• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
PCL82 - майстор
mupk0 написа:
Благодаря за насоките :) Да обясня...бойлера е в другото помещение. Ползва се един силов кабел 3кв оставен там навремето незнайно защо. Цялата къща е с 2 жилова инсталация и няма кой да си играе да я преправя. Кабела който се вижда ще е за лампата над огледалото. той е 2.5кв , защото такъв имаше :D Тя няма да работи докато човек се къпе. Стаята която стана баня и мястото където е бойлера са отделни стаи с отделни инсталации. Ще ви снимам как стана. Отделно прокарах кабел със силов ключ до вратата на банята отвън. Към момента зора ми е с тея чашки. Утре ще снимам да дадете мнение. Някакси ми е леко грозно,но ако сложа 2 чашки една в друга не знам дали няма да е по-грозно :) А относно защитите...там съм малко бос. Всмисъл такъв ,че не знам как се слага при преправяне на инсталация и прочие. Бихте ли дали малко насока ? Реално сега тока за кабела се взима от една кутия , минава между картона и стената,отива до вратата на банята,там има ключ и се връща пак до бойлера. Тва е произведение на баща ми по идея на колегите му техници в рудниците. Даже той маза кутията и малко я е охлепал ,но ще го оправя :)
Отиди в разел Електротехника там има закована тема за ДТЗ има и ред други теми за бойлери.
Изпълнението ти е направилно и опасно. Мостов кабел пстоянно под напрежение не се прокарва през бани. Не се прокарва при метални конструкции. Това, че инсталацията на къщата е двупроводна не е причина да продължиш за бойлера да повтаряш същата грешка. Просто от двупроводната инсталация нулата се разклонява чрез две отделни връзки първо към защитната нула (жълто-зелен проводник) и после към работната нула (син проводник) на трижилната инсталация. Желателно е точката на разделяне да е нулевата шина на главното табло (две отделни винтчета) ако не може трябва да е бойлерното табло. До бойлерното табло трябва да има отделен токов кръг от главното табло (цял кабел без съединения и разклонения на отделен предпазител 16-20А). Взимане на ток за бойлер от разклонителна кутия на съществуващ кръг е опасно поради многото връзки по трасето и това, че бойлерът ще изяде цялата мощност на кръга. Пускането на усилен кръг за бойлер, на който да висят лампи и контакти също е неправилно.

Не взимай акъл за инсталацията от миньори. Те са специалисти в други области. Макар някой от тях да са минни инженери и да са учили теоретична електротехника, не са запознати с правилата за битовите инсталации и изпълненията им са опасни!
mupk0 - специалист
Относно бойлера...вече е донякъде късно. Отделно бойлера и таблото са буквално по диагонал на къщата. Много много няма какво да се направи. Ще разчитам на гофрето което пази кабела зад картона :)

Иначе ето го бойлера:
Изображение
Изображение

Бойлера след време ще се закрие..всмисъл такъв ,че бойлера е в една ниша в една стая на която ще се затвори с врата най-вероятно догодина :) Не е мокро или нещо такова като помещение ,а ще се изравни стаята :)

А за розетките...сън не спах като разбрах ,че има регулируеми. В 00:40 извадих колата от гаража и айде към село :) Там с лек зор успях да сваля чашките....ако бях изчакал сутринта нямаше да мога да ги махна на 101% :) И днес купих ето тези :

Изображение
Изображение

Следобед ше ги монтирам :) А отвиването на ексцентриците няма да е добра идея , че силикона ги хвана и така най-малко ще си играя :)


П.П май трябва да ми сменят заглавието на темата...на всичко много благодаря ;)
mupk0 - специалист
Така каква я свърших днес..купих тея чашки,отидох и греда..с малко да станат :
Изображение
Изображение

Върнах се в града за нови ексцентрици...че нали циганин кисело мляко не държи :D

И резултата:
Изображение
Изображение

Вече всичко е 6 точки. Петък слагат дограмата , уикенда ще го прекарам на морето и като почна работа другата седмица след работа ще ходя :)

Благодаря ви много за помоща :)
p.v.x - майстор
Браво.

Кефиш ме от всякъде. =D>

:rock:
mupk0 - специалист
Малко напредък днес :

Изображение
Изображение

Сега по програма.....петък 700км шофиране , Solar Summer на "слънчака" и понеделник на обекта :D
mupk0 - специалист
Поради разни причини имаше промяна в плана. Наложи се да я отложа и преди 2 седмици се заех пак. За 2 дена я свърших :) ето как стана :

Изображение
Изображение
Изображение


Малко ме дразни липсата на съосие на тръбния прът с душа ,но по план шкафа трябваше да е с по-плитка мивка и заради нея е така леко извит ,че иначе голямп блъакане в нея пада :) Благодаря много за съветите.
nikolovvd - майстор
Добре е станало! За асиметричното разположение на пръта на слушалката не се коси. У нас е на съседната стена, за да не пръска директно на паравана. Може да сложиш една завеска, за да предпазваш мивката като се къпеш, но така да я монтираш, че пръта да се окаже по средата. Така ще оправиш симетрията и няма да те дразни, когато завеската е прибрана до стената на душа. Аспирация направи ли или разчиташ на прозорчето?
mupk0 - специалист
Аспирация няма , защото прозореца стои отворен винаги лятото , а зимата вратата ще е отворена към коридора. Впредвид ,че зимата ще се ползва 1 път месечно в най-добрият случай...няма смисъл. Проблема на аспирацията е ,че няма такава като цяло. Тоест трябваше да се пробива тавана , покрива на къщата и още куп чудесии. Стаята беше мокро , а не баня реално като са мислили къщата. За "селска" баня е бонбон :) а за пердето е идея. Ще я тествам тея дни и може да забия една завеска както каза...да върви плътно по огледалото в една равнина :)
nikolovvd - майстор
Няма нужда да я "забиваш".
Има разтегателни носачи - две тръби една в друга с пружина и две пластмасови стъпки в двата края. Просто я разтягаш с една идея повече от разстоянието между двете стени и си остава във въздуха. После закачаш завеската, а тя върви в комплект с окачващите скоби и си готов. Няма дупчене, няма дюбели, няма мръсотия. :)
mupk0 - специалист
Благодаря ти. След теста ще преценя. Реално ще е в полза :) влизаш да се къпеш,дърпаш завесата и банята става идеален правоъгълник като пази мивката :) иначе цялата баня е от ламперия..дори шкафа е изцяло ПвЦ...дали има 3кг не знам :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Система за нивелация на плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: