Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
tassel - специалист
Според мен местенето на бойлер в сухо помещение не е удачно. За тоалетна става. Мивката естествено, колкото може по-близо до вратата. Може да я сложиш на общата стена с тоалетната, бойлера където си е бил или над мивката, а душа, където беше решил отначало, но няма да е толкова забит до стената.
totko - специалист
tassel под сухо помещение предполагам визираш килера?
Според мен най-удачното място на бойлера е в тоалетната, за да може мивката да мине още в дясно и да се отдалечи от душа. Ако мивката се премести на общата стена с тоалетната, местенето на бойлера се обезмисля.
Душа определено няма да е забит толкова в стената, просто в бързината съм сложил двете точки там.Замисляме го да отстои на около 40 см.
silllveto - Майсторица
Където и да сложиш бойлера все ще загрозява. Или в тоалетната или в банята, а местиш мивката на другата стена. Срещу вратата може да закачиш плитък стенен шкаф без врати за "стопляне" на "коридорчето", а в тоалетната може да си сложиш малка мивка.
Виж какво намерих за душ-кабината
http://www.misiamoiatdom.com/index.php?page=tvshow_1
totko - специалист
Привет на всички.
Силве, не ме притеснява толкова че бойлера ще загрози обстановката, колкото да не пречи. Оказа се че в тоалетната, нишата в дъното която е образувана от комина/отдушника, е с малко по различни размери.Т.е. първоначлано по спомени, като размери на комина бях сложил 40/40 см, но всъщност се оказа че е 30/30 см. Един 80 литров бойлер с нормална височина е с диаметър 36 см и маалко се притеснявам дали няма да се опира в гърбовете , или в главите ни докато сме седнали на тоалетната чиния :lol: .Самата тя не позволява да се мести напред, тъй като е ограничена от вратата. Но така или иначе с половинката ми решихме че бойлера ще е в тоалетната, защото така хем ще се позапълни нишата там, хем има място под него за тоалетното казанче и хем ще можем да преместим мивката в банята надясно. Преди да мина на темата към душ кабината, само да кажа че ще помислим за малка мивка в тоалетната, защото това е една доста добра идея.
Излгедах клипчето за душ кабината.Винагги съм смятал че в това предаване по скоро рекламират строителни материали, отколкото да обясняват точно какво и как го правят. Може да отделят каварнайсет часа за излишни обяснения , но да споменат размери на това онова - никога, но иначе за идеи стават. Случайно да си разбрала колко е високо прагчето :) , или как поставиха сифона, иначе половин час даваха как се маже с четката :lol: ? .Или защо направиха преградната стеничка толкова дебела - за една малка баня това си е разхищение на пространство?! Иначе, на няколко пъти връщах и давах на пауза прагчето и сравнявайки го с размера на стенните плочки, за които казаха че са 25 см, ми се струва че е с височина около 8-10 см.
silllveto - Майсторица
Можеш да си ползваш традиционните материали, пуснах ти го да се проясни процеса.
Прагът е 5-7 до 10см. Зидаш прага примерно на 10 и после правиш замазките и той се смалява.
80литровите бойлери на Теси са към 80см високи, но са по-широки. Тоал е висока 250 и спокойно можеш да я ползваш, защото видимо чинията е изнесена леко напред. Казанчето ти е зад тоал чиния. Проблема е само естетически
totko - специалист
Бойлера - задължително ще гледам да е със серпентина, защото замислям един ден да сложа парно, а когато има парно топлата вода в него никога не свършва, както и това че забравяме за тока за няколко месеца. Та в този ред на мисли, мой приятел е доволен от Дипломат, който е 105/36 см. Между него и тавана оставям около 15-20-см за окачен таван + разстояние за закачване/откачване на бойлера от стената.Височината на помещението е 250 см, значи долната част на бойлера ще е на около 125 см от пода.
silllveto - Майсторица
Във форума четох лоши отзиви за Дипломат. В апартамента имам 80л на Теси, а в къщата 120л на Светлю Шишков с двойна серпентина - за парно и солар. Трябва да наложиш размерите над тоалетната и сам да прецениш дали ще пречи. И да знаеш, че около него ще има една купчина тръби.
totko - специалист
Да, за тръбите съм наясно, поради тази причина ще го тикна по в дясно за да може да остане повече пространство от другата му страна, където ще минават тръбите за серпентината.
За модела бойлер - изчетох много материали и много различни мнения и е много вероятно избора да се сведе до най-удобния като размери.
totko - специалист
Здравейте пак!
В събота и неделя с мой приятел направихме водопроводната инсталация от PP тръби, днес ще направя тест за течове, както и за дебита вода през различните изходи вкл и на тръбите за топлата вода. За целта ще използвам и меки връзки за да тествам тръбите и за топла вода. Теста за дебита ще го направя за да се уверя че някъде по връзките няма стесненяване на отвора от запояването .
Ако всичко е наред, след ден-два ще започна да замазвам тръбите, но ме вълнува друго и не мога да намеря отговор на следното: колко трябва да стърчат изходите за топла и студена вода, там където ще има плочки?Може би трябва да стърчат от стената толкова, че като се сложи фаянса да се изравнят като ниво?
Например в банята, където по късно ще се лепи фаянс, имаме изходи за душ батерия и изходи за стоящия на мивката смесител. Там са все женски/вътрешни резбите. Знам че за душ батерията ще се ползват ексцентрици които ще стърчат, а за мивката такива няма да са необходими, т.като там свързването с батерията ще стане с меки връзки.
Time2Burn - специалист
Свързването на стоящата батерия се прави посредством кранче ъглово 1/2 на 3/8 , и след това мека връзка (в конплект е с батерията, в 80 % от случаите е на 3/8 холендрова гайка). Изводите се оставят да се подават около половин сантим от окончателната мазилка, или наравно с нея. Дори да са леко навътре пак не е проблем, защото се продавът удължители с необходимите разстояния , като най малкия е на сантиметър, в последствие са през половин сантиметър.
Щом ще има плочки остави изводите с около половин сантим да се подават от мазилката.

Тема "Как бихте решили този проблем в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: