Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
radius - майстор
Изображение

Вървеше комплект със структурата, обаче е с едно маркуче. Отзад има място за второ бутало и маркуче, но е празно. Което ме навежда на мисълта, че не е двустепенен. И ми се вижда, че двете копчета бутат по един начин единственото буталце. Но не е само до бутона, то трябва и казанчето да е с 2 маркучета, а моето не е. А пък в описанието му има как да си настроим количествата на двете степени. Чудна работа.
Ако се окаже, че външно е с 2 копчета, а имат едно и също действие, признавам Grohe за ебаси измекярите.
Тук в офиса бутона е с 2 маркучета.
jekasus - майстор
Твоите структури са икономната серия на Грое, виж колко струват другите модели на Грое.
рашкета - специалист
Ха ха ха ха ще ме пукнеш от смях.
Няма страшно, не си прецакан.Имаш си 1/2 и пълна вода.Само нанижи маркучето на изходчето за цяла вода.
radius - майстор
Интересно, че това в офиса макар да е с 2 маркучета, нещо не мога да го разбера. Ако натисна големия бутон и го държа дълго, се изпразва цялото казанче. Ако натисна малкия - същата работа. Ако чукна големия за момент се излива почти всичко. Как работи това?
Рашкета, обясни де, може като ти мине смешното.
рашкета - специалист
Казах ти приятел, нанизваш маркучето срещу по-големия бутон.Там дупчицата е по-голяма. :wink:
А как работи, какво ти дреме?Нали ще си имаш 1/2 и фулл.
radius - майстор
Явно ще разкостя бутона да го изследвам, искам да знам как са го измислили. То аз почнах, но бяха доста стегнати щипките и едни твърди и ме достраша да не се счупи някоя и реших да питам.
chapara - майстор
Дявола като си няма работа .. ... ...... :-D :lol: :cool:
dadko - майстор
Аз пък се чудя дали някой въобще ползва бутона 1/2 ?
chapara - майстор
dadko написа:
Аз пък се чудя дали някой въобще ползва бутона 1/2 ?
Ползва си се той и има сметка и резон, но здрава работа да разваляш :? то не че не се продават отделно само бутони :-D
рашкета - специалист
Мисля си , че знам как работи ,но не зная дали ще ме разбереш.
Та като натиснеш цялата вода налягането което прави помпичката на бутона е примерно 1 и е достатъчно да задейства цялата вода.Когато натиснеш бутона за половинка вода помпичката изтърва част от налягането през малката дупчица зад нея и налягането което отива към механизма е примерно 0,5 и задейства изтичането на част от водата.
Така си го обяснявам аз.Не знам.А не ми се разглобява.

Тема "Двустепенен бутон за Grohe Rapid SL" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: