Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
silllveto - Майсторица
Моята идея:
Викаш водопроводчик. Душа го местите където си решил, слагате сифон под него (не точно, малко по-напред). Правиш праг между мивката и душа и монтираш параван. Стария сифон си го оставяш за всеки случай. Трябва да изместите и мивката по-към стената.
totko - специалист
След нов щателен оглед и мислене върху варианта местене на сифона,нещо все не ми допада - струва ми се че ще се наложи на места да се вдигне доста нивото на пода , а от там ще пада голяма хамалогия по бъркане и мъкнене на бетон за замазка.От друга страна има опасност да се вдигне доста нивото до вратата и там да се получи нежелано висок праг.
Силве, ако се направи праг между душа и мивката, според теб ще се наложи ли вдигане на нивото на пода в поддушовото пространство, заради поставянето на сифон и с колко. А това прагче колко долу-горе да стърчи над нивото (поддушовото)?
Мивката - на нас също ни се иска да я изместим още към стената (надясно) , но мястото вдясно и горе над нея е предвидено за вертикален бойлер, което означава че ако я изместим трябва да я тикнем под него. Можем да я изместим, но максимум 10 см. Мислил съм за варианта за хоризонтален, но като гледам в интернет няма много добри отзиви за такъв тип бойлери.Лошите отзиви са насочени най-вече към по-бързото изстиване на топлата вода, поради по-голяма площ на контактуване между топла и студена вода.
tassel - специалист
Относно прага, около 5-10см са напълно достатъчни. Ако сложиш праг, няма да ти се налага да даваш наклон към сифона на целия под. А относно хоризонталните бойлери, аз имам 3 и не съм усетил някакъв проблем. Струва ми се добра идея да го сложиш над мивката.
silllveto - Майсторица
Като викнеш водопроводчика, той си знае работата, кърти където трябва и слага каквото трябва. Сифони има всякакви, ВиК части също. Само пари да имаш щото е много скъпо удоволствие. Задължително ще трябва да правиш замазка, ако имаш майстор - той знаекакво да прави. Ако я правиш ти е малко по-сложно, понеже ако имаш праг реално правиш 2 отделни замазки, които обаче трябва в краищата да са съобразени една с друга заради лепенето на плочките. Предполагам, че височината на прага трябва да е до 7см. Грозничко е но е мн функционално. За по-модерна визия си сложи над него параван. Мисля че и нивота няма да ти се вдигне чуствително понеже тръбите се слагат в замазката, а % наклон на тръбите беше ок 2.
Премери колко е висок бойлера дето си си харесал и прецени дали ще местиш умивалника. Успех!
Чаро - Акълия
предполагам срещу мивката ти е вратата?
помисли как може да разместиш и мивката и душа(така и така ще сменяш водопровода), така че да не се налага да местиш сифона.
дай скица отгоре....
silllveto - Майсторица
Сещам се за още два вариянта, стана ми интересно, но дай скица отгоре, щото иначе си говорим празни приказки.
Мозайката да не те плаши за къртене, тя е тънък слой. Височината на изходите за вода по принцип се слагат ниско, а смесителите са с меки връзки. За замазката - пясъкът се продава на торби и бъркаш в кофа.
А бойлера какво ако е хоризонтален, нали като се изкъпят двама души водата така или иначе свършва, все с нещо ще трябва да направиш компромис, ти прецени.
cacho, бойлера и душа заедно не е добре.
Чаро - Акълия
Нали ще сменя водопровода? Ще напасва и бойлера с мивката.
Хубавото е че само сифона е "фиксиран"(канала за мифката не е проблем). Могат да се извъртят нещата по много начини, въпроса е къде е вратата. Щото и душ срещу врата не върви. :wink:


Има и готова замазка, само вода и слагаш.
silllveto - Майсторица
То идеята ти всъщност не е лоша, припокрива се с едната моя - смяна на местата, а боилера в ъгъла, но остава много малко място пред мивката, ако слага параван. Докато не се разбере къде е вратата и какви са размерите на стените не може да се прецени.
galin.com - специалист
Това е банята. А само като идея няма ли възможност проблемния бойлер да се монтира в тоалетната. Едни познати направиха подобно нещо и са много доволни. Тоалетната им се падаше някъде по средата между баня и кухня и се вързаха нещата с изключение на тръбите които вървят по пода ама не е фатално. Виждал съм и хоризонтален бойлер в коридора - затворен в куфар от ламперия.
Ако дадаеш размери на банята и около нея гледано отгоре ще е по-лесно.
totko - специалист
Здравейте!
Много ни е приятно че са се включили толкова хора с мненията си, за което благодарим.
Наистина не ни е лесно да преценим сами кое, как и къде да бъде, тъй като трябва да се съобразим с много неща и сме наясно че най-малката грешка може след време да ни излезе златна. В същото време, не сме взели решение да почваме банята да я ремонтираме, тъй като все още не сме завършили кухнята, а за да можем да я звършим трябва да сменим водопровода.Но всъщност това вече ви е ясно.
Минавам към същината - банята и тоалетната са много малки като помещения, хубавото е че поне са отделно. Мислили сме за местене на бойлера на друго място в самата баня, но поради разположението на вратата, спазването на някаква последователност, както и поради още куп причини, друго място подходящо за него според нас няма, респективно друга тотално различна подредба в банята е невъзможна. Например, няма как наистина да раменим местата на мивката и душа, защото който влиза в банята, трябва едва ли не първо да мине под душа.
Но честно да си кажем, не сме мислили за преместването на бойлера в друго помещение.Сега се заглеждам в снимката на тоалетната и виждам едно местенце в дъното - между комина/отдушника и отходната тръба. Струва ми се че в тоалетната има достатъчно място като широчина и височина за бойлер, а под него за казанче за тоалетната, вие какво ще кажете?
Изображение
Слагам отново снимките на банята за да е по-лесно
Изображение
Изображение

А ето исканата от вас схема/поглед отгоре на баня и тоалетна и граничещите помещения с тях. Размерите съм ги писал по памет, т.е. +/- 10-15 см
Изображение
Веднага се вижда че ако килера се приобщи към банята, тя ще стане една голяма и хубава баня, но моля ви, този вариант го отпишете.
И да допълня още нещо - определено ще се радваме ако успеем да преместим бойлера в друго помещение, например в тоалетната, така ще можем да преместим мивката с 30-40 см надясно, но проблема със местоположението на сифона си остава.Радвам се че в процеса на търсене на решение за сифона, се роди идеята за преместването на бойлера, което е от важно значение за прекарването на водопровода.
Последна промяна от totko на вт окт 14, 2008 4:17 pm, променено общо 1 път.

Тема "Как бихте решили този проблем в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: