Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
stanislav_stilianov - помощник
Здравейте!
От три години имам душ кабина в новопостроена баня. Не зная как беше сложена, но когато я ползвам се пълнеше с вода оттолу, а след това изтичаше в банята. След три години използване започна много да мухлясва, мирише и т.н. Днес реших да я почистя и я счупих. Счупих едното крило на вратичката, която беше плъзгаща.
След като се случи това, реших да я махна изцяло. Сега се чудя как точно да обособя това място като душ пространство, като НЕ ИСКАМ да се мокри и останалата част от банята. Не ми се иска и да сложа отново душ кабина. Не знам как ще я сложат и пак ще тече.
Ще приложа снимки на помещението и очаквам някакви предложения.
Много ще съм благодарен ако ми помогнете.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
peter_m - специалист
само параван (преграда), без корито отдолу. Или душ кабина без корито отдолу. Или най-ефтино - с перде :)
stanislav_stilianov - помощник
Лошото е, че нивелацията е към основния сифон, който е в другия край на банята. Май ще трябва да лепя други плочки отгоре и да направя нещо като прак.Нещо такова ми се иска да постигна, но в много по- малък размер : Изображение
limp3r - специалист
Е затова никога няма да си сложа душкабина. Не стига че са скъпи ами и след една година на нищо не приличат. Праг със стъклен параван е най-доброто решение, както е предложил и колегата преди мен. Успех
stanislav_stilianov - помощник
Днес гледах разни паравани в интернет и бях поразен от цената им- 500 - 800лв. После видях, че едно момиче от София си е поръчало на специалист, стъклар, който го е изработил по поръчка. Вие как ще ме посъветвате да процедирам.
Очаквам предложения за магазини, майстори и т.н в град Варна.
Много искам да получа т.н. суха баня. Мокри се само душовото пространство, а всичко друго остава сухо. По този начин можеш да си сложиш и топли настилки, а атмосферата е много по- уютна.
limp3r - специалист
stanislav_stilianov написа:
Днес гледах разни паравани в интернет и бях поразен от цената им- 500 - 800лв. После видях, че едно момиче от София си е поръчало на специалист, стъклар, който го е изработил по поръчка. Вие как ще ме посъветвате да процедирам.
Очаквам предложения за магазини, майстори и т.н в град Варна.
Много искам да получа т.н. суха баня. Мокри се само душовото пространство, а всичко друго остава сухо. По този начин можеш да си сложиш и топли настилки, а атмосферата е много по- уютна.
Фирма Сима, Варна. http://sima.bg/catalog/listing/cat/304/ Аз в момента също правя ремонт и ще слагам параван, но все още не съм се обаждал за цени.
stanislav_stilianov - помощник
Много благодаря!
Искам да задам и още един въпрос. На една от снимките се вижда, че имам поставен отоплителен уред, тип конвектор. Вижда се, че е закачен доста високо. Просто там беше оставен електрическия кабел. Когато го използвам се получава така, че е топло може би от 120см. нагоре от пода. Според вас ако го сваля на 20-30см от пода ще бъде ли по- ефективен и преди всичко безопасен?
Аз си монтирах петоъгълна кабина с прави стъкла и праг. Кабината в Бриколаж е 300 лв. Македонска с 8 мм. стъкло
cvetan83 - специалист
[quote="stanislav_stilianov"][/quote]

Съветвам те да си сложиш праг и параван има доста фирми продаващи готови прагове дори в цвят и цената не е фрапираща, но при паравана ако има отваряща се част е важно да е с качествен обков и от там идва оскъпяването и цена от 5-600 лв е смешна и не постижима за качествен параван.

Ето евтини варианти на паравани и прагове, но само някой са изпълнени що годе добре.

http://www.interceramicbg.com/category. ... =63&img=63
stanislav_stilianov - помощник
cvetan83 написа:
stanislav_stilianov написа:
Съветвам те да си сложиш праг и параван има доста фирми продаващи готови прагове дори в цвят и цената не е фрапираща, но при паравана ако има отваряща се част е важно да е с качествен обков и от там идва оскъпяването и цена от 5-600 лв е смешна и не постижима за качествен параван.

Ето евтини варианти на паравани и прагове, но само някой са изпълнени що годе добре.

http://www.interceramicbg.com/category. ... =63&img=63
Да речем, че първо направя праг, а след това ще посъбера парички и за параван. Можеш ли да ми кажеш малко повече за готовите прагове? Какво представляват, начин на поставяне, от къде могат да се купят и т.н.?
Ще се наложи и да залепя нови плочки върху старите за да постигна необходимия наклон за сифона. Има ли някакъв проблем?

Тема "Търся решение за проблем в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: