trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Пет Авг 29, 2014 1:58 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 14, 2008 2:40 pm 
специалист
Аватар

Според мен местенето на бойлер в сухо помещение не е удачно. За тоалетна става. Мивката естествено, колкото може по-близо до вратата. Може да я сложиш на общата стена с тоалетната, бойлера където си е бил или над мивката, а душа, където беше решил отначало, но няма да е толкова забит до стената.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 14, 2008 3:11 pm 
специалист
Аватар

tassel под сухо помещение предполагам визираш килера?
Според мен най-удачното място на бойлера е в тоалетната, за да може мивката да мине още в дясно и да се отдалечи от душа. Ако мивката се премести на общата стена с тоалетната, местенето на бойлера се обезмисля.
Душа определено няма да е забит толкова в стената, просто в бързината съм сложил двете точки там.Замисляме го да отстои на около 40 см.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 16, 2008 9:37 pm 
Майсторица
Аватар

Където и да сложиш бойлера все ще загрозява. Или в тоалетната или в банята, а местиш мивката на другата стена. Срещу вратата може да закачиш плитък стенен шкаф без врати за "стопляне" на "коридорчето", а в тоалетната може да си сложиш малка мивка.
Виж какво намерих за душ-кабината
http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow_1

Uploaded with ImageShack.us
http://vbox7.com/play:dab7cda3&ef=1

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 17, 2008 9:59 am 
специалист
Аватар

Привет на всички.
Силве, не ме притеснява толкова че бойлера ще загрози обстановката, колкото да не пречи. Оказа се че в тоалетната, нишата в дъното която е образувана от комина/отдушника, е с малко по различни размери.Т.е. първоначлано по спомени, като размери на комина бях сложил 40/40 см, но всъщност се оказа че е 30/30 см. Един 80 литров бойлер с нормална височина е с диаметър 36 см и маалко се притеснявам дали няма да се опира в гърбовете , или в главите ни докато сме седнали на тоалетната чиния :lol: .Самата тя не позволява да се мести напред, тъй като е ограничена от вратата. Но така или иначе с половинката ми решихме че бойлера ще е в тоалетната, защото така хем ще се позапълни нишата там, хем има място под него за тоалетното казанче и хем ще можем да преместим мивката в банята надясно. Преди да мина на темата към душ кабината, само да кажа че ще помислим за малка мивка в тоалетната, защото това е една доста добра идея.
Излгедах клипчето за душ кабината.Винагги съм смятал че в това предаване по скоро рекламират строителни материали, отколкото да обясняват точно какво и как го правят. Може да отделят каварнайсет часа за излишни обяснения , но да споменат размери на това онова - никога, но иначе за идеи стават. Случайно да си разбрала колко е високо прагчето :) , или как поставиха сифона, иначе половин час даваха как се маже с четката :lol: ? .Или защо направиха преградната стеничка толкова дебела - за една малка баня това си е разхищение на пространство?! Иначе, на няколко пъти връщах и давах на пауза прагчето и сравнявайки го с размера на стенните плочки, за които казаха че са 25 см, ми се струва че е с височина около 8-10 см.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 17, 2008 10:09 am 
Майсторица
Аватар

Можеш да си ползваш традиционните материали, пуснах ти го да се проясни процеса.
Прагът е 5-7 до 10см. Зидаш прага примерно на 10 и после правиш замазките и той се смалява.
80литровите бойлери на Теси са към 80см високи, но са по-широки. Тоал е висока 250 и спокойно можеш да я ползваш, защото видимо чинията е изнесена леко напред. Казанчето ти е зад тоал чиния. Проблема е само естетически

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 17, 2008 3:40 pm 
специалист
Аватар

Бойлера - задължително ще гледам да е със серпентина, защото замислям един ден да сложа парно, а когато има парно топлата вода в него никога не свършва, както и това че забравяме за тока за няколко месеца. Та в този ред на мисли, мой приятел е доволен от Дипломат, който е 105/36 см. Между него и тавана оставям около 15-20-см за окачен таван + разстояние за закачване/откачване на бойлера от стената.Височината на помещението е 250 см, значи долната част на бойлера ще е на около 125 см от пода.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 17, 2008 4:04 pm 
Майсторица
Аватар

Във форума четох лоши отзиви за Дипломат. В апартамента имам 80л на Теси, а в къщата 120л на Светлю Шишков с двойна серпентина - за парно и солар. Трябва да наложиш размерите над тоалетната и сам да прецениш дали ще пречи. И да знаеш, че около него ще има една купчина тръби.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 20, 2008 3:49 pm 
специалист
Аватар

Да, за тръбите съм наясно, поради тази причина ще го тикна по в дясно за да може да остане повече пространство от другата му страна, където ще минават тръбите за серпентината.
За модела бойлер - изчетох много материали и много различни мнения и е много вероятно избора да се сведе до най-удобния като размери.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 2:24 pm 
специалист
Аватар

Здравейте пак!
В събота и неделя с мой приятел направихме водопроводната инсталация от PP тръби, днес ще направя тест за течове, както и за дебита вода през различните изходи вкл и на тръбите за топлата вода. За целта ще използвам и меки връзки за да тествам тръбите и за топла вода. Теста за дебита ще го направя за да се уверя че някъде по връзките няма стесненяване на отвора от запояването .
Ако всичко е наред, след ден-два ще започна да замазвам тръбите, но ме вълнува друго и не мога да намеря отговор на следното: колко трябва да стърчат изходите за топла и студена вода, там където ще има плочки?Може би трябва да стърчат от стената толкова, че като се сложи фаянса да се изравнят като ниво?
Например в банята, където по късно ще се лепи фаянс, имаме изходи за душ батерия и изходи за стоящия на мивката смесител. Там са все женски/вътрешни резбите. Знам че за душ батерията ще се ползват ексцентрици които ще стърчат, а за мивката такива няма да са необходими, т.като там свързването с батерията ще стане с меки връзки.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 3:20 pm 
специалист
Аватар

Свързването на стоящата батерия се прави посредством кранче ъглово 1/2 на 3/8 , и след това мека връзка (в конплект е с батерията, в 80 % от случаите е на 3/8 холендрова гайка). Изводите се оставят да се подават около половин сантим от окончателната мазилка, или наравно с нея. Дори да са леко навътре пак не е проблем, защото се продавът удължители с необходимите разстояния , като най малкия е на сантиметър, в последствие са през половин сантиметър.
Щом ще има плочки остави изводите с около половин сантим да се подават от мазилката.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 4:06 pm 
специалист
Аватар

Ок, благодаря!
Същото предполагам важи и за изводите за душбатерията?Като казах душбатерия, в повечето ръководтсва на производители на смесителни батерии се препоръчва разстояние от 15 см между центровете на двата изхода.Толкова съм оставил и аз, надявам се да съм спазил стандарта?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 4:07 pm 
специалист
Аватар

Пусни снимки! :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 6:48 pm 
специалист
Аватар

Да 15 см е добре, но в магазаина явно не са ти казали че има готово УКБ (Универсален Комплект за Батерия) Който е доста по - сигурен относно съосието на двата прехода.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 7:17 pm 
специалист
Аватар

Знаех за това УКБ, но сметнах че и без него мога да ги докарам тези 15 см разстояние. Ако бях решил да използвам такъв комплект, трябваше да къртя нови канали. Даже докато пазарувах тръбите и елементите, любезно помолих продавача да измерим какво е разстоянието между двата изхода на един такъв УКБ и се оказа че не са 15, а 14 см., иначе имаше вероятност да го купя и в последния момент да реша да го сложа.
А за точното захващане/фиксиране на тръбите,ще ползвам една идея от една тема от форума - там наш колега беше фискирал първоначално тръбите с полиуретанова пяна.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 8:23 pm 
специалист
Аватар

Май най-точното разстояние е 15,5см. Аз също не използвах готов модул, а колена. За шаблон ползвах една стара батерия и стана перфектно. Дори сега съм ги сложил временно само с нипели 1/2 на 3/4 и стоят идеално. Даже може да не им слагам крачета после. Ако ще мажеш, пусни си майки от двете страни на батерията възможно най-близо и по тях фиксирай.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2008 9:50 pm 
специалист
Аватар

Въпреки че малко противоречи на стандарта (15 см разстояние между двата центъра на изводите за батерията) наистина 15.5 см е най - подходящото разстояние.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 28, 2008 1:10 pm 
специалист
Аватар

Снощи направих всички тестове - за проходимост и дебит на изходите за топла и студена вода и за течове. Единствено от единия холендър на водомера капе съвсем малко, тъй като пластмасовото уплътнение не беше в цветущо състояние, но скоро ще го сменя.
Ето и исканите снимки на новия водопровод.Предварително се извинявам за качеството.

Кухня
Изображение
В кухнята водопровода сме го оставили на този етап.Намерението ни е след като се постави кухненската мебел, да добавим към десния водопровод (студена вода) една тетка.На единият и изход който ще е за пералнята ще сложим кранче, а другия изход е за смесителната батерия.И двете тръби за топла и студена вода сме ги оставили по дълги за всеки случай, в последствие ако се наложи може да ги скъсим.

От кухнята водопровода отива в банята
Изображение
Водомера в банята не сме го сменяли, за сега, по препоръка на служител от ВиК.Сменен е крана преди него, за съжаление общия щранг също остана несменен, но така е орташката работа.Махнахме втория кран след водомера защото ни се струва излишен. Относно водомера - служителя от ВиК ни препоръча ако ще го сменяме, то това да го направим след като завършим изцяло ремонта на банята, за да не се цапа и драска новия.Съвета ни се стори удачен.
За изходите на душ батерията мисля да ви послушам, като за целта ще купя два нипела и ще сложа старата душ батерия за да докарам точно разстояние от 15,5 см.
Изходите за стоящата батерия на мивката ще ги оставя на растояние 10 см - такава е препоръката на повечето производители на мивки.

От банята отиваме в тоалетната
Изображение
Тук разклонението на надолу е за тоалетното казанче, някъде на около 60 см е изхода, а другото кранче е за бойлера.

Очаквам вашите коментари и забележки - приемаме такива с охота.Знам че може и по-добре, но имайте в предвид че със съпругата ми и нашия помощник - кръстник сме абсолютни аматьори. По важното е да не сме допуснали големи, скъпоструващи грешки.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 28, 2008 2:57 pm 
МАЙСТОРИЩЕ

Няма такова нещо като "излишен" спирателен кран. Този, с червената врътка, какво производство е? Всички изглеждат еднакво. 2 китайски ми се спукаха!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 28, 2008 6:46 pm 
специалист
Аватар

Не знам, колко ти е разстоянието от бойлера до мивката в кухнята, но няма да е зле да си оставиш изводи за едно малко бойлерче 10-литрово под кухненския плот. Слагаш и един кран и готово. Кеф ти топла вода от големия, кеф ти от малкия. :-D Водомера, как смяташ да го скриеш, не е ли много близо до мивката? Бойлера няма ли дойде и той много до гърнето?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 29, 2008 2:58 pm 
специалист
Аватар

Около 4 м е разстоянието от бойлера до мивката.Не ми харесва идеята за малък, допълнителен бойлер под кухненския плот.
Водомера наистина е близо до мивката, в смисъл че е по нагоре.Когато правех скица как и от къде да минават тръбите, първоначално имах намерение да го сваля надолу, но след това се отказах, защото дори и на тази височина ( 50 см ), няма да пречи на мивката ( сифона), още повече когато махнах втория кран след водомера.
За скриването - към момента ни минават разни идеи да си иззидаме от газобетон две стенички, над тях да сложим някакъв плот + вградена мивка, а отпред някакви вратички.Или пък да си купим готово шкафче + мивка за баня. По принцип банята и тоалетната като ремонти са предвидени за следващата година.А ти имаш някакви идеи за скриването ли - приемаме такива още от сега?!
За бойлера и гърнето - прав си че малко ще виси над главите ни докато сме седнали на гърнето :) , но предпочитаме да е в тоалетната и да запълни нишата, отколкото да е в банята. Преди да решим окончателно къде да бъде, имаше голямо сядане и ставане от гърнето с жена ми, за да преценим дали ще ни пречи :) . Стигнахме до извода че и двамата по скоро стоим леко приведени напред , отколкото да се облягаме назад :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа