Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
dikobraz - напреднал
Здравейте, въпросът ми е следния.
Майстор прави банята, уговорката е и да направи и тавана с гипскартон.
До тук добре. Таванът вече е направен, но майстора иска да ми го остави аз да го довършвам.
Т.е. да го шпакловам да е готово за боя. Не ми пречи, ще го направя, но ми се струва че и шпакловането би трябвало да влиза в цената / 150 лв на таван.

Моля да споделите това дали е правилно.
Според мен примерно, като закарам колата очаквам да ми я направи до край а не само да я изчука и аз да си я китвам
shipochki - напреднал
Ами то зависи от това какво сте се договорили.
Аз вземам за нормална баня 4-5 кв.м. 180-200 лв , което включва всички необходими материали , монтаж , шпакловка , шлайфане и то при положение , че отивам само за банята , ако правя и друго банята си минава на квадрат по 30-32 лв.
Гледам из нета доста колеги са нашляпали едни цени за кв.м. и на края еди колко си за шпакловка и отделно даже за шкурене , което за мен лично е подвеждащо .Така че трябва да се внимава при договарянето.
dikobraz - напреднал
точно така. Вашата цена е 200 лв с всичко.
За мен цената 150 лв е за всичко.
Ако е смятал че не влиза шпакловане да го е казал.
Благодаря за отговора
шоп - майстор
Мдааа проблеми. Аз преди 10 ина години минах през такива проблеми. Въпреки че имахме и договор пак се стигна до съд. Е осъдих фирмата след 3 години дела, но какво от това. Загубих време и нерви тези 3 години. Все пак останах морално удоволетворен.

От тогава у нас рядко влиза фирма, бригада или майстор и ако влезе плащам за свършена работа.

Успехи!
рашкета - специалист
шоп написа:
Мдааа проблеми. Аз преди 10 ина години минах през такива проблеми. Въпреки че имахме и договор пак се стигна до съд. Е осъдих фирмата след 3 години дела, но какво от това. Загубих време и нерви тези 3 години. Все пак останах морално удоволетворен.

От тогава у нас рядко влиза фирма, бригада или майстор и ако влезе плащам за свършена работа.

Успехи!

Оффф, ако не си удовОлетворен от някой лекар вярвам, че сам ще започнеш да се лекуваш?????

Всичко е въпрос на договорка и мъжка дума.Ама все по-рядко има мъжкари и от майсторите и от клиентите......
nikolov333 - майстор
рашкета написа:
шоп написа:
Мдааа проблеми. Аз преди 10 ина години минах през такива проблеми. Въпреки че имахме и договор пак се стигна до съд. Е осъдих фирмата след 3 години дела, но какво от това. Загубих време и нерви тези 3 години. Все пак останах морално удоволетворен.

От тогава у нас рядко влиза фирма, бригада или майстор и ако влезе плащам за свършена работа.

Успехи!

Оффф, ако не си удовОлетворен от някой лекар вярвам, че сам ще започнеш да се лекуваш?????

Всичко е въпрос на договорка и мъжка дума.Ама все по-рядко има мъжкари и от майсторите и от клиентите......
Лошото е, че след договорките и мъжките думи идва ред на майстора или лекаря и там проблема става сериозен ! :axe:
dikobraz написа:
Здравейте, въпросът ми е следния.
Майстор прави банята, уговорката е и да направи и тавана с гипскартон.
До тук добре. Таванът вече е направен, но майстора иска да ми го остави аз да го довършвам.
Т.е. да го шпакловам да е готово за боя. Не ми пречи, ще го направя, но ми се струва че и шпакловането би трябвало да влиза в цената / 150 лв на таван.

Моля да споделите това дали е правилно.
Според мен примерно, като закарам колата очаквам да ми я направи до край а не само да я изчука и аз да си я китвам

Разбира се че не е правилно. Би трябвало да влиза в цената. И на мен моя майстор ми каза сама да си боядисам едни тръби вкъщи защото той не можел.
Искам да ви попитам във връзка с темата за изолация на таван, направиха ми изолация с каменна вата и гипсокартон. Обаче крайния резултат ме ужаси!!! На таваните навсякъде се очертават панелите и незнам какво да правя. Супер много пари дадох, а крайния резултат е потресаващ. Има ли някой който да се е сблъсквал със същото? И моля дайте съвет какво да правя?
nikolov333 - майстор
daatanasova написа:
dikobraz написа:
Здравейте, въпросът ми е следния.
Майстор прави банята, уговорката е и да направи и тавана с гипскартон.
До тук добре. Таванът вече е направен, но майстора иска да ми го остави аз да го довършвам.
Т.е. да го шпакловам да е готово за боя. Не ми пречи, ще го направя, но ми се струва че и шпакловането би трябвало да влиза в цената / 150 лв на таван.

Моля да споделите това дали е правилно.
Според мен примерно, като закарам колата очаквам да ми я направи до край а не само да я изчука и аз да си я китвам

Разбира се че не е правилно. Би трябвало да влиза в цената. И на мен моя майстор ми каза сама да си боядисам едни тръби вкъщи защото той не можел.
Искам да ви попитам във връзка с темата за изолация на таван, направиха ми изолация с каменна вата и гипсокартон. Обаче крайния резултат ме ужаси!!! На таваните навсякъде се очертават панелите и незнам какво да правя. Супер много пари дадох, а крайния резултат е потресаващ. Има ли някой който да се е сблъсквал със същото? И моля дайте съвет какво да правя?
Какво имаш предвид като казваш че се очертават..пукнатини ли има или връзките м/у листовете на гипсокартона се виждат ?
karoto - специалист
Предполагам, че не е добре шпакловано :partyman:
shipochki - напреднал
Искам да ви попитам във връзка с темата за изолация на таван, направиха ми изолация с каменна вата и гипсокартон. Обаче крайния резултат ме ужаси!!! На таваните навсякъде се очертават панелите и незнам какво да правя. Супер много пари дадох, а крайния резултат е потресаващ. Има ли някой който да се е сблъсквал със същото? И моля дайте съвет какво да правя?
Този неприятен ефект се получава поради доста причини...Най-вероятно обаче фугите са "гладни" (т.е. вдлъбнати ) и когато светлината "удря" равнината много косо листите гипсокартон се очертават.Съществува възможност и за обратния вариант при който шпакловката е "натрупана" но той се случва доста по рядко и възможността след такава грешка фугите да си личат е много по-малка . Причините фугите да останат "гладни" също са доста , най често ...: ползвана е неподходяща за целта шпакловка , която в последствие се е свила;бързо нанасяне на слоевете шпакловка("ръцете") без да се изчака да изсъхне предходния;и поне още десет причини освен очевидната за калпавия майстор.
Решението АКО проблема е такъв е доста неприятно .Шкурене с машина на цяло , оправяне на фугите и боядисване на ново . Ако става въпрос за една фуга може и локално , но ако са много не ви препоръчвам, защото с времето може да възникнат проблеми от друго естество.

Тема "Въпрос за таван с гипскартон и майстора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: