• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
jekasus написа:
Зелен картон с мрежа е БГ вариант на аквапанела - и е евтино, и е здраво. :lol:
Чапар, ако патентоваш - ще се съдим :-D :-D :-D
Не бой се ,ще делим :wink: , но все си мисля да оставя патента на Мастерчето, нека живее :lol: :-D
MASTER - специалист
chapara написа:

Би ли ми посочил, официален писмен матерял, където се описва тази процедура? :roll: Нищо не си присвоявам, а съм го давал като вариант на нуждаещите се от съвет, защото така е изпълнявано от мен

Хаха,нищо не мога да посоча, просто се застраховам от евентуални претенции за авторски права :-D че са много скъпи.
Аз я слагам по презумция, защото знам каква е ролята на металната мрежа под каменните облицовки. И по аналогия стъклофибърната мрежа трябва да подобри закрепването на плочките.

Явно засега това е "майсторски трик" , но ако някой си поиграе да го сметне конструктивно съм убеден че ползата ще излезе доста сериозна.
Итонга също го мрежосвам, дори и да не се слагат плочки на него, панели обаче никога не съм замрежвал. Ако ще слагам плочки - контактен шприц,шпакловам,после лепило и плочки и не е имало проблеми никъде засега..
jekasus - майстор
Ще го включим в схемата (Мастерчето):lol: :lol: :lol:
sashonikolov написа:
В момента си правя експеримент с ГК и шпакловката.Едно парче от картона го намазах с шпакловъана смес,изчаках го да изсъхне малко повече от 24 часа и от там на татаъка вече 2 седмица това парче се намира на 100% потопено в една кофичка с вода.
Шпакловката не се лигави,не пуска като я разтъркам с ръка.ГК си е цял не се рони и не пуска....в общи линии съм доволен от материалите
Сашо и той се включва.
Ще направим една подводница от ГК.
П.П. - аз си бъзикам просто, веселба да става :-D
sashonikolov - специалист
В интерес на истината до преди няколко месеца ГК само го бях чувал като някакъв материал и нищо повече...
Обаче като се роди детето преди 8 месеца вече съвсем не останаха финанси за майстори и се заех сам.
Един колега ми помогна и ми показа как стават нещата с тавана.От там на татъка сам.Ми не мисля,че е сложно стига човек да има желание.
Сигурно много неща не съм направил както трябва и много чалъми и пинизи ще откривам в процеса на работа с картона но от моята гледна точка на неопитен потребител смятам,че картона дава почти неограничени възможности в сухото строителство.Трябва само желание,търпение и въображение....материалите са ясни.
А иначе до експериментите....във всичко съм така.Събирам мнения от много хора,анализирам,след това се експериментира и накрая се действа.
Това обяснява и защо правя една баня от 6 квадрата вече почти 6 месеца :mrgreen: Добре,че не си вадя с това хляба иначе щях да съм умрял от глад. :-D
Какъв филм беше докато направя автоматиката за връзването на бойлера към котела.....и там имаше 3 насипни проекта преди да се направи финално.....лампички,копченца,оперативни вериги.......няма да задълбавам :-D
Здрвейте искам да ви попитам възможно ли е на стара баня на село която ще се използва само веднаж седмично от дядо ми да я боядисам цялата със силиконов латекс или онази воднодисперсионна боя банята е голяма 15 кв. и има прозорче ал.дограма 60 на 38см което се пада точно в средата с южно изложение моля ви искам някакво мнение защото разполагам и със тапети пвц които ги купих за апартамента но ако се наложи ще ги прежаля.Благодаря ви.
ivko - напреднал
Здравейте майстори и майсторици.Бих искал да задам няколко въпроса като използвам темата на колегата.Поставен сам пред един казус.Предстои ми изграждане на баня със влагоустойчив гипсокартон.Става въпрос за баня,във къща с гредоред,на която е преграден коридора,за да се получи мокрото помещение.Изградено е вейкато и електройнсталацията.Под помещението за баня има избено помещение във което ще бъде котела за парното.Коминат за парното ще преминава през банята и ще се намира в единият ъгъл.Майсторът на парното предлага самият комин да бъде от тръба фи 200мм.Аз мисля на тази тръба да се направи една кутия от пожароустойчив гипсокартон със вата със фолио.Ако върху картона налепя плочки има ли опасност да паднат от топлината на комина?И да поставя ли на стените и тавана минерална вата и найлон/за пароизолация де/?Съжалявам че не мога да представя снимков материал,но не съм много на ТИ със компа. :prayer: :prayer: :prayer:
jekasus - майстор
Каменна вата с фолио ще изолира топлината от комина, така че не се притеснявай за плочки.
А за вътрешна изолация - колкото по-топло в банята, толкоз по-добре :-D
Чаро - Акълия
ivko написа:
.Аз мисля на тази тръба да се направи една кутия от пожароустойчив гипсокартон със вата със фолио.Ако върху картона налепя плочки
Аз бих сложил и един слой зелен картон в/у розовия...
рашкета - специалист
[quote="Чаро"
Аз бих сложил и един слой зелен картон в/у розовия...[/quote]
Що бре ?Я кажи........
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Въпрос за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: