Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ptankov - специалист
Здравейте!

Ремонтира се баня. Имам комин в банята, в който върви поцинкована тръба. На всеки етаж има по едно отклонение от ПВЦ, за да се закачи съответния вентилатор в него. Проблемът ми е, че отклонението е направено така, че вентилаторът се пада до вратата. Банята е на буквата "Г". Тъй като вентилаторът е непосредствено до вратата, а душът ще е в дъното на банята, то този вентилатор няма да е много ефективен, защото ще тегли част от въздуха през вратата от коридора, а целта е да тегли от вътрешността на банята. Бих искал да го обърна на 90 градуса, но пластмасовото коляно е много добре захванато за поцинкования въздуховод и не се върти.

Вариантите са два:

1) Да де направи завой надясно с 3 колена и да се иде от дупка 1 до дупка 2.
2) Дали може да се пробие в самото ПВЦ коляно отвор 120, колкото е тръбата и да се направи второ отклонение, а оригиналното да се запуши?

Благодаря!

Прикачен файл

DSC_5771.JPG
DSC_5771.JPG (105.73 KиБ) Видяна 1029 пъти

Прикачен файл

DSC_5774.JPG
DSC_5774.JPG (77.6 KиБ) Видяна 1029 пъти

Прикачен файл

DSC_5776.JPG
DSC_5776.JPG (64.44 KиБ) Видяна 1029 пъти

Прикачен файл

DSC_5778.JPG
DSC_5778.JPG (75.77 KиБ) Видяна 1029 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Много интелигентна направа! Не бях виждала такова
Най-разумно е да го завъртите. Не може да не може Почистете хубаво, за да прецените лепено ли е, нагрявано ли е и да действате съответно. С почукване и напън :-)
nikolovvd - майстор
Като гледам тухлите едва ли някой е ползвал лепило, но и да са лепени с нагряване може и да се раздвижи тройника.
Може и друг вариант да се приложи, ако се слага окачен таван. С един преходник от Ф100 към правоъгълен въздуховод за абсорбатори да се вдигна до тавана и от там да се прекара до мястото на душа, така че да излиза по средата над мястото за къпане. Ако се сложи и някакъв параван, то всичката пара ще се изтегля директно. А и частта от отвора до тавана ще може да се вгради в стената, ако не цялата, то поне 1/2 или 2/3.
ptankov - специалист
Обърнах го! Използвах тръба за лост. Не съм то нагрявал и стана лесно.
chapara - майстор
Казах ти, въпрос на желание е само :wink:
ptankov - специалист
Ето и снимка:

Прикачен файл

DSC_5836-small.jpg
DSC_5836-small.jpg (63.64 KиБ) Видяна 918 пъти

Тема "Обръщане на коляно на вентилация в комина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: