Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
batkotony - специалист
kaspar4o82 написа:
височината нема никакво значение важно е водата от казанчето до чинията да се движи по гладка повърхност и е важно самия сифон в тоалетната.И на 3 метра да го качиш ако от фитинга на казанчето водата влиза в гофриран гъвкав маркуч нема да ти отмива както трябва
Айде още един,дето е бягал от часовете по физика... :-D
ПП.Чудех се как по-елегантно да се разпиша в тая култова тема... :lol:
VLADO66 - майстор
Мене автоматичния ибрикчия много ме кефи,а ако и викаше ЧАЛАМБА-А-А цена нямаше да има.
torbalan - Дървен философ
За ЧАЛАМБААА ще требва и автоматичен чеп...
profesionalist_wood - майстор
Много ще боли :-D По-добре цяла сюрия натурални ибрикчии :lol: Дори още съществуват легендарните ибрикчии в някои хамами в Истанбул... :roll:
profesionalist_wood - майстор
jekasus написа:
Сачми ли акаш? Залепваш го със санитарен силикон или полиуретанова паста и дори не трябва да слагаш дюбели(ако искаш и тях ги сложи) и няма умиране, освен да направиш някаква беля. Едно време ги пълниха циментов разтвор и парчета тухли и ги залепваха на същия разтвор и оттам идваха проблеми.
Не се акат сачми,а беше пробит кенефа преди това след като са се били наемателите ми за глупости :lol: 3 дни ми отне да го лепя кенефа парче по парче :-D :lol: дупката беше 20 см диаметър и със силикон залепих 20-тина парченца :lol:
VLADO66 - майстор
profesionalist_wood написа:
jekasus написа:
Сачми ли акаш? Залепваш го със санитарен силикон или полиуретанова паста и дори не трябва да слагаш дюбели(ако искаш и тях ги сложи) и няма умиране, освен да направиш някаква беля. Едно време ги пълниха циментов разтвор и парчета тухли и ги залепваха на същия разтвор и оттам идваха проблеми.
Не се акат сачми,а беше пробит кенефа преди това след като са се били наемателите ми за глупости :lol: 3 дни ми отне да го лепя кенефа парче по парче :-D :lol: дупката беше 20 см диаметър и със силикон залепих 20-тина парченца :lol:
Ти си бил склуптор :? :shock:
profesionalist_wood - майстор
Имам нерви за тая работа :lol:
kozl - майстор
Като гледам снимките си за нова чиния и задно казанче. Само гледай като пробиваш за дюбелите да не откриеш некоя водоносна жила, че ще трябва да копаш по жилката после. :wink: Е металотърсач ще ти е в полза, че си с поцинковани тръби. Ако имаш сифон на пода и не знаеш накъде тръба върви - по-добре чинията я залепи, с пясък и цимент дори.
VLADO66 - майстор
В една друга тема имаше мнение/от опит/ че замонолитените чинии се пукат от различно топлинно разширение на бетоня и порцелана.
kaspar4o82 - специалист
batkotony написа:
kaspar4o82 написа:
височината нема никакво значение важно е водата от казанчето до чинията да се движи по гладка повърхност и е важно самия сифон в тоалетната.И на 3 метра да го качиш ако от фитинга на казанчето водата влиза в гофриран гъвкав маркуч нема да ти отмива както трябва
Айде още един,дето е бягал от часовете по физика... :-D
ПП.Чудех се как по-елегантно да се разпиша в тая култова тема... :lol:
Добре ти го качи на 2 метра аз съм го сложил точно зад чинията и мисля че на 70 % от съвременните тоалетни е на непосредственна близост до чинията.Ти като си го монтираш на 2 метра нито ще можеш да натискаш бутона пък и ще е доста грозно мисля аз,а може би ваше величество да харесва да гледа права ПВЦ тръба в тоалетната си като пилон.Подчертавам отново за специалисти като теб че доброто отмиване на тоалетната чиния не идва от това от колко високо ще дойде водата до сифона а от самите дюзи в хигиенната част на тоалетната чиния и отдаващия фитинг на казанчето.Опастността при твоя начин на монтаж е да избие гумената тапа отзад на сифона на тоалетната чиния,а може би ваше величество като монтира да замазва сифоните с цимент и пясък или със маджуни и силикони за да не може да се обслужва никога.Успех

Тема "Въпрос за тоалетна чиния..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: