Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Tonyk - напреднал
Здравейте,

Банята е готова и трябва да сложим душ кабина. Като цяло изпълнението на душ зоната в банята го видях в магазина "Топ груп" и го реализирахме в нас. По различното е, че тръгва на 0 от сифона и към стената е леко задигнато.

Изображение

Имам нужда от съвет и компетентно мнение относно отварянето на кабината - от коя страна ще е правилно и по-добре.

Вариант 1

Изображение

При този вариант вратата се отваря след сифона и отдолу пода е равен. Душа е с по-малка пита и като цяло дебита на водата не е голям за да прелива. Врата ще е 65 см. над нея ще има през цяло - фикс (метална тръба). Другата част на кабината ще е цяло стълко около 95 см. закрепено с профил към пода и стената.

Вариант 2
Изображение

При този вариант е обратното. Има цяло стъкло 65 см на късата страна ще е закрепено с профил към пода и стената. На дългата страна има фиксирана част до края на мивката около 40 см и след това врата която ще остане към 55 см. На снимката се показва на къде се отваря. Тук стъклото ще стъпи в профил в равната част на пода, но не знам дали като уплътнение ще е добре? Гумената лайсна под вратата ще опира в профила под стъклото. Тук фиска (тръбата в горната част) е по-дълъг и към края на вратата ще има ище един по-малък(на снимката е показано).

Стъклото мисля да е 8мм закалено?

Кое решение е по-добро. Искаме като визия да е максимално изчистено - и да няма много елементи. Може ли да се измисли нещо по-добро и олекотено.

Благодаря!
kalpev - специалист
Не съм специалист, но според скромното ми мнение, трябва да се спреш на вариант 1. По-изчистен е.
Изхождам от следните особености - опитай се да минеш през врата 55 см, а после и през такава 65 см, и ще ме разбереш... :wink: Освен това, при по-широко отваряне на вратата от вариант 2, има вероятност тя да се удря в мивката. И замисли се какво би се случило, например, докато ти си миеш зъбите на мивката, жена ти да тръгне да излиза изпод душа - катастрофа...
И още един съвет, който не си длъжен да съблюдаваш - предвид колко са ти задигнати плочките в задния край, не разчитай само на профила на паравана да пази в дълголетие оттичащата се гореща вода и сапунените отлагания изпод душа. Те ще повлияят неминуемо във времето, какъвто и хром да е, какъвто и силикон да е. И горко му на този, който го чисти и поддръжа...Може да се замислиш за монтиране на лесни за поддръжка прагове от красив и пасващ си на плочките камък. Стандартно са 4 см високи, но има всякакви по размер и цветове, и се продават от фирмите, които изработват и монтират паравани. Върху прага вече, спокойно може да си монтираш профилите на паравана, без да се притесняваш като уплътнение.

Прикачен файл

get_img.jpg
get_img.jpg (17.85 KиБ) Видяна 1817 пъти
Tonyk - напреднал
Благодаря за съвета. И аз мисля, че вариант 1 е по-добре. Изчистен е, но не ми харесва фикса отгоре. Тези хромирани трабички, седят не много добре.

Има ли по-изчистен, макар и да е скъп начин за фикс на стъклото? Искам да е надежно и семпло :)
lov - майстор
Не знам дали тези душ кабини не са измислени за изтезания. А пък у нас са станали на мода. С тези размери на мен ще ми е тясна в ханша пък да не говорим ако трябва да си насапунисам краката. Ей хора никъде по света няма такива мъници. Че дори по мотелите и летищата са по големи.
jekasus - майстор
lov написа:
Не знам дали тези душ кабини не са измислени за изтезания.
Просто баните ни са малки, в панелките долу-горе бива, в новото строителство са пълна трагедия...
П.С. - за вариант 1
Tonyk написа:
е леко задигнат
Каква е разлика?
lov - майстор
Че са малки съм съгласен ама с тези кабинки малкото се опитват да направят още по малко. Не вярвам някой да е толкова мързелив преди да излезе да си изплакне банята с душчето. На това му викам мода и се подражава от куртоазия. Ти пък поне си виждал в ''Хрушчовките душегубки''. Па и те не са толкова малки, до там ли я докарахме.
p.v.x - майстор
btrend написа:
Ние се спряхме на душ кабина от Сико - https://siko.bg/vani-i-dush-kabini.html монтажът беше много лесен, имахме проблем с пода, не беше добре нивелиран, но кабината пасна идеално и се оправиха нещата.
Я снимай да я видим.

Стирка с логото на фирмата Сико има ли.

Фирмата предлага ли я с интериора.

Ако не , не става. [-( :lol: :lol:

Тема "Моля за съвет за изработка на душ кабина по поръчка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: