Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
medel76 - специалист
Здравейте,както писах в предишни теми ще се прави баня на гредоред в тази неотвършена стая
Тази стена е външна.Искам да се зазида този прозорец и да се направи изолация.Бюджета е ограничен. :|
Въпросите ми се следните:
1.Тъй като зимата не искам да замръзва добре ли е да се сложи и външна и вътрешна изолация или само вътрешна е също добре?

2.Смятам тухлите от вътре да с хастарна мазилка ама заради изолацията май ще е по добре с гиспокартон и вата.Вие как мислите?

3.На тази стена искам да има прозорче за отдушник.Той достатъчен ли е и може и вентилатор
4.Давам ви снимка и на тавана..Смятам да се направи с гипсокартон и вата.
тъй като стаята е голяма смятам са се огради с гипсо картон
5.Тъй като вътре ще се работи и смятам да се започне ремонта към края на ноември.
При какви температури най-ниски е възможен ремонта за да няма фалове според вас?
Благодаря!

Прикачен файл

06072014131.jpg

Прикачен файл

06072014133.jpg
medel76 - специалист
Очаквам да се включи някой ,но няма.
Много искам да прочета мнението на jek :shock: asus chapara,ама и те пишат.Досега са се включвали винаги. :?
Най вече искам да чуя те какво мислят особенно :При какви температури най-ниски е възможен ремонта за да няма фалове според вас?
Благодаря!
jekasus - майстор
+5 градуса за лепилата, но това е минимум, реално 10 гр.
Тоест в помещението за денонощие не трябва да пада температурата под +5.
За да се работи - от +15 е комфортно.
При вътрешна изолация с ГК и вата тръбите ще останат в "студената" част и при големи студове ще замръзват. За преградни стени от ГК не се отнася.
Вентилатор задължително, това само с прозорче не става.
Отопление след ремонта?
Понеже не се сещам за предишни теми - ако къщата е сезонна, тръбите се полагат по стени с лек наклон към най ниската точка, за да може да се източи системата.
medel76 - специалист
Благодаря ти за отговораjekasus!Чакам го от 2 дни :)
Част от тръбите на водопровода ще са на тази тухлена стена която е на снимката,тъй като долу е ямата за обратната вода.А каква изолация да се направи за тези тръби да не замръзват.Искам да има и пералня и може и тя да замръзне и за бойлера се отнася.
Къщата засега не е сезонна,но след време може и такава да стане,най добре да се презастраховам ли?
Края на ноември едва ли ще има градуси -+15,но щом за лепилата е +5 също ме устройва,
а за пода за армираната замазка каква трябва да се температурата на помещението?
chapara - майстор
medel76 написа:
Здравейте,както писах в предишни теми ще се прави баня на гредоред в тази неотвършена стая
Тази стена е външна.Искам да се зазида този прозорец и да се направи изолация.Бюджета е ограничен. :|
Въпросите ми се следните:
1.Тъй като зимата не искам да замръзва добре ли е да се сложи и външна и вътрешна изолация или само вътрешна е също добре?

2.Смятам тухлите от вътре да с хастарна мазилка ама заради изолацията май ще е по добре с гиспокартон и вата.Вие как мислите?

3.На тази стена искам да има прозорче за отдушник.Той достатъчен ли е и може и вентилатор
4.Давам ви снимка и на тавана..Смятам да се направи с гипсокартон и вата.
тъй като стаята е голяма смятам са се огради с гипсо картон
5.Тъй като вътре ще се работи и смятам да се започне ремонта към края на ноември.
При какви температури най-ниски е възможен ремонта за да няма фалове според вас?
Благодаря!
1. И двете изолации са за предпочитане +
https://www.google.com/search?q=%D0%B8% ... 93&bih=482

http://www.eurocom2000.net/bg/products/c3p12
За наклоните Джеки ти е казал.
2. Мазилката не отпада, може и да е перлитова.
3. И двете, но като компромис може без вентилатор. Подсушаването на банята след ползване ще реши нещата само за зимата. В другите сезони няма проблем-отворен прозорец.
4.Гипскартон с вата и м/у тях паропреграда :wink:
Вместо картон бих заложил на Итонг.
5. А като оградиш помещението денонощна духалка вътре с реглаж на температурата може да работиш и при минусови външни температури, изпробвано-бачка се по потник :wink:
6. и основен изпразнител на цялата система + изпразнител на бойлера на входа на студената вода.
medel76 - специалист
Благодаря ти за отговора на capara!Чакам го от 3 дни!
Много подреден и разбран отговор!!
Искам да те питам още нещо:

1.За тази изолация е само за тръбите на всичко,дори и на бойлера,ама за за казанчето на тоалетната с какво? http://www.eurocom2000.net/bg/products/c3p12
Те са много видове изолации в този сайт,а и са в София.Можеш ли да ми кажеш за някой в Пловдив?
4.За тавана разбрах,но тъй като искам да я оградя банята да стане 2 на 2 с ,метална конструкция и всичко е да с гипсокартон.А итонга ще го издържи ли тази мет.конструкция?Защо залагаш на итонг?
6.Разясни ми малко за това: и основен изпразнител на цялата система + изпразнител на бойлера на входа на студената вода.Откъде се купуват?
Благодаря предварително!
chapara - майстор
medel76 написа:
Благодаря ти за отговора на capara!Чакам го от 3 дни!
Много подреден и разбран отговор!!
Искам да те питам още нещо:

1.За тази изолация е само за тръбите на всичко,дори и на бойлера,ама за за казанчето на тоалетната с какво? http://www.eurocom2000.net/bg/products/c3p12
Те са много видове изолации в този сайт,а и са в София.Можеш ли да ми кажеш за някой в Пловдив?
4.За тавана разбрах,но тъй като искам да я оградя банята да стане 2 на 2 с ,метална конструкция и всичко е да с гипсокартон.А итонга ще го издържи ли тази мет.конструкция?Защо залагаш на итонг?
6.Разясни ми малко за това: и основен изпразнител на цялата система + изпразнител на бойлера на входа на студената вода.Откъде се купуват?
Благодаря предварително!
1. Казанчето последно го пускаш и изпразваш :roll: Изолация има навсякъде-чичо Гугъл!!!!
4.Ще го издържи, залагам на монолитното!!!!
6. Изпразнител= на един тещик с канела на входа на студената вода. Като изпразниш инсталацията отваряш кран на топлата вода да поеме бойлера въздух и отваряш канелката, така ще се изпразни бойлера. Когато пълниш пак с отворен кран на топлата докато спре да излиза въздух. :idea: И по никакъв начин пускане на захранването докато е празен бойлера и не е обезвъздушен :idea:
medel76 - специалист
Мерси за отговора!
1.Да гледам изолация за тръби ли?За казанчето само това ли е варианта.Понякога живеем там и зимата 3 седмици или месец и за една нощ е замръзнало.
4.Върху итонга направо мазилката ли?Не се ли натоварва много гредоред е къщата?
6.това с бойлера ми звучи много опасно.Друг вариант няма ли?
chapara - майстор
medel76 написа:
Мерси за отговора!
1.Да гледам изолация за тръби ли?За казанчето само това ли е варианта.Понякога живеем там и зимата 3 седмици или месец и за една нощ е замръзнало.
4.Върху итонга направо мазилката ли?Не се ли натоварва много гредоред е къщата?
6.това с бойлера ми звучи много опасно.Друг вариант няма ли?
1.Е в такива екстремни условия една духалка би свършила работа.
4. В/у Итонга ПВЦ мрежа с флексово лепило и после хидроизолация. Ако е необходимо може да укрепиш отдолу с нещо такова
https://www.google.bg/search?q=%D1%85%D ... 74&bih=341
,до бетонови колони. Така наизуст нищо не може да се каже. Извикай инженер-конструктор!
6.Опасно или не няма как да изпразниш бойлера по друг начин. Само през подаващата тръба :-D
medel76 - специалист
Мерси за отговора!
1.Какво мислиш за проточните бойлери?Те замръзват ли?
Дадоха ми варианти за бойлери,но не са проточни:
а)http://www.eldominvest.com/bg/product/202.html
бил със следните характеристики:
1. с неръждаем водосъдържател;
2. фланеца се закрепва с планка;
3. терморегулатора и термоизключвателя са отделни елементи и литража на уредите е 80 и 120л;
4. номиналния ток за тях е 16А.
Какво мислиш за този бойлер или обикновен за 200лв ще свърши същата работа?
И един на дипломат ми препоръчаха:

http://www.diplomat.bg/bg/product/diplo ... 85-41.html
2.Бетонови колони няма да има.Ще е метална конструкция и тавана ще се закрепи за гредите който се виждат на снимките.
благодаря ти предварително,че ми отговаряш така изчерпателно и подредено! :-D

Тема "питане за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: