• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
sasooooooooo - "специалист"
Имам сериозен проблем и не мога да го реша.
Съседът от долу има петно на ъгъла между тавана и стената. Моята баня е над неговата, проблемната моя стена е обща с баня на съседа до мен. Хронология на събитията:
- В неделя ми казаха за теча и аз спрях чистата вода за около 4 часа. Съседа ми каза, че петното намаляло. Пуснах водата. Обадих се на фирма с термокамера за обследване.
- Понеделник вечер дойде човекът с камерата, гледа с нея и мери за влага във фугите - няма / между 10-15% показа/. Резултат, според него нямам теч /не може да се установи/, евентуално нещо "като, че ли" около ъгъла с шахтата.
- Вторник, Сряда и Четвъртък, не се къпем тук и не мокрим фугите и подовият сифон. Снимката на петното е от четвъртък.
- Четвъртък вечерта спираме да ползваме и мивката, резултатът - следващите дни.
Според догадки на съседа е подовият сифон, а течът е от мръсна вода.
Според мен - нямам си идея, но с минус 80лв.
Нужна ми е огромна помощ! Не мога и не искам да разбивам на проба-грешка.
По снимките съм нанесъл къде минават тръбите и горе-долу връзките. С червения "спрей" съм отбелязъл къде има "като, че ли нещо".

Прикачен файл

IMG_20160623_212728.jpg При съседа отдолу

Прикачен файл

IMG_20160623_212734.jpg Петното в четвъртък

Прикачен файл

IMG_20160623_225407``````````````.jpg Стената

Прикачен файл

IMG_20160623_2254181111111.jpg Подовия сифон
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е задължително да е от теб, може да е от горния етаж и да слиза зад твоите плочки в стената
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какво е това със жълтата гъба отгоре му?
mcm - специалист
В ъгъла централната канализация ли минава ! Преди години имах такъв проблем, капеща пералня от 4 етаж, и слизаше до мен -1 етаж. Друга причина е конденз по централните тръби между етажите, има ли някакви отвори за да циркулира въздуха и да съхнат. Аз си правих такива и ги скрих с декоративни решетки, сега при тия жеги, конденза е толкова много, та чак се оттича. Съседа ти, трябва да отвори отдолу и да погледне какво става, той е по близо и до връзките с мръсната канализация. Интересно какво ще открие между етажите, нямаш си на идея какво слагат строителите понякога при запълването !!!
Съседа до теб обследва ли и той банята си или си кротува !
djpatzo - специалист
Преди няколко години имах подобно стичане в нас. Аз съм на 1-вия етаж. Подлизваше, прокапваше, точно в ъгъл на банята, където минава главната тръба Ф110 за мръсния канал на целия вход(9 етажа). Правих, струвах и си мислех, че проблема е от водопровода за чистата вода, но уви не излезе така. Реших да се заема с ремонт на банята и да установя от кой комшия е проблема. Излезе, че проблема е в дълбочина. От 2-рия етаж изкъртихме на комшията зазидването на мръсния канал, както и подобна кутия(където е жълтата гъба в дясно), която отиваше към тоалетната чиния. Като откъртихме, установих, че тече от 45° връзка на самата тоалетна чиния и преди това е била връзвана тръба Ф50 от мивката, но беше лепено с някакви лепенки. Подлизваше и от гумените уплътнения на самата Ф110 тръба. Живея в панелен блок и през пукнатините имах избила вода в кафяв цвят чак на комина в кухнята, който беше залепен за тази стена, но стърчеше 60х30 :)
sasooooooooo - "специалист"
LazarGanev написа:
Не е задължително да е от теб, може да е от горния етаж и да слиза зад твоите плочки в стената
Нищо такова не излезе на термокамерата, а и нямаше влага във фугите. По-скоро си мислех за моя комшия, но съседа отдолу, като ми каза, че му намаляло петното след няколко часовото спиране на чистата вода, си тръгна.
Аз съм на 3 етаж ляв, с по два апартамента на етаж сме, ляв и десен, тухлена кооперация на 14г.
2 ляв - съседа с петното; 2 десен - без достъп; 3 ляв - аз; 3 десен - труден доспъп; 4 ляв и десен - без достъп; весела история...
Човекът с термокамерата чак другата седмица е свободен.
n_a написа:
Какво е това със жълтата гъба отгоре му?
Кутия за скриване на тръбата за моноблока
mcm написа:
В ъгъла централната канализация ли минава ...
Не, само две тръби - за вентилация и една отходна
djpatzo написа:
Преди няколко години имах подобно стичане в нас. Аз съм на 1-вия етаж. Подлизваше, прокапваше, точно в ъгъл на банята, където минава главната тръба Ф110 за мръсния канал на целия вход(9 етажа)..... през пукнатините имах избила вода в кафяв цвят чак на комина в кухнята, който беше залепен за тази стена, но стърчеше 60х30 :)
Все още не капе, а петното е светло бежаво-жълто.
djpatzo - специалист
sasooooooooo написа:
...
djpatzo написа:
Преди няколко години имах подобно стичане в нас. Аз съм на 1-вия етаж. Подлизваше, прокапваше, точно в ъгъл на банята, където минава главната тръба Ф110 за мръсния канал на целия вход(9 етажа)..... през пукнатините имах избила вода в кафяв цвят чак на комина в кухнята, който беше залепен за тази стена, но стърчеше 60х30 :)
Все още не капе, а петното е светло бежаво-жълто.
Изображение тук се вижда цвета на комина. В банята явно се филтрираше през мазилката и беше жълтеникаво-кафяво... Усети ли от къде може да е проблема? Точно тази твоя кутия с жълтата гъба в дясно от едната от снимките ти. Явно там някъде ти е тоалетната чиния
sasooooooooo - "специалист"
djpatzo написа:
В банята явно се филтрираше през мазилката и беше жълтеникаво-кафяво... Усети ли от къде може да е проблема? Точно тази твоя кутия с жълтата гъба в дясно от едната от снимките ти. Явно там някъде ти е тоалетната чиния
Да, моноблокът е точно между сифона и тази кутия. Но петното на съседа не е под кутията, а доста наляво.
Преди години имаше теч по тази шахта от последния етаж и на всички ни на едно и също място избиваше. Така, че и сега би следвало, ако е оттам, петното да е точно отдолу, но не е.
djpatzo - специалист
Ако е панелен блок, вярвай ми, може да е 1-2 метра встрани. Водата тече през пукнатините, ако е тухла е друг въпроса и трябва да станат шупли по самите тухли, и ако има плочки по стените да се надуят на фугите. Често срещано явление!
kolcho - специалист
Не съм специалист, но според мен няма как да се открие неоткриваем теч. Защото могат да се открият само откриваеми течове... :wink:
Сега сериозно - потърси фирма с добра термографска камера и специалист, работещ с нея. Никой не може да даде стопроцентова гаранция за откриването на един теч, но бялата технология е тази!
Успех
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Откриване на неоткриваем теч в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: