• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
kudev - помощник
Прикачен файл:
IMG_20150724_064021.JPG
Здравейте, преди един ден ми смениха мръсният канал с ПВЦ тръба, също така и смених няколко тръби за чистата с пвц отново.
Може ли да ми дадете идея с какво да облека тази пвц тръба и да залепя плочки , също така искам да запълня и разбитото за смяната на пвц тръбите за чистата вода.

Мерси, предварително
LazarGanev - "Велик майстор"
Трябва да си луд, ако оставиш другите водопроводни тръби (не са ПВЦ, а ППР) и налепиш плочки :x
kudev - помощник
Сега, нямам възможност да сминя всички тръби, защото скоро ме очаква друг ремонт, който е планиран преди да започна това с банята.

Може ли все пак съвет?
Andri01 - майстор
Кутия /" куфар"/ от гипсокартон. Л.Ганев е прав за тръбите,но...ти си знаеш. Работата е за 1 час,след купуване на материалите.
kudev - помощник
Andri01 написа:
Кутия /" куфар"/ от гипсокартон. Л.Ганев е прав за тръбите,но...ти си знаеш. Работата е за 1 час,след купуване на материалите.

Как точно мога да направя такъв куфар от гипсокартон.
Или сам няма да мога да се справя и да викам майстор
EDI - майстор
Ако попрочетеш темите за картона и не ти пречат ръцете, ще се оправиш и сам, нещата не са чак толкова сложни, а като гледам, ще са и временни.Не ,че няма тънкости, ама картонаджиите подробно са споделили как се правят такива неща.На тръбите удари една хоросанова мазилка с цимент.Голямата дупка може да изградиш с арматура, пясък и цимент, да речем.Ако ще лепиш плочки само на къртеното си предвиди дебелината на плочките и лепилото.
kudev - помощник
Все пак преди да почна долната тръба мисля да я сменя и нея, че хич не е в добро състояние.

Аз прочетох, няколко теми за гипсокартона.

1.С какви профили трябва да си направя скелето за което ще захващам гипсокартона, видях UD ,CD,CW,UA но незнам кой ще ми свърши работа

Вместо кутия от гипсокартон, мога ли да иззидам PVC тръбата с итонг или нещо подобно няма ли да стане по лесно.
Andri01 - майстор
Може и с итонг,ако няма да ползваш помещението! Защото ще ти остане място само да влезеш от вратата :).
kudev - помощник
Защо да не ми остане място с итонга, ще взема по малък размер и ще го нарежа за да ми пасне ако трябва
Andri01 - майстор
Губиш поне 10-на сантиметра! Но ти си решаваш!
  • 1
  • 2

Тема "След смяна на мръсен канал скриване на PVC тръбата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: