• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dokobg - специалист
Здравейте, искам да попитам кой е най-тънкият отоплител за баня който може да се намери на пазара. Говоря нещо от порядъка на 3-4 см максимум. Мястото ми е много ограничено и мисля да го сложа зад вратата. Предпочитам да е от типа на конвектора, с терморегулатор до около 500W за да мога като го пусна наесен да се спира чак през пролетта.
До сега съм намерил един на Аirlec който е 8 см, но ми идва малко голям. Надявам се някой от майсторите да се намеси със съвет.
dokobg - специалист
Благодаря за бързият отговор. Като цяло отоплителното тяло покрива всичко което съм написал по - горе, но ако има вариант да не е инфрачервено.
VLADO66 - майстор
Няма как да е по-тънко при конвекторите по простата причина че се използват нагреватели тип рибена кост и трябва да има добра конвекция около тях за да работят на по-ниска температура.
dokobg - специалист
В момента чета за електрическа лира за баня. Дълбочина 30 мм., x 700 х 450мм, какви са отзивите за тях като цяло, някой има ли наблюдения.
VLADO66 - майстор
dokobg написа:
В момента чета за електрическа лира за баня. Дълбочина 30 мм., x 700 х 450мм, какви са отзивите за тях като цяло, някой има ли наблюдения.
И това е вариант-хем ще служи за сушилка.Можеш и сам да си сглобиш-взимаш една лира,купуваш нагревател за лира с термореле,събираш,пълниш 3/4 с масло и става маслен радиатор. :)
mrdds - специалист
dokobg написа:
Предпочитам да е от типа на конвектора, с терморегулатор до около 500W за да мога като го пусна наесен да се спира чак през пролетта.
Според мен(лично мнение което не налагам) е по-изгодно да ползваш духалка или кварцова печка за баня.Да я пускаш преди да се къпете.
1.банята има нужда от почти постоянно проветрение,което ако си с постоянно включен конвектор ще топлиш атмосферата и ще си спонсор на енергото
2.конвектор за баня е ефективен само ако имаш постоянно парно и топлата вода минава през лирата.
3.самия конвектор е твърде скъп

Като си правих инсталацията проектирах кабел от бойлерното табло за печка.Оставил съм го над вратата като от тавана до касата има 50см в които идеално се побира духалка или кварцова печка с IP44 влагозащитеност.В повечето бани мястото над вратата не се ползва.Там обаче конвектор не може да сложиш.
dokobg - специалист
mrdds написа:
Според мен(лично мнение което не налагам) е по-изгодно да ползваш духалка или кварцова печка за баня.Да я пускаш преди да се къпете.
1.банята има нужда от почти постоянно проветрение,което ако си с постоянно включен конвектор ще топлиш атмосферата и ще си спонсор на енергото
Е, по тази логика може да се приемем, че не трябва да готвим също, защото аспиратора ще дърпа топлият въздух. ( Малко ми звучи като заяждане, но не е така ). Мисля, че веднъж отоплена банята акумулира достатъчно топлина за да не истива за 15-20 минути.
dokobg - специалист
Здравейте, темата е още актуална. Искам да попитам има ли хоризонтални лири за баня на ток? Намирам само вертикални, а и гоогле не каpва нищо по въпроса.
  • 1
  • 2

Тема "Отопление за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: