• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Shift - специалист
След няколко годишно използване дойде време за смяна на батерията на мивката в банята. Стената на която е мивката е на гърба на друга стая. Новата батерия обаче яко шуми, старата беше тиха. Не знам дали е от нея /по-вероятно/ или от меките й връзки. Като ги движа обаче шумът не намалява.
Какви са възможните варианти за намаляване на шума.Батерията е тип "колона".
VLADO66 - майстор
Искаш да кажеш едноръкохваткова стояща батерия? Ако е така, шумът идва от смесителната глава.Може да се пробва с подмяната и като най-евтин вариант.
Shift - специалист
Изображение

Нещо подобно е новата батерия.
Shift - специалист
Някаква куче марка - "Интер керамик" или нещо подобно. :|
chapara - майстор
Shift написа:
Някаква куче марка - "Интер керамик" или нещо подобно. :|
Е от куче марката е на 99% :wink:
gogyto - специалист
Колкото по малък е вътрешният диаметър на батерията по която върви водата толкова по е шумна, по добре я смени с друга с по голям диаметър.
Shift - специалист
Благодаря, а него как мога да го видя при покупката на новата? С шублер да измеря отворите на батерията,където влизат меките връзки ли?
chapara - майстор
Меките връзки са еднакви, шумна е главата, вземи нещо на Идеал стандарт и не от най евтиния ценови клас, ако пак ти е шумна я връщаш, те дават 5 години гаранция и ако тази батерия има гаранция им я върни. Мисля че е откровен китаец и няма да си я вземат обратно. Имах такъв случай преди 4 години, на един колега му монтираха кухня с някакъв такъв "китаец" и той откачи. Сменихме батерията и нещата заспаха :idea: :wink:
entusiast - специалист
Shift написа:
Благодаря, а него как мога да го видя при покупката на новата? С шублер да измеря отворите на батерията,където влизат меките връзки ли?
Те си ги пишат в магазините, а и на кутиите. На Видима масово са с 40 мм керамична глава, макар да има една нова серия Calista, по-евтина, които са с 35 мм глава. Душовите смесители имат и 47 мм модели. Обаче за мен за душ, откакто го пробвах, единственото разумно решение е термостатен смесител!
  • 1
  • 2

Тема "Шум от батерия/меки връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: