• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
infomar
Не знам дали съм описал темата правилно в заглавието, но проблемът ми е следният:

Имам помещение което в момента ползвам за малка кухня и искам да го трансформирам в баня.
Всичко по трансформацията е решено, но остава висящ само главният проблем - поставяне на конвенционална купешка душ кабина.
Проблемът е, че тръбата за отичане на водата минава на 20 см. височина от пода по стената. Това е съществуващата тръба към стенната мивка. Т.Е. нямам класически сифон на пода, понеже помещението оригинално не бе предвидено за баня, а сега няма техническа възможност да се прекара. Т.Е. късно е чадо - мангалото падна. :lol:

Искам да поставя затворена душ кабина, но проблемът е, че на всички сифонът е в долната част и за да го свържа със съществуващата тръба, трябва да вдигна кабината на 40 см. от пода... не става, че ще ме бият.

Едно от решенията които съм мислил е да ползвам някаква малка помпа от пералня, но ме смущава, че когато се къпи човек водата се спира на моменти, после пуска... спира и т.н.т. Т.Е. няма постоянен приток на вода и дали няма да има проблем с помпата.
Отворен съм към други идеи.

Ако проблемът не намери решение... помещението няма да става баня.
VLADO66 - майстор
Решението не е бюджетно и струва колкото душкабината, демек пак бой :-D
chapara - майстор
Така както си го описал ми прилича на гатанка. Все някъде има по ниска точка, нали водата не върви нагоре. Ще намериш тази точка и ще тръгнеш от нея :idea:
infomar
chapara написа:
Така както си го описал ми прилича на гатанка. Все някъде има по ниска точка, нали водата не върви нагоре. Ще намериш тази точка и ще тръгнеш от нея :idea:
Колега, няма по-ниско, ако има щях да я намеря.
Друго решение от серия "тъпи" е да поставя съд подобен на голям леген под сифона и когато се напълни, да се включва помпата докато изхвърли водата в нея... и така по 20..20 литра да се изтече всичката, но накрая ако остане малко, какво правя... да не замирише :?
Другият начин... да си направя стълбичка с две стъпала да влизам в кабината. :lol:
chapara - майстор
А тръбата от мивката къде отива? На тавана :-D Ама много мразя да вадя думите на човек с ченгел!!! Къде е вертикалния щтранг :?: :roll:За да получиш добър отговор, трябва да зададеш максимално добър въпрос, ако може със схемичка, със снимки и т.н.т.Инак това с тока под краката ти малко ме смущава :-D , не е здравословно :!: :-D :lol:
infomar
Тръбата от мивката минава по стената и излиза от стаята по стената на височина около 15 см.

Нямам тръба която да минава по пода.

Пода е гредоред с настилка, два слоя хидроизолация, и плочки от горе. В помещението по проект което трябваше (и в момента е кухня) има само една мивка, като отпадната вода минава по 50 мм. тръба вградена в стената. Минимално отстояние на тази тръба от пода е 15-20 см. - под наклон е. Тази тръба влиза в съседното помещение, минава по стените му и слиза на долу.... от където се включва в голяма тръба за тоалетните.
Тони Ст. - специалист
Съд,потопяема помпичка на 12В. / към 36лв./ и елементарен датчик за ниво / от нормално потопяема помпа/..
infomar
Тони Ст. написа:
Съд,потопяема помпичка на 12В. / към 36лв./ и елементарен датчик за ниво / от нормално потопяема помпа/..
Тази помпичка може ли да работи "на сухо" :? или водата трябва да тече постоянно :lol:
Ако водата е в междинно положение... какво правя? Оставям я там или ръчно с натискане на бутон я изхвърлям. Не е практично когато се ползва от малки деца или женуря.
Тони Ст. - специалист
Тя е центробежна,нищо и няма да повърти на сухо. Но за това ще има датчик по ниво,нали?
infomar
Тони Ст. написа:
Тя е центробежна,нищо и няма да повърти на сухо. Но за това ще има датчик по ниво,нали?
Да, прав си. ще огледам и тези помпи:

А бе то имало нещо направо готово..... :lol:
Система за отпадни води баня 44l/min
http://watersportsequipment.eu/bg/produ ... /3416.html
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на душ кабина при висок стенен сифон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: