Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
totko - специалист
Това е банята,която е много мъничка, тоалетната е отделно:

Изображение

Изображение

Проблемът е в местоположението на сифона на пода.На първата снимка съм посочил със стрелка къде се намира в момента, за жалост самият той не се вижда ( местоположението му е на 5 см от стърчащата от пода тръба, в която е вкарана тръбата идваща от сифона на мивката ).
На втората снимка се вижда къде се намира в момента душа, а на първата - къде мислим да го преместим.Преместването е продиктувано от желанието ни да сложим някака преграда между мивката и душа.
На банята и предстои основен ремонт и тъй като на дневен ред е смяната на водопровода в целия апартамент, искаме да си преценим на каква височина да сложим изходите за смесителя за душа. Знаем че стандартно височината е на около 85-90 см, НО, много ни притеснява сегашното местоположение на сифона на пода. Ако преместим само душа без да пипаме сифона, това означава че докато половинката ми се къпе, а аз се бръсна, всичката вода от душа ще залива краката ми :|
Затова се обръщаме към вас с молба да помагате със съвети и идеи как да си решим проблема. Душ кабина категорично не искаме, защото аз лично съм се къпал преди години в такава и знам каква теснотия е.Наясно сме че трябва да се повдигне нивото на пода под душа и там да се сложи друг сифон, но с колко трябва да се вдигне нивото над сегашния сифон и по какъв начин, ей това не ни е ясно. Разберем ли с колко ще бъде повдигането, ще можем да преценим и на каква височина да сложим изходите на водопровода.
Ние се сещаме за 2 варианта:
1. Повдигане на пода и изливане на бетонно коритце по цялата широчина на банята, което ще облепим с плочки - евтин вариант, но е отживелица;ще има праг
2. Повдигане на пода и поставяне на акрилно, или порцеланово корито.Нямаме си на представа колко струва едно порцеланово корито. Минуси - по скъп вариант; коритото до някъде ограничава;
Плюсове - по красив и съвременен вариант.
И едно последно уточнение - разстоянието между стената и мивката, там където ще е бъдещото душово пространство е 90 см, а в дясно от мивката над нея ще има вертикален бойлер;
totko - специалист
Ей тук е истината http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-3F57 ... /3539.html, но цената им е направо ... Цената им зависи от дължината, широчината и височината на сифона, както и от материала - стоманен или пвц, от това дали да е с вградено подово покритие или с обикновена решетка и т.н. Един пример: 985 мм дължина, от по-тесните , с пвц сифон отдолу е 400 лв :shock: :| :?
А ето тукhttp://www.keranova.org/product.php?SR=&R=8&p=300 като кликнете на "Детайлно описание" може да се види подробно описание за монтаж, размери и др.
Тези лентови сифони не са за нас, не можем да си ги позволим, линковете ги давам за тези които се интересуват.
tassel - специалист
Ако си преместиш сифона там, където смяташ да ти е душа, нивото на пода ще ти се вдигне с няколко сантиметра. Едва ли е толкова фатално за височината на душбатерията. Но най-напред си направи мръсния канал и след това водата. :)
totko - специалист
tassel написа:
Ако си преместиш сифона там, където смяташ да ти е душа, нивото на пода ще ти се вдигне с няколко сантиметра. Едва ли е толкова фатално за височината на душбатерията. Но най-напред си направи мръсния канал и след това водата. :)
Това е идея и то хубава,за която не бях се сетил.А колко трябва да се повдигне, по точно колко градуса наклон ми е необходим за сифона?Някъде бях срещнал 1,5 градуса, което ми се струва много малко?! :? Като се замисля има логика в съвета ти първо да оправя мръсния канал, но да ти кажа какво е положението.Банята мисля да я правя следващата година, като в момента ремонтирам кухнята която искам да приключа до 1 месец, само че ми се иска да сменя водопровода, който идва от банята.
Направо ме накара да се замисля сериозно, дали да не оставя за малко кухнята.
solo5 страхотни са тези лентови сифони, направо съм се влюбил в тях :) , но защо са толкова скъпи :|
tassel - специалист
По принцип наклона трябва да ти е 1см на 1м, така че сам може да си сметнеш, колко ще се вдигне нивото. Освен това не виждам, какво толкова те бърка височината на душовата батерия.
totko - специалист
tassel стана ми ясно за наклона.
Мисля си че наклона за тръбата така или иначе си го има, може би ще трябва само малко да вкопая новия сифон в пода за да не се вдигне много нивото.Но това ще го преценя допълнително, като видя колко е в момента наклона на пода.
Какъв материал е препоръчително да използвам за повдигане на нивото и за промяна на наклона - може би бетон 3:1 за по сигурно?В момента пода е мозайка.
tassel - специалист
При всички случаи ще трябва да изкъртиш, за да стигнеш до тръбата на мръсния канал, където да включиш новия сифон и да махнеш стария. После замазка 3:1 пясък цимент и си готов. :)
totko - специалист
Височината на душовата батерия наистина не ме бърка толкова, но височината на мивката, височината на изходите за батерията на мивката ...
Къртене ще има, няма как да се оттърва от него и то най-малкото около стария сифон както казваш ти. Сега като се замисля ще има яко къртене и за новия сифон и за канала който ще отива до него, за да не се вдигне много нивото на пода.
По мои представи, един хубав сифон който спира миризмите е висок поне 8 см. 1см от неговата височина/дълбочина ще бъде "изяден" от плочките, но останалите сантиметри от него, както и отвеждащата тръба е хубаво да се позакопаят в сегашния под. Като си представя каква здрава мозайка е пода, чак ми става лошо :|

Тема "Как бихте решили този проблем в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: