• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
radius - майстор
Каква е вероятността да успея да отрежа по 1см от двата края на тази мивка
Прикачен файл:
2014030512245131.jpg
2014030512245131.jpg (24.2 KиБ) Видяна 3224 пъти
с този диск
Прикачен файл:
изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg (7.68 KиБ) Видяна 3224 пъти
При рязането на гранитогрес нямаше люспички около среза по-големи от 3-4мм, което е приемливо в случая. Само да не би заради гланца отгоре мивката да се люспи по- на едро.

Или да търся някаква машина за камъни, или направо jekasus :lol:
EDI - майстор
Можеш да го отрежеш.Аз с такъв диск от години си режа за в къщи грес и други такива, без накъртване.Иска обаче леко подаване докато се вреже и прорежеш канала.Освен това при врязването му дай лек наклон към отпадъчните ленти.Не натискай много, остави го сам да реже, защото има вероятност да се получи откат, нищо, че диска е гладък и да удариш от към чистата страна. После обаче кантовете ще искат шлифоване и полиране.Все пак ако имаш мултишлайф, с малък диамантен диск прореза ще е по-чист и по-лесно се реже, понеже оборотите са високи, а инструмента е малък.Вибрациите ще са много по-ниски от големия шлайф, а и по-лесно се усеща и регулира подаването.В общи линии си е трудоемка работа.
radius - майстор
Малко се изкушавам да отрежа само от едната страна 2 см, но няма да е симетрично и ще ме дразни после ( само мен де :) ). Освен това не съм мерил правия ъгъл на нишата, да не се окаже че не е 90градуса.
marian1 - майстор
Ами направи си един шаблон от картон, след това започни от единия край с 1 см - и ако нещо се скапе, към тоя 1 см вече можеш да избираш - нов сряз до него, или от другата страна Успех и да покажеш резултата!
bigdragon - майстор
Преди да започнеш проходния срез, мини съвсем плитко от лицевата страна.
Може да пробваш с няколко последователни минавания и постепенно одълбочаване на канала, отново от лицевата страна.
Така ще избегнеш отлюспванията на глечта.
Работи или с машина с охлаждане, или с минимално подаване, без да допускаш загряване на материала. Иначе има реална възможност да се пукне.
Не е невъзможно, просто е бавно. Рязал съм отливка стъклена вана с дебелина 6...8мм.
radius - майстор
Аз още не съм я купил, първо проучвам, да не се окаже 100лв. у канала.
Може би ще опитам , стига да се спрем на този вариант с пълно запълване на нишата. Има и нещо друго, което ме дразни в много мивки, не знам тази как е - нямат достатъчен наклон на хоризонталната част и като се омокри си стои така. Даже някаква видимска гледах монтирана, беше дори с лек обратен наклон, което е доста глупаво :axe:
EDI - майстор
Така са.В къщи в нишата преди 10 години жената взе една, май се води мраморно-полимерна, в дъното равна като тепсия.Изтича се, ама не е както следва да е.
lov - майстор
Аз те съветвам да намериш някой който се занимава с камъни и да си платиш да ти я отрежат. Като знам при мен какви са цените да ти вземат най много 10 лева.
Първо машините са с водно охлаждане и подаването при рязането не е на ръка. Другото което е че има много видове дискове според материала който се реже за да не се люспи. Дори само заради точността на срезовете които гонят 0.1мм никога не бих се захванал да го правя на ръка.
Та като не си я купил първо иди и питай първо. За тях това е работа и ти си им клиент и ако става ще ти вземат парите. :)
DundyTheCroc - майстор
Няма ли да е по-лесно да изкопаеш стената по един сант от всяка страна, за да влезе?
radius - майстор
След фаянса не е толкова лесно :).
Има и резервен вариант - мивка 68 см при ниша 78, но ми се струва че с рязаната по размер ще е по-завършено.
  • 1
  • 2

Тема "Рязане на порцеланова мивка :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: