• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
necho - помощник
Здравейте,

От известно време се опитвам да реша един проблем, който ми изникна при ремонт на банята.
Тавана ми е скосен и при прекарване на тръбите, изводите за душа трябваше да бъдат направени на такава височина, че при монтирането на душ системата (IdealRain Duo с термостатен смесител) да има достатъчно разстояние от питата до върха на главата.
За моя изненада се оказа, че тръбите за изведени с 9см по-ниско и в момента душа стои само 4 см над главата (неудобно).

Открих, че Идеал Стандарт предлагат удължител, но който за мое съжаление е 15см:
Изображение
(има го и на линка по-горе, където се предалага самия душ).

Би ли могъл някой да ме посъветва как може да се скъси този удължител или евентуално да се изработи подобен такъв?
Резбата на тръбата е по-различна от тази на 1/2 ВиК частите и не може да се сложи обикновен удължител.

Благодаря предварително.
iliya_i - майстор
А стругар не може ли да ти го скъси? Щом 15 см са много, си е било голямо приключение да улучат точното място във височина.
necho - помощник
iliya_i написа:
А стругар не може ли да ти го скъси? Щом 15 см са много, си е било голямо приключение да улучат точното място във височина.
Говорил съм със стругар и не пожела да се захване.
А колкото до приключението с точното място - не ми се повдига тази тема... :sad:
Чираче - майстор
necho написа:

Говорил съм със стругар и не пожела да се захване.
Намери друг стругар. Може да се изработи ново по размерите и твоите желания.
Antonii - майстор
Не му виждам размера на резбите на това удължение, но има стандартни такива на 1/2" с дължини кратни на 1cm:

http://www.tashev-galving.com/125+BRL+215/Муфа+нипел
velsi - Почетен майстор
Правилно ти казаха - смени стругаря. Но преди това, понеже няма да можеш да го хромираш така качествено, си купи парче неръждавейка с подходящия диаметър. След като детайлът е готов го полираш до блясък и си готов.
necho - помощник
velsi написа:
Правилно ти казаха - смени стругаря. Но преди това, понеже няма да можеш да го хромираш така качествено, си купи парче неръждавейка с подходящия диаметър. След като детайлът е готов го полираш до блясък и си готов.
Благодаря за отговора. Видях, че има тема във форума за стругар в Пловдив, така че ще се опитам да намеря някой сръчен.
Ако все пак можете да ми препоръчате такъв, ще съм ви благодарен.
necho - помощник
Antonii написа:
Не му виждам размера на резбите на това удължение, но има стандартни такива на 1/2" с дължини кратни на 1cm:

http://www.tashev-galving.com/125+BRL+215/Муфа+нипел
За съжаление резбата е по-едра от стандартната и 1/2 муфи и нипели не пасват.
Намерих в интернет ексцентрици като този (дължината варира):
Изображение
но в България се оказва, че не се предлагат. Ташев-Галвинг внасят REMER продукти, но дори не бяха чували за този.
Задънена улица.
chapara - майстор
Мисля че с преправяне на водопровода и възстановяване на плочките работата е най-сигурна, за един ден работа :wink:
resistbody - майстор
Гледам, че спомена Пловдив. Отиваш в Изидор
ако можеш с мостра :D ако там няма, най-вероятно няма да намериш....
Аз обиколих града и от друг магазин ме изпратиха там и ми свършиха работа. Аз търсих аератор за един италиански смесител нестандартно и ме оправиха. Те другите зареждат от тях...
П.С. малко преди шоурума е склада аз там ходих...
  • 1
  • 2

Тема "Удължаване на душ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: