• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
diduli - специалист
Имам въпрос относно този апартамент.Той е старо строителство .Всички стаи са преходни с изключение на килера и на тоалетната.Търся идеи за преустройство ,като зазиждане на врати и правене на стаите самостоятелни.Горе долу имам някакво собствено мнение по въпроса но търся и други идеи.Благодаря предварително.Само да вмъкна че трябва да има най малко една спалня, детска и всекидневна с кухня.
diduli - специалист
Ето го апартамента !

Прикачен файл

апартамент.jpg
апартамент.jpg (87.11 KиБ) Видяна 3834 пъти
niki_sap - специалист
Ако кажеш и къде има прозорци, на къде гледат стаите и кои стени със сигурност не могат да се бутат би било супер.
На пръв поглед ми изглежда логично кхнята да стане самостоятелна стая, бокса, стая 1 и стая 2 да са хол трапезария и кухня, а стая 3 да си остане стая, която или да е преходна или да се отвори през килера към коридора.
ribnikolaevi - майстор
Това мащабно ли е?
Дай размери.
diduli - специалист
Не това е на око.Още не съм взел точни размери.Мочта идея е кухнята остава самостоятелна спалня примерно.бокса и банята стават по голяма баня и тоалетна с прозорец.Стая 1 става детска стая.Стая 2 и 3 всекидневна с кухня.Обаче как да се направи така че детската да е със самостоятелен вход ??????? :?:
diduli - специалист
Ето малко по точно и с прозорците.Стаи 2 и 3 са преходни с портал.

Прикачен файл

апартамент 2.png
апартамент 2.png (18.46 KиБ) Видяна 3799 пъти
Vladimir GG - напреднал
Ако искаш детска стая със самостоятелен вход - не стая 1, а кухнята ще трябва да стане детска стая.

От друга страна, аз на твое място бих се опитал да открия всички предимства на това разположение и, ако се уверя, че не става драстично - чак тогава бих се впускал във ВиК и др. авантюри.

Кога е строен тоз апартамент.
Архитектите по време на Трето българско царство са впрягали и акъл и образование и са имали достатъчно и от двете ...

Дръж ни на течение =)
тото - специалист
Без размери стрелям на тъмно, но ето един вариант.
Ако конструкцията позволява махаш/преместваш съществуващата стена м/у коридора и стая2. Така вече имаш достъп от коридора и до стаи 1 и 3.
Кухнята си остава кухня, бокса-бокс, стаи 2 и 3 - спалня и детска, като затваряш портала. Стая 1 може да е хол/всекидневна, като вратата към кухнята може и да остане, но може и да се затвори.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (42.78 KиБ) Видяна 3760 пъти
diduli - специалист
Благодаря за което ! Значи коридора се удължава и готово .Въпроса е с картон или с итонг да го направя?
  • 1
  • 2

Тема "Разположение на апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: