Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Sphinx - специалист
Здравейте,

трябва за отнема около 2см от прага на банята и се чудя дали ако директно режа теракота с флекс с диамантен диск има риск да се напукат плочките.

Ето снимка за да онагледя, червената линия показва къде ще се реже:

И ако някой има по-добра идея, ще съм много благодарен да я сподели.

Благодаря!

Прикачен файл

IMAG1114.jpg
velsi - Почетен майстор
Няма да се начупят, аз рязах това лято като си правих банята точно по същия начин. По-важно е да внимаваш да не изкривиш ряза.
ebahti - майстор
Залепи хартиено тиксо на мястото на среза,драсни 1 черта и режи на него ... :wink:
Rumen Iankov - специалист
Режи внимателно.Можеш с парче винкел да си помагаш да не ти избяга рязането.При рязането карай от край до край веднъж.После пак.Ако режеш на едно място плочката се нагрява и има опастност да се спука.
jekasus - майстор
Не важно с какъв ъглошлайф ще режеш, важно с какъв диамантен диск.
Здравейте,

Видях снимката в първото мнение и реших да питам дали става това, което сме намислили. Имаме вече залепени плочки като кухненски гръб, височената е 60 см. Може ли да се намали с 4-5 см, за да смъкнем горния ред шкафове малко надолу? С какво се реже и как да намеря майстор в София, който да се навие да направи това, гледам, че някои от вас работят в София...

Знам, че е глупаво, трябвало е по-рано да го мислим, ама е дълга и широка защо се получи така. Ще се радвам да споделите мнение!
Благодаря предварително!
joroantonov - специалист
pyari написа:
Здравейте,

Видях снимката в първото мнение и реших да питам дали става това, което сме намислили. Имаме вече залепени плочки като кухненски гръб, височената е 60 см. Може ли да се намали с 4-5 см, за да смъкнем горния ред шкафове малко надолу? С какво се реже и как да намеря майстор в София, който да се навие да направи това, гледам, че някои от вас работят в София...

Знам, че е глупаво, трябвало е по-рано да го мислим, ама е дълга и широка защо се получи така. Ще се радвам да споделите мнение!
Благодаря предварително!
Няма смисъл от това упражнение, просто си смъкни шкафовете колкото е нужно, за да не стоят накриво слагаш в горния край подложки с дебелината на плочките.
nikolovvd - майстор
При условие, че имаш печка под шкафовете, трябва да знаеш, че има допуски, които трябва да се съблюдават, за да не си подпалиш шкафовете. Твоят размер е минимума - 60 см от плота на печката до шкафовете. Ако имаш и газови котлони разстоянието се увеличава на 70 см. В моята кухня съжалявам, че не съм ги вдигнал на 80, защото все си удрям челото, я в абсорбатора, я в някоя отворена от жена ми вратичка.
Като се замисля, че при теб ще са около 135 см от пода до шкафовете и усещам как ми се надига цицината на главата. #-o

Тема "Рязане на залепени плочки с флекс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: