Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
adler22 - специалист
Пак се допитвам до вас за акъл, след като мненията ви за вградена структура в една друга тема ми бяха от голяма полза. Сега идва ред и на банята. Поствам снимка за по- добро онагледяване на ситуацията. Идеята ми за пода е следната: прага се маха, иска ми се нивото на поддушовото пространство да е една идея по ниско,от останала част на пода. Възникват следните въпроси, колко см да е разликата, задължително ли трябва да се постави лайсна на този ръб,както е показал chapara в една друга тема,или има и др. решения. Двете зони на банята ще бъдат разделени с параван с врата,т.е над този ръб ще има параван. На снимката не се вижда ,но под мивката на около 30 см от прага и 10 см от стената има втори канал, който ми се иска да запазя.
Размерите на поддушовото пространство са 1,7 х ,0,7 . Имайки предвид наклоните които трябва да се дадат на пода,къде според вас е по удачно да се постави линейният сифон. В началото мислих сифона да е синята линия, обаче така трябва да се даде голям наклон по цялата дължина. После обаче ми хрумна,че сифона може да е успореден на разликата в нивата и да се сложи на червената линия.Кой вариант е по- удачен според вас?
Стената,където е душ батерията е тънка,тръби не могат да се вкопаят и трябва да се скрият с гипсокартон,който най-вероятно трябва да се лепи, защото как се дупчи 5 см стена :).
Като има гипспкартон , ширината няма да е вече 0.7 м, а стандартните размери на лентовите сифони,няма да паснат от стена до стена.
Ще съм благодарен на всякакви мнение, защото съм изпаднал в голямо чудене последните дни :)

Прикачен файл

IMG_20151002_083700.jpg
chapara - майстор
Всичко може да се направи, нооо само аз мога да огъвам плочките, питай Дадко :lol: :-D :wink:
Апропо , нещата са много тънки в микрони, а водата си има своя гравитачен път :wink:
jekasus - майстор
chapara написа:
,нооо само аз мога да огъвам плочките, :lol: :-D :wink:
упсс :-D не само ти :-D
chapara - майстор
jekasus написа:
chapara написа:
,нооо само аз мога да огъвам плочките, :lol: :-D :wink:
упсс :-D не само ти :-D

Така е приказката :wink:
solar_entusiast - специалист
От практична гледна точка позицията на сифона означена с червена лента е най-добре.
Пък и повечето дизайнерски решения при тези сифони е точно такова, на границата между две зони.
jekasus - майстор
solar_entusiast написа:
От практична гледна точка позицията на сифона означена с червена лента е най-добре.
Пък и повечето дизайнерски решения при тези сифони е точно такова, на границата между две зони.
Много зависи от дължината на сифона и дължината на плочките...
adler22 написа:
иска ми се нивото на поддушовото пространство да е една идея по ниско,от останала част на пода.
Изображение
adler22 написа:
тръби не могат да се вкопаят и трябва да се скрият с гипсокартон,който най-вероятно трябва да се лепи, защото как се дупчи 5 см стена .
Заеби картон, итонг 5см заема съща дебелина...
prascho - майстор
Останах с предубеждението, че коментарите на двата майстори са за "базар.бг" , а не са форум направи си сам.
adler22 - специалист
:) Това това вече е много добра идея, итонг вместо гипсокартон, благодаря ти jekasus. Хем няма риск при закрепването на профилите да вляза в съседната стая,хем ще стане по- здраво.Чудесна идея,много съм ти задължен.

Ако сифона е червената лента, дължината мога да си я избирам , 685 см или 785 см, нещо такова си представям.
chapara - майстор
prascho написа:
Останах с предубеждението, че коментарите на двата майстори са за "базар.бг" , а не са форум направи си сам.
Много сериозно го даваш, трябва и малко място за хумор момче :lol: От такива приказки на човек му се отщява да помага и да дава съвети, така да знаеш. Като не ти харесват закачките ни, а ние можеме да си ги позволиме :!: подмини и не чети :-D :lol: Дори и да не го направиш поне недей да спамиш. Аз лично не видях пък ти с какво мнение помогна?????????????? :idea: Аман от ангели :butthead:

Към автора на темата. Разгледа ли тази тема?
viewtopic.php?f=4&t=30378
Виж я и ще си изясниш много неща. По твоя въпрос поддушовото пространство да е по ниско, то лентовия сифон отива до стената, а другото пространство пак с една идея на наклона към поддушовото такова :wink:
solar_entusiast - специалист
prascho написа:
Останах с предубеждението, че коментарите на двата майстори са за "базар.бг" , а не са форум направи си сам.
Абсолютно подкрепям това мнение.
На един майстор като му кажеш колко е добър и той вземе, че се самозабрави.
Напълно нормално за БГ, но и за това си има лек.

Тема "Позициониране на лентов сифон,къде ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: