Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
  alex63 - специалист
Купихме един шкаф-мивка за окачване на стената.Мивката е доста тежка и ако се постави на шкафа ме притеснява да не се деформира самия шкаф в един момент.Моля за съвет дали не трябва да се монтира мивката отделно и шкафа под нея сам за себе си.Шкафа няма и тези триъгълни метални планки които имат горните шкафове в кухнята.
Предварително благодаря за съветите!
Andri01 - майстор
Малко OFF: какво стана с камината и мерака да топлиш бойлера с нея? Заради това,дето ни подгониха "професионалистите " и академил / бог да го прости/ :)
alex63 - специалист
Andri01 написа:
Малко OFF: какво стана с камината и мерака да топлиш бойлера с нея? Заради това,дето ни подгониха "професионалистите " и академил / бог да го прости/ :)
Ами всичко е ок.Вече трета зима се топлим на камината и помагаме на бойлера.Събота и неделя когато работи камината по цял ден бойлера го докарва 40 градуса, което ни е достатъчно за душ вечер за двамата и битовите нужди в кухнята.Бойлера е 150 литра и е с две серпантини, но още не сме слагали соларни панели на покрива и го топлим зимата само от камината, но през почивните дни, а през седмицата на ток.И за отопление не стигат трите часа вечер като се приберем и за това се оборудвахме и с климатик, но той само помага.
Andri01 - майстор
Камината с серпентина ,е нали? Дай малко снимки,ако искаш,да я видя? Моята затопля към 80л. бойлер до към 50гр. за 4-5ч. Ако работи цял стига и до 70гр. серпентината е около димохода.
alex63 - специалист
Съжалявам, но питането ми е за шкаф-мивка , а за това може на лични и то като имам време да качвам
снимки.
kozl - майстор
И аз купих от Икея. Материала не е ПДЧ, а е масив и е достатъчно здрава к-цията на шкафа, за да издържи мивката (порцеланова) барбар с некой възкачил се връз нея. Проблема тогиз е в анкерите и типа на стената зад шкафа. Та в Икея има и крака за тоя щкаф и изпълнението стана с анкери на горното ниво и крака отпред. Като главната причина беше, че долния ред на анкерите попадаше в зоната на водопроводните тръби и дупченето там беше рисковано. иначе стената отзад е стомано бетон - т.е. лесна за анкериране.

Тема "Монтиране на мивка от шкаф-мивка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: