• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,
предстои ни ремонт на баня - още сме в самото начало, но това не пречи да "оплескаме" нещата. За съжаление с половинката сме на различни мнения. По негова идея сложихме водно подово отопление, тръбите за чистата и мръсния канал са положени, сифоните също (два сифона- един в душовото пространство и един между тоалетна и мивка), стените са шпакловани (половинката не искаше гипсокартон в банята, единствено където е вградения душ). Сега към въпроса ми - прикачам две картинки - чудя се за 3 неща - 1/ как да разположим тоалетната чиния - да гледа към вратата или не 2/ иска ми се да отделим душовото пространство от останалата част от банята - понеже майстора ни не можа да направи различни нива - трябва да помислим може би за някакъв праг - може ли да е от плочки 3/ ако изберем тоалетната да гледа към вратата не ми се иска докато се къпя да гледам отзад тоалетната чиния - чудя се можем ли да сложим статичен параван но да не е прозрачен (където е черния правоъгълник на картинката без да дупчим пода заради водното подово и как ще се закрепи статичния параван) или примерно да изградим някаква стеничка (не до тавана ами на нивото до 1 м.височина и от какво можем да я изградим, за да е стабилна и да не дупчим пода? Мъжо не иска и да чуе за последната ми трета идея - той само си иска прагче и една завеска :axe: а майстора иска да му кажа как и какво да прави :? Приемам всякакви идеи и предложения, тъй като съм жена и идеи много, но не съм технически грамотна :cry:
Прикачен файл:
Untitled3.jpg
Untitled3.jpg (27.83 KиБ) Видяна 2652 пъти
Прикачен файл:
Untitled2.jpg
Untitled2.jpg (27.23 KиБ) Видяна 2652 пъти
jekasus - майстор
Вариант трети(ако е възможно технически) да се разменят местата на мивката и т.чиния.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма да коментирам вече направените неща

Прагче или стена може да направите от Итонг. Най-тънката плоча е 5см. Прави се 1-3см нивелирана основа и върху нея се зида Итонга. Шпакловка с мрежа и лепите плочките. Според мен няма смисъл от метър стена. Направете си я догоре. Идеята е, че може докато някой се къпе, друг да ползва...
За ориентацията на тоалетната чиния - зависи от размерите на помещението. В малки помещения, диагонално разположени неща не стоят добре, но когато се налага...
solar_entusiast - специалист
Може да сложите вградена тоалетна чиния и стената към душа отпада.
Иначе се предлагат и прегради към душа които се хващат към стената и стоят на пода. Като може да се изработят и непрозрачни.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
solar_entusiast написа:
......се предлагат и прегради към душа които се хващат към стената и стоят на пода. Като може да се изработят и непрозрачни.
+1
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
jekasus написа:
Вариант трети(ако е възможно технически) да се разменят местата на мивката и т.чиния.
Не виждам смисъл
chapara - майстор
n_a написа:
jekasus написа:
Вариант трети(ако е възможно технически) да се разменят местата на мивката и т.чиния.
Не виждам смисъл
Напротив има смисъл. В нишата където сега е мивката се поставя структура за вграждане, картон и се получава една етажерка естествена. Т. чиния отива далече и се изравнява в една линия с мивката. Пространството към душа става доста по широко и проходимо :wink:Технически е възможно, защото този "комин" на 99% не е комин а шахтата с тръбите :wink:

Ето и някои идеи:
viewtopic.php?f=4&t=30378
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
То да имаше размерите на помещението, да го мислим.
Тоалетната чиния до вратата не ми стои никак
kalpev - специалист
Напротив, така стои по-добре, защото няма да се вижда директно. Плюс е и това, че ако се измести т. чиния, спокойно може да се сложи параван за душа.
И след като ще има прагче, на което ще "ляга" параванът, не виждам какъв е проблема той да се захване и отдолу, с дължина на дюбелите колкото височината на изграденото прагче. Така по никакъв начин няма да бъде дупчен самия под.
Hoвoceлckи - майстор
Правя почти същата гимнастика в момента. Душът ще се отдели с плъзгаща врата. Смятам, че не ти трябва праг! Вратата подлежи на обръщане и ти го препоръчвам.
  • 1
  • 2

Тема "ремонт баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: