• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
mininova написа:
Когато се напълни, водата прелива от него естествено от страната,където страницата е по-ниска. Понеже при мен е отзад,прелива зад ламперията.
Дренажни отвори в профила направени през 10 см реално ще решат този проблем...
mininova - напреднал
Дренажни отвори е решение.Сьщо си го мислех,но предполагам ще стане грозничко. Но това е решението в моя случай.
EDI - майстор
Няма да е грозно, слагаш в отвора от правоъгълните калпачета за ПВЦ дограма и готово.
dpp - специалист
EDI написа:
Няма да е грозно, слагаш в отвора от правоъгълните калпачета за ПВЦ дограма и готово.
Какво ще правим без тебе бре..
Идеално май като решение колега!
mininova - напреднал
Известно време след готовата вече баня възниква следния проблем. Единия изход в стената за смесителната батерия не е успореден на другия. Вероятно коляното в мазилката е не на точното положение. Това създава известни затруднения при поставянето на батерията а също води и до често пукане на батерията. Имате ли идея как мога да оправя проблема? Хрумва ми нещо от сорта на пластмасово удължение /преходник/, който да замести ексцентрика. Да го нагрея и изкривя колкото трябва. Проблемът е,че незнам дали въобще се продават такива. В интернет не намирам. Някакви предложения?
dpp - специалист
mininova написа:
Известно време след готовата вече баня възниква следния проблем. Единия изход в стената за смесителната батерия не е успореден на другия. Вероятно коляното в мазилката е не на точното положение. Това създава известни затруднения при поставянето на батерията а също води и до често пукане на батерията. Имате ли идея как мога да оправя проблема? Хрумва ми нещо от сорта на пластмасово удължение /преходник/, който да замести ексцентрика. Да го нагрея и изкривя колкото трябва. Проблемът е,че незнам дали въобще се продават такива. В интернет не намирам. Някакви предложения?
Има удължения мъжко-женско 1/2 от 5мм до 100мм. - http://www.mikimak.com/images/products/E63.3068.jpg
Взимате едно такова и изравнявате преди да сложите ексцентрика . Дано с 5мм успеете или 10 мм..
mininova - напреднал
Знам за тези удьлжения,но при мен проблема не е,че единия извод е по-навьтре в стената,а че е изкривен спрямо другия. В смисьл - не са успоредни един на друг,за да мога да поставя ексцентриците и берията. Ще го обясня така-ако ги удьлжа с такива удьлжители, ще се пресечат двата извода :)
dpp - специалист
mininova написа:
Знам за тези удьлжения,но при мен проблема не е,че единия извод е по-навьтре в стената,а че е изкривен спрямо другия. В смисьл - не са успоредни един на друг,за да мога да поставя ексцентриците и берията. Ще го обясня така-ако ги удьлжа с такива удьлжители, ще се пресечат двата извода :)
Е това няма как да се оправи без къртене! :?
mupk0 - специалист
Здравейте. Понеже и аз се колебая за една селска баня относно фаянс или пвц да попитам следното. Банята я напрсвих цялата с ГК на конструкция с хидро картон. Пода е на замазка с наклони. Сега да хидроизолирам картона с лента и смес ( примерно Церезид CL51 или на Боро АкваСтоп ) по снадките , да направя плочките , да направя цокъл , да хидроизолирам 10см над цокъла и да налепя ламперията над цокъла за картона + види или да не се занимавам с цокъл , а директно за пода като пак хидроизолирам ?
шоп - майстор
mupk0 написа:
да направя цокъл , да хидроизолирам 10см над цокъла и да налепя ламперията над цокъла за картона + види или да не се занимавам с цокъл , а директно за пода като пак хидроизолирам ?

Преди няколко месеца направих една баня в мансардата на сина ми. Минах без цокък. Според мен така е по-красиво. Обаче от хидроизолация не съм пестил.
Успехи!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "PVC ламперия или фаянс в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: