• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ПламенМ - специалист
sploty написа:
Ако може да ползвам темата на колегата.Сега и аз ще поставям пвц плоскости в банята на скара от метални профили въпроса ми е в края на стената,където свършва пвц-то ляга върху уд профила и едната страна на профила остава гола,там какво се слага?
Има П-образни лайсни с които се завърщва и почва ламперията.Едната страница на лайсната е по-дълга от другата-тя е отдолу и се хваща за основата.
Защо я монтираш на скара без ГК под нея?
sploty - напреднал
Няма ли да държи без гк?
ПламенМ - специалист
Ще държи, но ще бие на кухо и когато се подпреш ще се огъва.Аз първо изправих стените с ГК и върху него монтирах ламперията, която лепих за ГК-а.Мисля, че не трябва да има кухина зад нея за да не мухлязва.
....Аз съм любител, майсторите да си кажат мнението.Банята ми е на една година и нямам проблем с мухъла.....за сега :)
mcm - специалист
Здравейте, използвам темата за въпрос за пвц ламперия. Ще облицовам с пвц ламперия на VOX предверието /антре/ на една къща, като смятам да кова директно на стената ламперията. Взел съм и гвоздейчета и дюбели с винт, ще решавам на място. Основата е здрава, измазана тухлена стена с хоросан, боядисвана през годините с няколко пласта боя, също здрава и не се отделя от основата. Въпросът ми е: Смятам и да лепя ламперията към стената с

http://denbraven-bg.com/page.php?index=22

черен е на цвят, доверих се за силикона на консултантката - Става ли този силикон за целта или да ходя да го сменям.

П.П. Ламперията е цвят череша, дали ще прозира черното отдолу, уж ме увериха че монтажниците на фирмата само такъв използват, но нещо ме гложди съмнението !!!
Тани - модератор
Ако си захванеш ламперията направо с винтове за мазилката, то няма да ти е необходимо лепене със силикон, защото захващането става здраво. По-скоро ще се прокъса перото на ламперията при дърпане, отколкото да изтърве винта. А няма кой и как да дърпа ламперията, защото тя ще е подложена само на натиск. "Силикон" може да ползваш единствено, за да не "хлопа" ламперията при натиск, а да се създаде усещане за масивност. С тази задача ще се справи всеки акрилен силикон от 2 лв, който дори няма да мирише докато изсъхне, а и след това! Не се набутвай за скъп силикон, при положение, че не са ти необходими предимствата му! Той е за херметизиране на стъколпакети.
bulhomes2 - майстор
Стара тема, ама съм я пропуснал. За вертикалните ъгли да кажа. Не е необходимо да се купуват специални ъгли и да се хидроизолират. Мериш колко см ти остават до ъгъла, на следващата "летва" процепваш само задната стена, огъваш "летвата" и имаш перфектно хидроизолиран и красив ъгъл. Това за вътрешни ъгли. За външни е малко по-сложно (процепват се няколко съседни кухини и стърчишките между тях се изрязват и изхвърлят), но пак става.
VLADO66 - майстор
И на мен ми предстои упражнение с десетина квадрата ламперия та да питам:Взел съм винтове с плоска глава 3.5Х15-ламперията ще е върху скара с летви 35/17 -винта ме притеснява да не спука перото или летвата/сухи са/.Другия вариант е с такер,обаче моя е от ефтините-дали ще се справи :?
Тани - модератор
С такера става много добре! Никой не може да ти каже дали ще стане с твоя, докато не пробваш :lol:
bulhomes2 - майстор
С такер става перфектно. Моя е пневматичен и ми беше малко зор докато нагодя нужната сила, но с електрически или ръчен вероятно би било по-лесно.
mcm - специалист
Благодаря за отговора.
На места /трегерите/ може да се наложи само да лепя ламперията, защото е стара къща и да не откъртя нещо. Тоя силикон го взех още с ламперията, така че щом става, няма да го връщам и ще карам с него.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "PVC ламперия или фаянс в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: