Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
prascho - майстор
привет,

Капакът на тоалетната седалка се счупи. Материалът е дуропласт. Има шанс да се залепи с нещо или трябва да търся нов? Предварително благодаря.

Поздрави.
VLADO66 - майстор
prascho написа:
привет,

Капакът на тоалетната седалка се счупи. Материалът е дуропласт. Има шанс да се залепи с нещо или трябва да търся нов? Предварително благодаря.

Поздрави.
Правил съм неуспешни опити със секундни и минутни лепила :)
fbr - майстор
Цената на капака е съизмерима с цената на лепилото. От Алати бях вземал за 6 лева.
prascho - майстор
Нова седалка от дуропласт на видима е 45лв все пак....
crez - майстор
Епоксидна смола,планка,винтове и синини по дупето :lol:
EDI - майстор
Прасчо, има такива лепила, например UHU plus endfest 300 но се съмнявам у нас да го намериш.Пробвай с някое от по-масовите двукомпонентни 5 минутни или 30 минутни смоли.Зависи и къде е счупена, защото при малка прилепваща площ ще се чупи на мястото на слепване.Можеш да армираш със стъкловлакно, карбон или каквото намериш.
prascho - майстор
счупена на две е покриващата дъска, а не седалото на седалката. Контактната площ е дебелината на материала /около 4-5 мм/.

П.П. Принципно може да стане с две метални планки и болтове, но ще изглежда доста арт :-D .
maistorcheto33 - специалист
Аз съм на мнение, че е най-добре да го смениш, защото със сигурност както и да го поправиш няма да е много красиво :D

Тема "Счупен капак на тоалетна седалка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: