Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
brpraziel - специалист
Здравейте,
върти ми се една идея в главата но незнам дали е изпълнима.Живея на първи етаж в панелен блок съществуващите отдушници за доста задръстени и моя вентилатор в банята не може да насмогне и явно някои от по горните етажи има по силен тъи като когато моя е изключен се връща въздух.Въпроса ми е
1.Мога ли да си избия собствен нов (както е показано на картинката) и да премахна и запуша стария
2.Ще има ли ефект по късото разтояние за по добро проветряване и като цяло по бързо изсъхване на банята след ползване
3.Дали ще повреди структорно сградата(пак казвам първи етаж панелен блок строен 84-та) все пак минавам през 2 стени и един комин
Поздрави :)

Прикачен файл

sprt.jpg
sprt.jpg (38.58 KиБ) Видяна 1827 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:lol: Как смяташ да минеш през един комин?
LazarGanev - "Велик майстор"
n_a написа:
:lol: Как смяташ да минеш през един комин?
brpraziel написа:
Живея на първи етаж в панелен блок
Поздрави :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
LazarGanev написа:
n_a написа:
:lol: Как смяташ да минеш през един комин?
brpraziel написа:
Живея на първи етаж в панелен блок
Поздрави :)
L.G. познавам интелигентни хора живеещи на първи етаж в панелка. Не мисля, че местоживеенето задължава чак пък толкова
LazarGanev - "Велик майстор"
Извини ме, не схванах :wallbash: :cool:
brpraziel - специалист
Коминът си има розетка от едната страна така че половината работа е свършена.Правил съм около 20см дупки в стена за прекарване на аспирация(не в моя апартамент) така че не е непостижимо.Също съм виждал хора с една печка да отопляват всички стаи като кюнеца минава от едната в другата докато не стигне комин(минаваики и през други комини ако се наложи).
toolegittoquit - майстор
Ако бях на твое място, приятелю, нямаше да пипам комина. Той не е само при теб и не се знае кой какво ще прави над теб. Да няма неприятни изненади, особено ако се запуши горе, а някой иска да пали печки и прочие.
brpraziel - специалист
Тои общо взето ще е в същото състояние само ще минава една тръба през него може да не я фиксирам и да се издърпва ако се наложи нещо.Коминът продължава в мазето под нас и има ревизионен отвор за почистване.В другата стая старите собственици директно са махнали комина.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
brpraziel написа:
Тои общо взето ще е в същото състояние само ще минава една тръба през него може да не я фиксирам и да се издърпва ако се наложи нещо.Коминът продължава в мазето под нас и има ревизионен отвор за почистване.В другата стая старите собственици директно са махнали комина.
Заради такива идиоти на половината блокове не им работят добре комините. Ебаваш тягата 2 етажа над теб по тоя начин. Ноо това си е твой начин на живот
Жив и Здрав
brpraziel - специалист
Нищо не съм тръгнал да правя затова питам във форума и събирам информация за да вида дали е постижимо и какви последици може да има естествено че ако ще прецакам хората над мен няма да го правя.Търся варианти да си реша моя проблем, но няма да е за сметка на други.

Тема "Избиване на нов отдушник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: