Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
profesionalist_wood - майстор
Епа и аз преди дваесе години лепех плочки с цимент. И режех отвори на плочките за чешмата и контактите в кухнята с нож от струг. Мани :lol: Имах и лепило западно за плочки донесен от приятел работил в Югославия и просто ми хареса и много пестях от него :-D Просто ми беше гот да работя с западни лепила и инструменти и ми се искаше още ама няма :lol:
chapara - майстор
Нещо носталгията ви е хванала :-D
EDI - майстор
Че как, това бяха първите плочки дето някога съм лепил :lol: Е, до колко се получи идеална стена е друг въпрос :-D
Hoвoceлckи - майстор
Не знам от кога може да се каже, че лепилата са навлезли повсеместно, но '91г си лепехме на нова кооперация в Лозенец с цимент. Да, вече имаше лепило, но сигурно е било прекалено скъпо. Големия недостатък при работа с цимент е кисненето. По правило 24 часа, но стават много крехки, чупливи...
Би ли обяснил малко по-подробно как точно със стругарски нож си правил отвори?
Pooh - майстор
Hoвoceлckи написа:
Би ли обяснил малко по-подробно как точно със стругарски нож си правил отвори?
Ти верно ли му се върза на дръвчото??? Той милия казарма не е виждал, плочки бил лепил с цимент ... :lol:
Чувал е някакви легенди, но толкова е разбрал/запомнил ... :wink:
Hoвoceлckи - майстор
То не само той май, ама карай :wink:
nikolovvd - майстор
Аз съм рязал фаянсови плочки с правена от електрод чертилка и две кибритени клечки.
Отворите се правеха като се съобразяваха отворите за батерията да се паднат по средата между две плочки, с чертилката се очертаваше дъга и с керпидена малко по малко, докато се получи. В ония времена само най-големите майстори имаха машина за рязане. :)
Фърбата - специалист
nikolovvd написа:
Аз съм рязал фаянсови плочки с правена от електрод чертилка и две кибритени клечки.
Я обясни, ако обичаш по- подробно за тези кибритени клечки, че ми стана интересно.
nikolovvd - майстор
Чертилката прави дефект върху глазурата, а кибритените клечки се слагат по направената черта, но от противоположната на глазурата страна на плочката, т.е. остават между плочката и основата, обикновенно това е пода. Като се натисне от двете страни на плочката и тя се чупи по четтата оставена от чертилката.
На кратко изпълняват ролята на металния ръб на машинките за рязане.
Ако не си ме разбрал пиши да ти го начертая. :roll:
profesionalist_wood - майстор
Pooh написа:
Hoвoceлckи написа:
Би ли обяснил малко по-подробно как точно със стругарски нож си правил отвори?
Ти верно ли му се върза на дръвчото??? Той милия казарма не е виждал, плочки бил лепил с цимент ... :lol:
Чувал е някакви легенди, но толкова е разбрал/запомнил ... :wink:
Дръвник :-D ,ти явно не си висял по 12 часа на строежи. Взимаш стругарски нож разчертаваш квадрат или ромб и почукваш върху плочката ама нали си модерен със тия боркорони....
Последна промяна от profesionalist_wood на вт мар 22, 2016 9:22 pm, променено общо 1 път.

Тема "Лепене на плочки с ЦИМЕНТ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: