Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vaniosl - специалист
Здравейте на всички.Решил съм да изградя душ кабина в банята.Мисля да я направя от закалено стъкло 8мм.Иска ми се душ кабината да е без праг.Затова в пода и стената ще вградя П-образен алуминиев профил с големина на отвора 10мм.След това доколкото разбрах трябва да уплътня стъклото със силикон,като преди това замажа и изравня профила с фугата на плочките.Та въпросът ми е душ кабината до тавана плътно ли да я направя или малко по ниско от него?Мисля да монтирам и един или два вентилатора.Един в кабината и един в останалата част на банята.Иска ми се останалата част от банята да остава суха,защото поради липса на място ще е с плъзгаща врата към другото помещение,а доколкото знам тия врати не осигуряват плътно затваряне и не ми се иска влагата да тръгне и из цялата къща.

И последно стъклото необходимо ли е да го хващам с нещо в горната част или е достатъчно захващане отстрани и от към пода.И другото което е мисля пред вратата да сложа подов лентов сифон.Според вас добра идея ли е или водата ще го преодолее и ще залее банята?

Благодаря предварително на всички,които ще се включат!
Фитилчо - майстор
Лентовия сифон се сага откъм стената със съответният наклон към нея.
Душ чинията, може да я направиш по ниско, както ни е показал колегата Чапара, много е ефектно.
Без да видим конкретната ситуация, не може да се каже дали е достатъчно да се закрепи само отстрани.
Аз например ще го хвана отгоре и за стената и вътре в профила ще пусна вода и на него ще закача душа :wink:
emosms - специалист
здравейте, да попитам и аз в тази тема :).
Това с лентовия сифон до вратата няма ли да свърши работа?
Ако има и праг евентуално?
Пода на банята е готов... няма обратен наклон :(.
Мисля да .... къртя 2 плочки и да свържа лентов сифон.

Също - друг въпрос. Защо душ кабините не са до тавана?
Има ли смисъл от тях, като не спират парата?
Дали да е до тавана и свързана с тръба към вентилацията, или не до тавана и с вентилатор за цялото помещение?

Идеята ми е да си сложа пералнята в банята, тъй като е доста голяма, предвидена за вана, но няма да слагам такава.

Поздрави !
dadko - майстор
Еми, то смисъла на душ-кабините и аз все още не мога да си обясня какъв е, въпреки, че си сложих такава ;-)
Ето какво представлява:
https://www.youtube.com/watch?v=Q3s6S9G ... e=youtu.be

Двете крила са на панти. Направих я 100 х90 см, тъй като купешките с размери 80 х80 ми се струваха малки.
Стъклата са с височина 195 см и смисъл да са до тавана- не виждам. Парите ще стоят в душ-кабината, докато не отвориш вратата.
Същото се отнася и до водата- не пръска, докато се къпеш, но като излезеш мокър- правиш мкри стъпки и файда от кабината-???
Колкото до лентовия сифон- върши работа колкото и роговия сифон, само, дето е в пъти по- скъп.
emosms - специалист
И 3д проект си врътнал :).
Това за лентовите сифони и аз се замислям.
Ок, улавя водата, но при свързване към Ф50 оттичането му е същото.
Първоначално ще хване водата от по-голяма площ и като се напълни какво правим :D.
Все пак, някой с душ кабина до тавана?
jekasus - майстор
emosms написа:
и като се напълни какво правим
Взимаме черпака и в кофата :-D
А сериезно, всеки сифон си има капацитет колко вода поема в минута.
А и наклони да не забравяме :-D
emosms написа:
Защо душ кабините не са до тавана?
Щото никой не прави, щото изисква допълнителна вентилация само за душ-кабина, което допълнително сваля тавана и не в така високо помещение.
emosms - специалист
Къде пише капацитета на сифона?
И колко толкова различен капацитет би имал, като се оттича във Ф50, при еднакъв наклон?

На път съм да се откажа или по-късно да сложа само някакви прегради, като водата се изтича извън душ отделението към сифон в средата на помещението.
Втори сифон би бил на малко по-високо ниво и свързан да речем на 20-30 см от централния, а не директно към щранга, което май обезмисля работата.
Освен ако не разкъртя половината под :(, a банята е нова..

Не съм сигурен как е свързана обратната вода за пералнята, дали няма да бълбука от централния сифон като изпомпва вода, което съм го виждал в старата къща и беше много зле. Извода за обратната вода (пералня) е по диагонал от щранга, и централния сифон е на средата на пътя някъде..... Надявам се да е ВиК част по годен за одобрение проект :).

п.п. пералнята е е изведена в дрешник до банята, който е по малък от банята (2.50 на 2.40 - баня).
Дефакто имам четвърт баня за саксии, компоти, или каквото ми е кеф и може да се съхранява в такова помещение.
Или ще уча право хоро там :D. Но няма да слагам вана, за което има изводи.
Фитилчо - майстор
Идеята на душ кабина и отделен канал за нея е да остава ОСТАНАЛАТА част на банята суха....
Много е гадно да се намокри цялата ...

Лентовият сифон е същия, само, че много по пинизчийски :-D
Моят примерно е със място за плочки вместо решетка и остава само правоъгълна фуга в плочките обкантена с неръждавейка...
Да скъpо е, ама в сравнение с нормален канал е като да бъркаш любовта с ракията :lol:

Изображение
dadko - майстор
Е, този, дето си дал за пример е от възможно най-скъпите. Ай сифон де- 482,25 $ ...
Иначе- че е пинизчийски- пинизчийски е.
emosms - специалист
Сифона може да потърся къде да ми го направят. До нас в железарита има 50 см неръждавейка лентов сифон за 116 лв , който просто си личи как е правен на заварките.
Сигурно фирмите които се занимават с това знаят тренда, и ще откажат да го направят за 50 кинта :D.

Обаче наклоните, ВИК и фаянса.... защо не помислих за това преди... Изобщо не ми беше до това и сега ме е яд още.
Най-малкото, можеше банята да е по-малка за сметка на по-голям дрешник, и нека си е мокра.

Тема "Съвет за душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: