• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
stefi
Здравейте,
Някой има ли идея какво друго може да се сложи на стената в банята освен плочки?
НЕ обичам плочки, освен това след няколко години сме решили да правим пълно преобразуване на банята (с преместване на ваната мивката и тн.) и няма смисъл сега да се слагат плочки за да се избиват след няколко години
Миналата година боядисахме стените с някаква специална боя за бани, но там където директно бие водата от душа се е надигнало и се бели.
Та какво ме съветвате за временно спасяване на положението за 2-3години?
Osiris - специалист
Има влагозащитена ламперия за баня не знам колко е надежна но я има на пазара а там където душа бие освен плочка друго не знам дали ше стане пробвай с душ кабина за да не се мократ стените :)
stefi
да виждала съм такава ламперия, не е кой знае колко красиво :?

Трябва ми временно, лесно решение, душ кабина ще сложа като правим цялостен ремонт на банята. Сега има по-приоритетни нещо от банята
masteradmin - майстор
Ами плексиглас само че такива големи листа ще са бая скъпички.
mimi
zdraveite sporet men sled kato vi predstoi cialosten remont na baniata nai dobria na4in dori danee ot nai krasivia e da boiadisate baniata s specialna boia i na miastoto kadeto praska voda da slojite nepromokaemo perde v cveta na boiata
stefi
masteradmin написа:
Ами плексиглас само че такива големи листа ще са бая скъпички.
Да това съм го виждала в един хотел
част от стените бяха целите с огромни огледала, част с сив леко отразяващ плексиглас. Беше се получило много красиво, ама цената сигурно ще е главозамайваща
Stefi
да.... с перденцето няма да се получи кой знае колко красиво, ама наистина е най-бързо

Мислех си и за самозалепващо се фолио или тапети за баня за там, където бие душа. Някой пробвал ли е дали и колко време издържа?
masteradmin - майстор
Ами мисля, че перде за баня е добра идея. Същност може да сложиш всичко, което е непромукаемо стига да го залепи6 отвсякъде със санитарен силикон. И да дадеш на силикона да стегне 2-3 часа. Да ти кажа до нашия блок са изхвърлили много дограма ако и вземеш стъклата....... Въобще всичко живо си сменя дограмата ако имаш някой познат да ти даде стъклата, може да сложиш стъкло (боядисано отзад с блажна боя става много красиво)
Osiris - специалист
И аз съм противник на стъклата в баня но пък има огледални плочки като не ти харесват обикновините защо не пробвате да разчупите шарката с огледални ???
masteradmin - майстор
Последно облякохме едни квадратни колони с боядисани стъкла. Ако стъклото е залепено добре със силикон, не виждам как ще се счупи. Идеята е ако някой съсед е сменял дограма или има изхвърлена на тавана или в мазето.
  • 1
  • 2

Тема "съвет за стени на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: