• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
adler22 - специалист
Здравейте, изправен съм пред следната дилема. Ремонт на тоалетната, жената иска тоалетна чиния директно на стената , т.е вградена структура. Качвам 2 снимки, за да онагледя сегашното положение. Разстоянието от задната стена на вратата е 1.15 м. , тоалетната сега отстои на 65 см в предната си част и около 20 см, в задната си част. И сега идва чуденето ми, относно монтажа на структурата,дали да е пред стената, както нормално трябва да бъде, не знам обаче,този монтаж колко сте изхвърли тоалетната напред, да не стане,като седне човек, да си удря :) главата във вратата. Другият вариант е да се събори,цялата задна стена, тя е тухлена ( отзад е шахтата) . Това обаче е доста трудоемко. И може би трети вариант, да се разбие част от стената- отвор,колкото да влезе структурата и да се вгради и съществуващата тухлена стена. Моля за акъл :)

Прикачен файл

IMG_20150924_085254.jpg

Прикачен файл

IMG_20150924_085235.jpg
IMG_20150924_085235.jpg (63.53 KиБ) Видяна 3656 пъти
Мисля че структурата ще се падне на празното място за т. чиния и може да дойде съвсем малко напред и без къртене.
Ето схемата от моята структура
Изображение
DundyTheCroc - майстор
Кажи на жената да си гледа работата и сложи моноблок, ако толкова държи да е вградена да си викне майстор и да му плати :-D
adler22 - специалист
:) Тва е идея,ама трудно ще се реализира.
Сега сериозно, днеска пообиколих магазините намерих възможно най- плитката структура на Kolo Unit 1 ,с минимална дълбочина 9,5 см, която ме устройва.Смятам да и бодна една конзолна тоалетна на Серел с биде( пак по желание на жената)и дано работата заспи.Сега като си замисля за един гъз ( с извиние) колко пари отиват на избива на смях,ама нема начин :).
jekasus - майстор
adler22 написа:
намерих възможно най- плитката структура
Блаженни са вярващи...
Отсега ти казвам, че няма да стане плътно по стената...
Така че си вземи която си искаш структура и си я вгради в стена, цялата работа е за един ден - разбиване, монтаж и закриване с гипскартон.
turbocharged - специалист
Защо да не стане плътно до (в) стената. Имам такова вградено казанче в 12 см. тухлена стена в моята баня.

http://www.unitrade-bg.com/продукти/вградено-казанче-up172;-дебелина-8-cm--art-109130001/58/

Geberit 8 см. вградено казанче. Не е структура. Закрепването на висящата тоалетна чиния го направих с саморъчна Н образна шина с заварени шпилки за чинията. Вярно доста е по-трудно е за изпълнение, но си струва спестеното място и липсата на ненужни ръбове.

Прикачен файл

File 24.09.15 г., 21 04 25.jpeg

Прикачен файл

File 24.09.15 г., 21 03 49.jpeg
vladilen - специалист
основния ти проблем за да спестиш място не е само дебелината на структурата
а тръбата за мръсна вода
тъй като при теб излиза точно отзад
разкърти около тръбата огледай
няма невъзможни неща
виж и IS, мисля имаха 12см
http://www.idealstandard.bg/bg/produkti ... 3ed297ea85
adler22 - специалист
Около тръбата задължително трябва да се изкърти, за да се подведе новата тръба за структурата. Майстора ще започне първо от банята,така че имам още някой друг ден за размисли и страсти. Благодаря на всички за компетентните мнения:)
chapara - майстор
adler22 написа:
Другият вариант е да се събори,цялата задна стена, тя е тухлена ( отзад е шахтата) . Това обаче е доста трудоемко. И може би трети вариант, да се разбие част от стената- отвор,колкото да влезе структурата и да се вгради и съществуващата тухлена стена. Моля за акъл :)
След изтъняването на стената ще си зададеш въпроса здраво ли ще е закрепването на структурата за тънката стеничка и дали като седнеш на чинията няма да си забиеш носа в пода :toimonster:
vladilen - специалист
и за това има решение
структура за монтаж само в пода
:)
  • 1
  • 2

Тема "Какво решение да избера за следната ситуациа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: