• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Ето една сдъвкана вече тема,подобна на твоята :roll:

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=17663
niki_sap - специалист
Аз до ден днешен не мога да разбера защо е нужно да си миеш тоалетната с кофи и като се къпеш водата да се лее по едно 2-4 квадрата плочки. Те хората дето строят от столетия и прожават гредореди - ясно че са прости, ама поне като продължават да го правят що да не вземеш ноу хау?
Въобще не е необоходимо да имаш сифон на пода. Ако се къпеш в корито или във вана (никой не те кара "да си правиш вана" всяка вечер, а просто да седиш прав във нея) извън нея ще попадат по 5 максимум 10 литра на къпане. Като това са някакви доста големи количества. Особено ако ще я ползваш по-рядко, въобще не разбирам защо е нужно да се правят бетони, наклони, на първата зима да се спукат фугите и водата да си намери път, пак да се кърти, да се замазват фуги със силикони, дюжемето да провисва от тежестта на бетона, да се слагат двойни армировки, да се застъпва армировката в стената, да се леят цели пвц корита по пода само и само да има сифон на него и т.н. до безкрайност.
Модерни материли бол - хидроизолация, балатумни плочки, балатум, излят балатум (не знам как му викат), вана - плочки или тапети около нея+перде или душ кабина и забравяш. Дори си правиш тоалетна стая с лаекс или други замазки, а не вътрешен кенеф с плочки отгоре до долу.
vidrata - специален-специалист
Еййййй още една идея -правил съм баня с коркови "плочки" стана яко лепят се с Прома .Нямам снимки ама ви казвам яко стана.И лесно и бързо и скъпо де :lol: :lol: :lol: .
mien - специалист
Е и са кво стана,хвърлихте ме в големи размисли и сметки.....

Отивам другата седмица на село и там ще го умувам на место.

Благодаря за идеите.
BLUEFEN - специалист
ти от кое село си ? ако не е тайна евентуално >?
mien - специалист
BLUEFEN написа:
ти от кое село си ? ако не е тайна евентуално >?
Не е тайна,но не съм от там,наследихме я от бащата на тъщата.
Селото е Вълче поле,община Любимец.
да не отварям нова тема ще пиша в тази
Здравейте
Може ли някой да ми разясни как да изолирам (изградя) тавана на баня като над нея е гредоред, а подът е бетон
Притесненията са ми от към влага и мухъл
Банята ще се ползва постоянно като също така съм предвидил да има и прозорче с цел проветряване
Благодаря
chapara - майстор
puhinio написа:
да не отварям нова тема ще пиша в тази
Здравейте
Може ли някой да ми разясни как да изолирам (изградя) тавана на баня като над нея е гредоред,
Рабицова мрежа по гредите и измазване с чап и хоросан :-D или влагоустойчив гипсокартон на конструкция :wink:

puhinio написа:
а подът е бетон
Притесненията са ми от към влага и мухъл
Банята ще се ползва постоянно като също така съм предвидил да има и прозорче с цел проветряване
Благодаря
На пода замазка с наклони към сифона и някаква хидроизолация , а после плочки :cool: :-D :wink:
Прикачен файл:
shema.png
shema.png (7.43 KиБ) Видяна 3534 пъти
Ами аз мисля гредите да останат от страната на покрива, а не обратно или не е добра идея
И искам да изолирам от влагата тия дъски който фактически остават вътре в банята
има ли друг вариант без гипскартон
надявам се че го обясних правилно :rolleyes: :?
за пода не го мисля там ще е бетон, хидроизолация и плочките :roll:
VLADO66 - майстор
Ако е импрегниран добре,на дървения материял му няма нищо,през 5 години по една ръка лак.Ползват се неръждаеми винтове.
  • 1
  • 2

Тема "Баня върху гредоред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: