Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
todor.dimitrov - напреднал
Здравейте,

планирал съм да монтирам хоризонтален бойлер на гредореда. Идеята е да спестя малко място от иначе тясната баня и тоалетна. За тавана съм предвидил капандура с падаща стълба така че достъпа до бойлера няма да ми е проблем. Как ви се струва идеята и какви евентуални проблеми могат да възникнат.

Благодаря предварително !
ulieliadi - специалист
Могат да възникнат проблеми от всякакво естество. На първо четене така както те разбирам искаш да го сложиш в подпокривното простронство. Тогава може при по-ниски температури да замръзне, а лятото при по-слабо налягане на водата няма да имаш топла вода и др.
PCL82 - майстор
Не знам как е точно ситиацията при теб. Едно време по старите къщи с гредоред бойлерите често са били едни хоризонтални 190 литрови варели окачени с обрачи от стоманена шина за гредореда в кухната на д готварската печка. В готварската печка на твърдо гориво е имало серпентина и по гравитачен път се е загрявала водата в бойлера. Така, че гредоредът може да носи бойлер. Но дали е безопасно от замръзване, наводняване зависи от мястото.

В моя къща подът на банята е плоча, но таванът е гредоред. Бойлерът беше предвиден на една стена между банята и тоалетната, която се оказа зидана на калъч-6,5см. Бойлерът беше окачен на гредореда, но точно там гредата беше гнила и беше почистена и подсилена с П профил 100мм. За него беше закрепена плоча 30х50см от 3мм ламарина, на която с два болта беше окачен вертикален бойлер 80 литра.

Тема "Бойлер на таван от гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: