Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jivkoni - помощник
Здравейте,

преди година си сложих този тип вентилатор за баня http://www.mmotors.bg/bg/products/%C2%C ... E5%F0.html
след като техника го свърза по схемата, която беше приложена се оказа, че работи само когато датчика засича влага.Има ли вариант на свързване, при който да работи постоянно.Питам защото, когато спре, банята не е напълно суха, а да не говорим, когато се усамотя с вестник в ръка, че няма начин по който да го пусна да работи и това е огромен минус.Предполагам, че нещо е сбъркано по свързването, защото очакванията ми бяха, че когато го включа ще работи, а ако е влажно ще продължи да работи докато не свали нивото на влагата.Та нали това е смисъла на датчика за влага и таймера.
Моля тези от вас, които са на ти с тока да ми пишат как може да бъде разрешен този проблем.
EDI - майстор
Тези вентилатори са настроени за влажност над 70%.Явно при теб влажността пада под тази норма и затова спира.Възможно е и настройката на датчика да не е наред.
jivkoni - помощник
Да, но когато го включа от ключа ( свързан е към осветлението ) не трчбва ли да стратира, дори и да не е толкова влажно.
lenko71 - специалист
Ако се съди по схемата би трябвало извода "цветен" да е точно за тази цел, иначе не виждам какъв е смисъла да го има
Изображение
vesel - специалист
Аз съм със същият вентилатор от над три години. Трябва да може да се пуска и без наличието на прекомерна влажност. При мен зацепва заедно с осветлението и изключва 5 мин след като лампите се угасят. Ако не е висока влажността де.
Проверете дали извода "цветен" комутира към фаза. Най-вероятно е омотано свързването.
strelec - специалист
vesel написа:
Аз съм със същият вентилатор от над три години. Трябва да може да се пуска и без наличието на прекомерна влажност. При мен зацепва заедно с осветлението и изключва 5 мин след като лампите се угасят. Ако не е висока влажността де.
Проверете дали извода "цветен" комутира към фаза. Най-вероятно е омотано свързването.
Правилно! И моя е същия и работи така.
jivkoni - помощник
Много Ви благодаря за инструкцията.Днес ще пада разглобяване и свързване наново.Майстора ми така го е монтирал, че не знам дали въобще ще мога да го извадя, за да провря как е свързан, но това е друга тема.
Още веднъж благодаря за бързата реакция, ще споделя тези дни къде е бил точно проблема. :?
jivkoni - помощник
Отново неуспех.По това, което прочетох, свързах и цветния кабел към фазата.Резултата е, че като го включа работи(както исках), но като го изключа спира въпреки, че банята е мокра.С една дума работи като обикновен вентилатор без датчици и таймери :?
Нямам си никаква идея какво да направя, за да сработи най-накрая както си е по спецификация!!!
lenko71 - специалист
Черният извод е постоянно свързан към фаза, а цветния през ключ Така ли го свърза?

Тема "Вентилатор за баня ММ T-HCS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: