наблюдения и опит освен образованието ми: Технологии🤗
chapara написа:
Квадратурата на една баня е в десетки пъти по мако от квадратурата на едно жилище!
Ня кой ще се наеме ли да сметне какъв нищожен процент е? Дори неусетен освен около вратата на банята в момента след къпане. Надявам се не изкарвате всичкото си време в банята? Банята седи винаги три пръста с открехната врата!
Явно и вие сте забравили за плесените и показвахте "големи цици". :) За мен е простимо, аз не съм спец, но същото не може да се каже за вас.
За мен каквото са казали, казали и аз съм повече от доволен. Явно и ти си го разбрал че съм спецялист, сам го казваш😄😁👍
getzov - напреднал
Благодаря на всички, много неща научих /всеки ден влизам и чета/, за мен най-нормалното и просто решение е вентилатор на отдушника.
Дано свърши работа! Всички се надяваме на нещо лесно, просто и евтино, но обикновено не става така.
Hursa - майстор
chapara написа:
Явно и ти си го разбрал че съм спецялист, сам го казваш
Именно - лошо е когато специалист се дъни. :)
Да си припомним
пет окт 27, 2023 7:17 pmgetzov написа:
може и вар да е имало/, та тази горна част плесенясва.
Не долната гладка и "недишаща" част. Която дори се мокри повече, дори е и по-хладна. Която няма и вар. :)
Последна промяна от Hursa на чет ное 02, 2023 6:05 pm, променено общо 1 път.
B0bi - специалист
Да уточним все пак - освен да сложиш вентилатор, той трябва и да върти някакво време след ползване на банята (не само докато ...)“
Споменах и компромисно, бюджетно и лесно термоизолиране. Не е лошо да го включиш в плановете си.
getzov - напреднал
чет ное 02, 2023 6:03 pmB0bi написа:
Да уточним все пак - освен да сложиш вентилатор, той трябва и да върти някакво време след ползване на банята (не само докато ...)“
Споменах и компромисно, бюджетно и лесно термоизолиране. Не е лошо да го включиш в плановете си.
Да, обмислил и съм този проблем - противно на много познати, няма да го включа към крушката, а към реле за време, примерно 10мин.
чет ное 02, 2023 6:00 pmHursa написа:
Да си припомним
пет окт 27, 2023 7:17 pmgetzov написа:
може и вар да е имало/, та тази горна част плесенясва.
Не долната гладка и "недишаща" част. Която дори се мокри повече, дори е и по-хладна. Която няма и вар. :)
"Колега", термомост е най "видим", където има разлика.
Разликата обикновено е горе, където е най топло. Там се достига точка на оросяване, понеже топлият и влажен въздух е горе.
Долу стената може да е с много близки температурни стойности вън и вътре.


Боби, да опита само с вентилация, а?! Така ще е ясно кое до колко се справя с проблема.
Може да мине и тънко, какво ще кажеш?!
Hursa - майстор
чет ное 02, 2023 6:36 pmgetzov написа:
примерно 10мин.
10 минути е малко. Вижте за колко време ще изсъхне пода при работещ вентилатор. Поне толкова.
А топлия и влажен въздух е в цялото помещение. Всъщност влагата е най-много около пода - той е най-мокър, в него се разбиват и водните струи от душа, около него се получава и конденз в обема въздух.
chapara - майстор
чет ное 02, 2023 6:00 pmHursa написа:
chapara написа:
Явно и ти си го разбрал че съм спецялист, сам го казваш
Именно - лошо е когато специалист се дъни. :)
Да си припомним
пет окт 27, 2023 7:17 pmgetzov написа:
може и вар да е имало/, та тази горна част плесенясва.
Не долната гладка и "недишаща" част. Която дори се мокри повече, дори е и по-хладна. Която няма и вар. :)
Не приемам критика от лаик, който предимно пише романи във Форума😉🤣
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "плесен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: