Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
babati - специалист
Здравейте,

Правя ремонт на банята. Искам да попитам нормално ли е старата каменинова тръба да се смени така:

http://media.snimka.bg/s1/2720/031683870.jpg?r=0

Снимката е от интернет, не е моята баня. Забравих да снимам... При мен е направено по същия начин - просто са положени новите тръби в старата каменинова тръба, вградена в пода. Не трябва ли да се изкъртят и подменят и елементите под замазката? Крие ли този тип монтаж рискове и може ли тази основа, останала в пода, да се спука след време?

По моя преценка трябва да се разкрие до нивото на плочата и буквално да се влезе при съседа под мен, като се надене моята тръба в неговата. Как е правилно да се направи според вас?

Сградата е стара, плътна тухла от 68 година.

Благодаря ви предварително за отговорите.

Весели празници! :)
kozl - майстор
Организирате се по вертикалата и сменяте отгоре до долу всички тръби - така е най-добре за всички.
Иначе от твоя гледна точка като се смени над и под теб, поне после няма да разбиват при теб като се спука каменина. Така е най-добре за теб, когато няма колектив и съседите не щат тръба да подменят :roll:
vgeorgiev - специалист
Здравейте,

При мен пък остана каменин на тавана. Комшиите от долу се навиха да ремонтират, но тези от горе не.
По-лошото е, че при нас баните и тоалетните са вързани на една и съша тръба.

На втората снимка може да видите ка камениновото У, което отива нагоре и на ляво в на комшиите банята отгоре.

ИзображениеИзображениеИзображение

Тема "Въпрос за подмяна на каменинова тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: