• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ptankov - специалист
Здравейте,

1. Какво е предимството на окачения таван в банята, ако няма да се слагат лунички? Защо всички правят окачен? Не е ли по-лесно да се щпаклова направо на бетона на плочата?

2. Окачения таван в банята единичен ли трябва да е или двоен?

3. Някой слагал ли е новия водоустойчив гипсокартон със стъклен воал, който май е син на цвят и не се хидроизолира?

Благодаря.
jekasus - майстор
ptankov написа:
1. Какво е предимството на окачения таван в банята, ако няма да се слагат лунички? Защо всички правят окачен? Не е ли по-лесно да се щпаклова направо на бетона на плочата?
На прави плочки крив таван не отива, особено ако денивилация над 3-5 см.
Ако тавана е прав, няма никакви проблеми само да се шпаклова.
ptankov написа:
2. Окачения таван в банята единичен ли трябва да е или двоен?
В смисъл - на един или два пласта гипскартон? Един стига.
ptankov написа:
3. Някой слагал ли е новия водоустойчив гипсокартон със стъклен воал, който май е син на цвят и не се хидроизолира?
Glasroc H на Ригипс.
По цената и качество е между зеления картон и аквапанела, но само един път имах допир до него и нямам голям опит.
ptankov - специалист
А на двойна скара или на директни окачвачи е по-добре?
jekasus - майстор
Това е малко помещение - по-голям % до 4м2 и по-малко...
Така че само единична на директни окачвачи, ако сваляш тавана от основно ниво повече от 10 см, тогава вече може двойната скара.
Pooh - майстор
ptankov написа:
А на двойна скара или на директни окачвачи е по-добре?
:?
А как се прави двойната скара без директни окачвачи, ако трябва да се свали до 10-15 см. тавана?
Тоя въпрос малко като - "Кофража кове ли се или се бият пирони?"

Иначе най-добре е на двойна скара с директни окачвачи! :wink:
chapara - майстор
Pooh написа:

Иначе най-добре е на двойна скара с директни окачвачи! :wink:
Е , двойна скара в баня, малко прекалено :roll: :wink:
Pooh - майстор
chapara написа:
Е , двойна скара в баня, малко прекалено :roll: :wink:
Ами по-лесно и бързо става. 1 профил се лови с 2-3 окачвача и после за него се щракат напречни. Няма мерене на всеки, няма излишно перфориране по тавана (да ти пада бетон по главата) ...
Ама това си е мое мнение - всеки има право да опита сам - живеем в свободна държава :wink:
ptankov - специалист
Свалих старата мазилка на тавана в банята!

Аз първоначално бях решил тавана да не го бутам. След като обсъдихме с майстора кое как ще е в банята, той тъкмо ще си тръгва и аз се сетих да го питам за една тънка като косъм пукнатина на тавана дали ще може да се оправи. Той като се качи на стълбата и натисна тавана нагоре и той пружинира! :shock: Като бутнах с отвертка тя потъна един сантиметър в тавана. И той ме посъветва да го събарям докато е време. След като той си тръгна, пъхнах кози крак през дупката, дето направихме с отвертката и напънах. Добре че стоях в края на стаята! Почти цялата мазилка се срина и даже счупи крушката и изведнъж настана мрак. Съжалявам, че нямаше кой да снима клипче, щеше да стане голям хит в Интернет, много ефектно се получи . :)

Ще приложа снимки само от крайния резултат. Разбира се, в крайщата остана и после го досъборих с чук и секач, но доста голяма част си падна сама.

Прикачен файл

DSC_5846-small.jpg
DSC_5846-small.jpg (66.1 KиБ) Видяна 3327 пъти

Прикачен файл

DSC_5845-small.jpg
DSC_5845-small.jpg (70 KиБ) Видяна 3328 пъти

Прикачен файл

DSC_5844-small.jpg
DSC_5844-small.jpg (67.64 KиБ) Видяна 3328 пъти
ptankov - специалист
Pooh написа:
ptankov написа:
А на двойна скара или на директни окачвачи е по-добре?
:?
А как се прави двойната скара без директни окачвачи, ако трябва да се свали до 10-15 см. тавана?
Тоя въпрос малко като - "Кофража кове ли се или се бият пирони?"
Английски форум - питаш и ти отговарят.
Руски форум - питаш и теб те питат.
Български форум - питаш ... и ти обясняват колко си тъп.
Pooh - майстор
Пак не ми отговори, каква е разликата между "двойна скара или на директни окачвачи"?
Както и не разбрах къде съм "... и ти обясняват колко си тъп." ... ако и да ми се искаше. :wink:
И като си толкова запознат с форумните специфики - защо питаш из изпаднали български сайтове, а не в елитните английски форуми?

Спирам с участието си в темичката - да не я цапам с нискоинтелектуално присъствие.
Приятен спам. :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Окачен или "нормален" таван в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: